İnternetteki çocuk modu,oyun modu nasıl kapatılır ?

Bu konuyu okuyanlar

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Arkadaşlar Türksat kablonet kullanıyoruz annem internete çocuk modu gibi birşey koydu 3 ay önce.
Ama bu çocuk modu oyun servislerinin çalışmamasını sağlıyor. Yani steam sunucularına erişemiyorum Bu yüzden Kuramayıp giremiyorum mağazaya.
Epic games'in web sitesine bile girilmiyor.

Ben DNS adresimi Google'ın DNS sunucularına ayarladım ancak Şu varsayılan IP denen şey yüzünden engelleniyor.
Yani hani VPN kullanınca IP adres değişir ya onun gibi benim O şeyi değiştirmem lazım.
1608632461040.png

Yukarıdakini.

Ne yapmam lazım o şeyi değiştirmem lazım.
Oraya ne yazarsam veya neyi değiştirirsem oyun vs servisleri çalışır.
Siteler bile yavaş açılıyor şu cocuk modu yüzünden annem kaldırmam diyor biri yardım etsin bana.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Eee annene söyle knk oyunlar açılmıyor diye bence annen senin kötü şeylere bakmandan şüpheleniyor hiç baktınmı yada yakalandınmı

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Arkadaşlar Türksat kablonet kullanıyoruz annem internete çocuk modu gibi birşey koydu 3 ay önce.
Ama bu çocuk modu oyun servislerinin çalışmamasını sağlıyor. Yani steam sunucularına erişemiyorum Bu yüzden Kuramayıp giremiyorum mağazaya.
Epic games'in web sitesine bile girilmiyor.

Ben DNS adresimi Google'ın DNS sunucularına ayarladım ancak Şu varsayılan IP denen şey yüzünden engelleniyor.
Yani hani VPN kullanınca IP adres değişir ya onun gibi benim O şeyi değiştirmem lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 130001
Yukarıdakini.

Ne yapmam lazım o şeyi değiştirmem lazım.
Oraya ne yazarsam veya neyi değiştirirsem oyun vs servisleri çalışır.
Siteler bile yavaş açılıyor şu cocuk modu yüzünden annem kaldırmam diyor biri yardım etsin bana.
Güvenli İnternet'ten mi bahsediyorsunuz?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Eee annene söyle knk oyunlar açılmıyor diye bence annen senin kötü şeylere bakmandan şüpheleniyor hiç baktınmı yada yakalandınmı
bunu söyleyecektim ama. Anlatayım.
Şimdi benim kuzenim anneannem gilin internetinde yani onlarda +18 sitelere falan girmiş.
Ve o siteye kayıt olmuş videoları indirebilmek için. Sonra doğrulama için mail'e kodmu ne gitmiş
Ama iş işten geçmiş çünkü annesi ile aynı mail hesabında unutmuş telefonu ve o adres ile kaydolmuş bu mail hem annesine hemde kendine gidince annesi bune ya demiş kuzenim ile konuşmuş eve gelince.
Oda oturma organı derde girdiği için oto. cemle beraber yaptık demiş.
Olayın üzerinden 2-3 hafta geçiyor ve kuzenimin annesi benim anneme anlatıyor bu olayı (daha benim haberim yok bu olaydan)
o anlattığı gün biz onlara gitmiştik çay içmeye.
yolda annem benle konuştu bunu bende red ettim 2 gün sonra kuzenimin annesini aradık söyledik bu sefer ben öyle birşey demedim diyor :D
sonra işte 1 hafta sonra ben oyun indirmek için steam'e girmeye çalışıyorum network hatası veriyor, fotosunuda bırakayım;
1608633126801.png

Şuanda bunu veriyor.
Sonra web sitesine girmeye çalışıyorum beni başka bir sayfaya atıyor orada güvenli internet kapsamında bu siteye giremezsiniz yazıyor.

Bu sebepten durduk yere günahımı aldılar.
Annem halen inanmıyor bende kendi çözümlerimi yapmaya çalışıyorum :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güvenli İnternet'ten mi bahsediyorsunuz?
Ta kendisi annem çocuk+oyun yapmış

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Türktelekom'da uygulamasından kapatılabiliyor. Türksatında böyle bir uygulaması var ise oraya bakabilirsiniz.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Türktelekom'da uygulamasından kapatılabiliyor. Türksatında böyle bir uygulaması var ise oraya bakabilirsiniz.
dostum benim gizli yapmam lazım sms atıp hallederim ama kendim o modu kaldırmadan yapmam lazım sanki VPN kullanıyormuş gibi ama kullanmadan öyle yani

