İnternetten Yüksek Lisansta Yeni Fırsatlar

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Sakarya Üniversitesi tarafından sunulan tezsiz yüksek lisans programları, bilişim teknolojileri alanında yetişmiş insan gücü üretiyor. Yeni dönem için geç kalmadınız!

Sakarya Üniversitesi tarafından sunulan, internet üzerinden tezsiz yüksek lisans programları, bilişim teknolojileri konusunda ülkemizdeki yetişmiş eleman sayısını artırmak için devam ediyor. Yeni yarıyılda da öğrenci almaya devam edecek olan bölümler arasında e-Mühendislik Yönetimi ve e-Bilişim Teknolojileri bölümleri bulunuyor.

e-Mühendislik Yönetimi

e-Mühendislik Yönetimi bölümü, bilişim teknolojilerinin her alanında bir ürünün, cihazın, yapının veya makinanın tasarımında, imalatında, yapımında, işletmesinde veya bakımında istenilen amaçları başarmak için mühendislerin, bilim adamlarının, tasarımcıların ve diğer teknik ve teknik olmayan personelin faaliyetlerini organize etmek, planlamak, yönetmek ve kontrol etmek olarak nitelendiriliyor. Dolayısıyla, mühendislik yeteneklerine bir de projelerin koordinasyonu ve hizmet alınan kişi ve yerlerin yönetimi ekleniyor. Bu nedenle, e-Mühendislik Yönetimi, mühendislik ve sosyal bilimler arasında kalan bir disiplin olarak nitelendiriliyor.

e-Bilişim Teknolojileri

Tezsiz internetten yüksek lisans kapsamındaki diğer bölüm olan e-Bilişim Teknolojileri, bilgisayar mühendisleri haricindeki mezunlara açık olan, öğrenim süreci sonrasında eğitimli bilişim uzmanı yetiştiren bir bölüm olarak karşımıza çıkıyor. Farklı disiplinlerden, özellikle de mühendislik fakültelerinden gelen öğrencilere, bilişim teknolojileri alanında yoğun eğitimler veriliyor ve ülkemizde bulunan yetişkin bilişim personeli açığının bu şekilde kapanması için kalifiye yönetici ve uzmanlar üretilmesi hedefleniyor.

Nasıl Başvurulur?

Sakarya Üniversitesi e-Mühendislik Yönetimi bölümü için ve e-Bilişim Teknolojileri bölümü için iki ayrı bilgilendirici site açmış durumda. Buralardan programlarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir, danışmanlara ulaşarak kafanıza takılan soruları iletebilirsiniz.

Bilgi için: Sakarya Üniversitesi, e-Mühendislik Yönetimi, e-Bilişim Teknolojileri
SDN - http://shiftdelete.net

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
iki bölümde gerçekten çok güzel. ben endüstri müh. oldugumdan mühendislik yönetimi konularında bilgi sahibiyim bilişim tek. leri ilgili çekiyor.

antilove

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Yüksek lisansı isterlerse altın tepside sunsunlar ben gene de yokum
abi çalış çalış nereye kadar
öss yi kazandık
ünivrsite bitti
kaldı yüksek lisans
eksik kalsın
ingilizce mecburken beni kaybeder yüksek lisans

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Yüksek lisansı isterlerse altın tepside sunsunlar ben gene de yokum
abi çalış çalış nereye kadar
öss yi kazandık
ünivrsite bitti
kaldı yüksek lisans
eksik kalsın
ingilizce mecburken beni kaybeder yüksek lisans

yüksek lisansım bitmek üzere, sırada doktora var :whistling: yaşasın yüksek lisans :razz:

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence süper bir olay.. uniyide bitirmek icin uzaktan egitim bir bölüm seceriz tamamdir..
Yurt disindayim.. uniye baslayacagim kisa bir zman icinde ins.. yilda 300-500 liraya uni diplomasi.. süper... ölene kadar okuyabilirim böyle uniler warken :)

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Bence süper bir olay.. uniyide bitirmek icin uzaktan egitim bir bölüm seceriz tamamdir..
Yurt disindayim.. uniye baslayacagim kisa bir zman icinde ins.. yilda 300-500 liraya uni diplomasi.. süper... ölene kadar okuyabilirim böyle uniler warken :)
2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı e-MY Program Ücreti
Programın Toplam Ücreti: 4.500 YTL (KDV Dahil)
Kayıt Esnasında Ödenecek Tutar: 1.500 YTL+ Harç Ücreti
2. Dönem Ödenecek Tutar: 1.500 YTL+ Harç Ücreti
3. Dönem Ödenecek Tutar: 1.500 YTL+ Harç Ücreti

300-500 değil malesef :whistling:

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaşlar aramızda e-mba yapan varmı? görüşlerini almak isterim

Son mesajlar