İnternetten Telefon Almak

Bu konuyu okuyanlar

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Herkese iyi forumlar. Daha önce internetten telefon almamıştım. Bir sorum olacak. Örneğin Hepsiburadadan bir telefon aldım diyelim. 1 yıl sonra garantiye gitmesi gerekti. Kiminle ne şekilde irtibat kuracağım yani o olaylar nasıl olacak. Mesela daha önceden vatandan aldığımda aldığım mağazaya gidip işimi hallediyordum. E-ticarette bu olaylar nasıl oluyor tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Satıcı Hepsiburada ise HB ile muhatap olursun, değilse direkt garanti ile muhatap olursun. He satıcı HB olsa bile, ilk önce onlar değerlendirmeye alır şikayetin doğrultusunda sonra garantiye yollarlar. İş yine her türlü garantide biteceği için, araya satıcı sokmak zaman kaybı bence.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Satıcı Hepsiburada ise HB ile muhatap olursun, değilse direkt garanti ile muhatap olursun. He satıcı HB olsa bile, ilk önce onlar değerlendirmeye alır şikayetin doğrultusunda sonra garantiye yollarlar. İş yine her türlü garantide biteceği için, araya satıcı sokmak zaman kaybı bence.
Kesinlikle, boşa vakıt kaybı.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
İnternetten almak yapılacak en mantıklı şeydir. Garanti ihtiyacı olduğu vakit garanti sahibi firma ile görüşüp onların anlaşmalı kargo firması aracılığı ile onların verdiği adrese ücretsiz bir şekilde kargoya vermeniz yeterli olacaktır. Tamir edip adresine geri gönderiyorlar

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Konuyla tamamen ilgili değil ama telefon piyasasını bayadır takip etmiyorum. Artık telefonların Ram seçenekleri mi var. Örneğin Realme 7nin 4 gb versiyonu 3000 lirayken 8 gb versiyonu 4000 lira gibi bişeye denk gelmiştim. Doğru mudur bu.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Konuyla tamamen ilgili değil ama telefon piyasasını bayadır takip etmiyorum. Artık telefonların Ram seçenekleri mi var. Örneğin Realme 7nin 4 gb versiyonu 3000 lirayken 8 gb versiyonu 4000 lira gibi bişeye denk gelmiştim. Doğru mudur bu.
Bazı telefonların RAM ve hafıza seçenekleri olabiliyor. Yine de işlemcisi kalitesiz olan 6GB RAM'li bir telefona göre, işlemcisi iyi olan 4GB RAM'li bir telefon daha iyidir. RAM'i ne kadar MHz ile ve ne kadar verimli kullandığına göre alacağın performans da değişir. İşlemci çok iyiyse mesela Realme 7 telefonda 8GB RAM biraz abartıdır