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
dostum benim gizli yapmam lazım sms atıp hallederim ama kendim o modu kaldırmadan yapmam lazım sanki VPN kullanıyormuş gibi ama kullanmadan öyle yani
Vpn uygulamalarına bakıp onların ayarlarını manuel olarak yapıp kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Veya sunucu alıp openvpn kurarak ona bağlanarak yapabilirsiniz.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Vpn uygulamalarına bakıp onların ayarlarını manuel olarak yapıp kaydetmeyi deneyebilirsiniz. Veya sunucu alıp openvpn kurarak ona bağlanarak yapabilirsiniz.
VPN olmaz benim kalıcı bir ayar yapmam lazım Her girişimde uğraşmayacağım ve 40 mgbt hız altına düşmemeliyim

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
"
Güvenli İnternet Hizmeti almak için online işlem merkezimizi kullanabilir, 0 850 804 44 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir, bayii noktalarımıza başvurabilirsiniz.Ayrıca 5126 SMS hattından da Güvenli İnternet hizmetinizi başlatabilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da güvenli internet hizmetini almayı bırakabilirsiniz.

"Güvenli internet 'e abone olmak artık çok kolay. Tüm operatörlerden cep telefonunuza;
Çocuk Profili geçiş için "GUVENLI COCUK ->5126"

Yalın Aile Profile geçiş için "GUVENLI AILE ->5126"

Aile + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI OYUN ->5126"

Aile + Sosyal Filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL ->5126"

Aile + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL OYUN ->5126"

Aile + Oyun + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI OYUN SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Sohbet + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL SOHBET OYUN ->5126"
abone olmak istediğiniz profili yazarak 5126`ya gönderin, Güvenli internet aboneliğinizi başlatın.
Güvenli internet hizmetinizi "GUVENLI IPTAL " yazarak 5126'ya gönderebilir ve güvenli internet hizmetinizi iptal edebilirsiniz.
Profil değişikliklerinizi online.turksat.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Online şifre ve Destek İçin 0850 804 4444 nolu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. online.turksat.com.tr adresinden de güvenli internet aboneliğinizi başlatabilir veya sonlandırabilirisiniz."

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
VPN olmaz benim kalıcı bir ayar yapmam lazım Her girişimde uğraşmayacağım ve 40 mgbt hız altına düşmemeliyim
Yani vpn pek hızlı olmaz. Onun dışında bir yöntem var mı bilmiyorum. Ailenizle konuşup modu aile moduna ayarlamaları için ikna etmeye çalışabilirsiniz. Aile modunda internete o tip videolarla ilgili kelimeleri yazınca hiç bir şey çıkmıyor. Sitelere de girilemiyor. Çocuk modunda ise eba google vb. yerler dışında neredeyse hiç bir yere girilmiyor.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
"
Güvenli İnternet Hizmeti almak için online işlem merkezimizi kullanabilir, 0 850 804 44 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir, bayii noktalarımıza başvurabilirsiniz.Ayrıca 5126 SMS hattından da Güvenli İnternet hizmetinizi başlatabilirsiniz.

Aynı yolla, istediğiniz zaman, ücretsiz olarak profilinizi değiştirebilir ya da güvenli internet hizmetini almayı bırakabilirsiniz.

"Güvenli internet 'e abone olmak artık çok kolay. Tüm operatörlerden cep telefonunuza;
Çocuk Profili geçiş için "GUVENLI COCUK ->5126"

Yalın Aile Profile geçiş için "GUVENLI AILE ->5126"

Aile + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI OYUN ->5126"

Aile + Sosyal Filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL ->5126"

Aile + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL OYUN ->5126"

Aile + Oyun + Sohbet filtreli profile geçiş için "GUVENLI OYUN SOHBET ->5126"

Aile + Sosyal + Sohbet + Oyun filtreli profile geçiş için "GUVENLI SOSYAL SOHBET OYUN ->5126"
abone olmak istediğiniz profili yazarak 5126`ya gönderin, Güvenli internet aboneliğinizi başlatın.
Güvenli internet hizmetinizi "GUVENLI IPTAL " yazarak 5126'ya gönderebilir ve güvenli internet hizmetinizi iptal edebilirsiniz.
Profil değişikliklerinizi online.turksat.com.tr adresinden yapabilirsiniz. Online şifre ve Destek İçin 0850 804 4444 nolu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. online.turksat.com.tr adresinden de güvenli internet aboneliğinizi başlatabilir veya sonlandırabilirisiniz."
Konuyu tam oku ab.

Yani vpn pek hızlı olmaz. Onun dışında bir yöntem var mı bilmiyorum. Ailenizle konuşup modu aile moduna ayarlamaları için ikna etmeye çalışabilirsiniz. Aile modunda internete o tip videolarla ilgili kelimeleri yazınca hiç bir şey çıkmıyor. Sitelere de girilemiyor. Çocuk modunda ise eba google vb. yerler dışında neredeyse hiç bir yere girilmiyor.
Yapmaz sınavlarda var bahanesi olur bu sene kendini zorla falan der

