İnternet'te video izlerken yavaşlıyor.

Bu konuyu okuyanlar

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, benim sorunum son 1 ayda olmaya başladı bende artık gına geldi konu açmaya karar verdim.Sitelerde hiç çözümünü bulamadım.

Sorunum şu;

İnternet'te film yada dizi izlerken yavaşlıyor.Daha açıklayıcı olmak gerekirse 30 40 saniye de bir ağır çekim gibi yavaşlıyor sonra tekrar düzeliyor ama bunu devamlı yapıyor.Ancak bu söylediğim şey sadece film ve dizi sitelerinde yapıyor.Youtube dan bir şey izlediğim zaman bunu yapmıyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim doğru düzgün bir şey izleyemiyorum.

İyi akşamlar.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, benim sorunum son 1 ayda olmaya başladı bende artık gına geldi konu açmaya karar verdim.Sitelerde hiç çözümünü bulamadım.

Sorunum şu;

İnternet'te film yada dizi izlerken yavaşlıyor.Daha açıklayıcı olmak gerekirse 30 40 saniye de bir ağır çekim gibi yavaşlıyor sonra tekrar düzeliyor ama bunu devamlı yapıyor.Ancak bu söylediğim şey sadece film ve dizi sitelerinde yapıyor.Youtube dan bir şey izlediğim zaman bunu yapmıyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim doğru düzgün bir şey izleyemiyorum.

İyi akşamlar.
Sisteminizin özellikleri nedir? Belirtir misin...

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
core 2 quad Q8400 2.66
4gb ram
geforce 9800 gt 2gb 256 bit ekran kartı
250gb ssd
1 tb hdd

4, 5 yıldır sorunsuz izlediğim diziler, filmleri son 1 aydır böyle izlemeye başladım.
--- Gönderi Güncellendi ---

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
youtube un internet hızı yüksek verimlilikte olmalı fakat dizi ve filmlerin siteleri yüksek hızları desteklemiyor olabilir. bence sorun bilgisayarda değil. aynı şeyi yandex ve büyük video film şirketlerinin sayfalarında da deneyin eğer ki sorun yoksa oralarda bilgisayarınızda değil bağlantınızda ya da direkt o film dizi sitelerinde sorun var.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Öncelikle ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar güncel sürümü kurun. Şuradan bakabilirsiniz:
https://forum.shiftdelete.net/threads/rehber-ddu-ile-amd-ve-nvidia-surucu-kaldirma-rehberi.524722/

Maalesef yapamadım.
youtube un internet hızı yüksek verimlilikte olmalı fakat dizi ve filmlerin siteleri yüksek hızları desteklemiyor olabilir. bence sorun bilgisayarda değil. aynı şeyi yandex ve büyük video film şirketlerinin sayfalarında da deneyin eğer ki sorun yoksa oralarda bilgisayarınızda değil bağlantınızda ya da direkt o film dizi sitelerinde sorun var.

Deniyorum.

Evet dediğinizi yaptım yandexle izliyorum şuan diziyi herhangi bir takılma, yavaşlama söz konusu değil.Peki chrome da neden böyle oluyor?

Not: Akşam film izleyeceğim onda da yapacağını zannetmiyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
chrome sürümünüz güncel mi?

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70

Yandex ile sitelerden dizi ve film açtım sorunsuz bir şekilde izledim ayrıca İnternet Explorer de açtım ondada sorunsuz bir şekilde izledim bu demek oluyor ki Google Chrome da bir sıkıntı var.Google Chrome u sildim yükledim yine aynı sorun devam ediyor.Flash Player son sürüm onu da sildim yükledim yine aynı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sorun çözümlendiyse chromu boşverin... başka bir tarayıcı edinin.