İnternetin ışıkları arada gidiyor

bigboy1384

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar internetime pc ile girince hem yavaş hem de kullanırken adsl ve internet in ışıkları arada gidiyor. Ama telefonla girince nadiren oluyor sebebi sizce ne olabilir lütfen yardım edin

prfctm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar "Yalın NETLİMİTSİZ (NH) 8mb e kadar" kullanıcısıyım, Huawei HG521 modem verdiler kablosuz bağlantı kopuyordu tekrar bağlanmasını beklemem gerekiyordu, modemde sorun olduğunu düşünüp airties rt-204v3 kullanmaya başladım bu sefer de genellikle akşam saatlerinde modemin bütün ışıkları donuyor ve bilgisayarların internet bağlantısı kopuyor (desktop+laptop+2 cep tel). Internetten tv izlediğim zamanlarda, ışıklar donunca, modemi aç-kapa yapıyorum birdahaki kesintiye kadar. Sizce sorun modemden mi kaynaklanıyor, yoksa binanın apartman girişinden 4.kata kadar uzanan kablo tesisatı mı problemli olabilir, eski modem bağlıyken ttneti aradığımda değerlerimin normal gözüktüğünü söylediler.
aN5g6Qw.jpg
[/IMG] arkadaslar sizce sorun ne olabilir?
konu açma yetkim olmadığı için buraya yazdım kusurabakma bigboy1384

wolkhy1903

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
79
20 ocak 2014 ten beri hemen hemen aynı problemı yasıyorum ve su an androıd ıslemcılı telefonumun ınternetını kullanıyorum cok yavas ama kopmaması benım ıcın yeterlı. :d ttnet e ıse bosuna para oduyorum. 20 ocak a kadar stabil olarak 8192 kb hız alırken ve hıc bır problem yasanmazken bırden bıre ozellıkle aksam saat 20:00 den sonra bır baslıyor kopuyor sureklı hıc kullanamıyorum. defalarca ARADIM TTNETI. ADAMLARIN TEK BILDIGI HIZ DUSURMEK. hızı dusurunce sorunun halloldugunu dusunuyorlar. hattım 12 bin küsuru desteklıyor . en sonunda ekıp gonderdıler ve binanın telefon kutusuna kadar gelen yerı olctuler 20 ye 20 gıbı bır deger gosterıyordu. evın ıcıne geldıler ( ek olarak 10 tl ücret alıyorlar ) 3 ayrı yerde olan hatta baktılar degerler 10 ila 13 arası değişiyor . dedıler kı evın tesısatını değiştirin. değiştiricem bugun yarın ama aynı problem devam ederse masrafımı kım karsılayacak.basarım kalayı ttnete arayıp.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
binanın telefon kabloları eski ve oksitlenme yapmışsa ondan olur

prfctm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 4. kattayım bina 10 yıllık, 4. kata kadar gelen tesisat değiştirmek zor bir iş midir, ttnet görevlileri yapar mı, ne kadara mal olur, bilenler yardımcı olabilirler mi?

prfctm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar "Yalın NETLİMİTSİZ (NH) 8mb e kadar" kullanıcısıyım, Huawei HG521 modem verdiler kablosuz bağlantı kopuyordu tekrar bağlanmasını beklemem gerekiyordu, modemde sorun olduğunu düşünüp airties rt-204v3 kullanmaya başladım bu sefer de genellikle akşam saatlerinde modemin bütün ışıkları donuyor ve bilgisayarların internet bağlantısı kopuyor (desktop+laptop+2 cep tel). Internetten tv izlediğim zamanlarda, ışıklar donunca, modemi aç-kapa yapıyorum birdahaki kesintiye kadar. Sizce sorun modemden mi kaynaklanıyor, yoksa binanın apartman girişinden 4.kata kadar uzanan kablo tesisatı mı problemli olabilir, eski modem bağlıyken ttneti aradığımda değerlerimin normal gözüktüğünü söylediler.
aN5g6Qw.jpg
[/IMG] arkadaslar sizce sorun ne olabilir?
Bir şeyi farkettim örneğin vlc media player update etmeye çalıştığımda, karşıdan download hızı yüksek geliyor internet bağlantısı kesiliyor, (1 dk sonra geri geliyor) ya da utorrentte download hızına limit koymazsam kopmalar oluyor, bu tarz sorunları önceki modemde de yaşadığımı düşünürsek, sorunların sebebi seçtiğim ve ttnetin verdiği modemlerin problemli modemler olması mı yoksa apartman tesisatında problemler olabileceği mi?