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Yapmaz sınavlarda var bahanesi olur bu sene kendini zorla falan der
O zaman iş biraz zor. Bir arkadaşınızdan izin alarak onun bilgisayarına openvpn kurup onun internetine kendi internetiniz üzerinden bağlanabilirsiniz. Hem ikinizinde lokasyonu yakın olduğundan pek hız düşüşü olmaz.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
O zaman iş biraz zor. Bir arkadaşınızdan izin alarak onun bilgisayarına openvpn kurup onun internetine kendi internetiniz üzerinden bağlanabilirsiniz. Hem ikinizinde lokasyonu yakın olduğundan pek hız düşüşü olmaz.
karşı komşuya bağlanıyom ama türk telekom kullanıyorlar hızları 25 mgbt

Şu ilk mesajdaki wifi ayarları menüsünden birşeyleri değiştirske olmazmı
otomatik olarak IP adresi al yazan yer varya dnsnin üzerinde
Onu değiştirsek olurmu ?
1608632461040.png

Şu yukarıdakini manuel ayarlasak olmazmı

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
karşı komşuya bağlanıyom ama türk telekom kullanıyorlar hızları 25 mgbt
Yine de iyi yani hiç oynamamak mı yoksa hızlı olmayan kullanıp oynayabilmek mi?

Şu ilk mesajdaki wifi ayarları menüsünden birşeyleri değiştirske olmazmı
Varsayılan IP yazan yer varya dnsnin üzerinde
Oradan cihaz için statik ip ayarları yapılıyor diye biliyorum.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Yine de iyi yani hiç oynamamak mı yoksa hızlı olmayan kullanıp oynayabilmek mi?

Oradan cihaz için statik ip ayarları yapılıyor diye biliyorum.
600 ping ilemi oynayayım ?
upload zaten 2 falan bi oyun kurmak ömrümü alır

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
600 ping ilemi oynayayım ?
upload zaten 2 falan bi oyun kurmak ömrümü alır
Ping değerinizi söylememiştiniz sadece 25mbps demiştiniz. Malesef vpnden başka çare yok. Vpnde bağlandığınız vpn'e göre değişir ping değerleriniz. İnternetiniz iyi bağlandığınız vpn sunucusunun da internet hızı iyi ise hiç yoktan 25-50 ping ile oynarsınız diye düşünüyorum.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Bir çözümü olmalı illaki. Bizmi internetin hızı 50 mgbt 100 mgbt hıza yükseltecekmişiz.
O hıza oyunda ulaşamamak iğrenç bir durum umarım bana yardımcı olacak başka birileride çıkar.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
bunu söyleyecektim ama. Anlatayım.
Şimdi benim kuzenim anneannem gilin internetinde yani onlarda +18 sitelere falan girmiş.
Ve o siteye kayıt olmuş videoları indirebilmek için. Sonra doğrulama için mail'e kodmu ne gitmiş
Ama iş işten geçmiş çünkü annesi ile aynı mail hesabında unutmuş telefonu ve o adres ile kaydolmuş bu mail hem annesine hemde kendine gidince annesi bune ya demiş kuzenim ile konuşmuş eve gelince.
Oda oturma organı derde girdiği için oto. cemle beraber yaptık demiş.
Olayın üzerinden 2-3 hafta geçiyor ve kuzenimin annesi benim anneme anlatıyor bu olayı (daha benim haberim yok bu olaydan)
o anlattığı gün biz onlara gitmiştik çay içmeye.
yolda annem benle konuştu bunu bende red ettim 2 gün sonra kuzenimin annesini aradık söyledik bu sefer ben öyle birşey demedim diyor :D
Nasılda tahmin ettim ama xd

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Ping değerinizi söylememiştiniz sadece 25mbps demiştiniz. Malesef vpnden başka çare yok. Vpnde bağlandığınız vpn'e göre değişir ping değerleriniz. İnternetiniz iyi bağlandığınız vpn sunucusunun da internet hızı iyi ise hiç yoktan 25-50 ping ile oynarsınız diye düşünüyorum.
Anladığım kadarıyla VPN programları işe yaramıyormuş.Sadece tor browser'dan girilebiliyormuş.

Düzeltme: ZenMate VPN ile sorunu düzelttiğini söyleyenler var.

Son düzenleyen moderatör:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Anladığım kadarıyla VPN programları işe yaramıyormuş.Sadece tor browser'dan girilebiliyormuş.
Tor 5 civarı cihazı birbirine bağlıyor veri onların arasından geçiyor yani ekstra gizlilik sağlıyor. 5 cihazın birbirine bağlamasına izin veriyorsa bir cihazın bir cihaza bağlanmasına da izin veriyordur.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İss ile görüşüp kaldırtın yada modem ara yüzünden DNS değiştirmeyi deneyin belki olur.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093

VPN çalışıyor. Ama internet hızı çok fazla düşüyor.

İss ile görüşüp kaldırtın yada modem ara yüzünden DNS değiştirmeyi deneyin belki olur.
modem arayüzünden nasıl değiştiricem ?
Açıklayıcı yazı yazarsanız deneyeyim.

bana sistem geneline uygulamak için lazım.
Chrome vs için değil.

Son mesajlar