İnternet Üzerinden video izlemeyi engelleme

roxmoom

Asistan
Arkadaşlar oyun oynuycağım sırada wifi üzerinden modeme çok yükleniyorlar ve oyun oynayamıyorum .
bu yüzden wifiyi kısıtlamak istiyorum hiçbir türlü video izleyemesinler (instagram vs dahil ) ve indirme yapamasınlar sadece bağlı olarak gözüksünler .
bunu nasıl yapabilirim ?

TRTURKEYTR

Profesör
Arkadaşlar oyun oynuycağım sırada wifi üzerinden modeme çok yükleniyorlar ve oyun oynayamıyorum .
bu yüzden wifiyi kısıtlamak istiyorum hiçbir türlü video izleyemesinler (instagram vs dahil ) ve indirme yapamasınlar sadece bağlı olarak gözüksünler .
bunu nasıl yapabilirim ?
Modem arayüzünden yapabilirsin ama interneti kullanmak onlarında hakkı. Sen eğlenirken, onlar interneti kullanamayacak.

roxmoom

Asistan
Modem arayüzünden yapabilirsin ama interneti kullanmak onlarında hakkı. Sen eğlenirken, onlar interneti kullanamayacak.

Modem arayüzüne girdim Qos ayarlarını yapamadım bir türlü internette detaylı videoda yoktu .
ev mevcudu yüksek kardeşim annem babam video izliyor ablam film izliyor cidden her oyuna girişimde 300ms i görmekten bıktım .

The Judge

bmbozbey
Yönetici
Moderatör
Modem arayüzü üzerinden bant genişliklerini 1 kpb/s 'ye indirebilirsin.
Varsa SSID çoğaltabilirsin. Bazı yerlerde net üzerindeki dalgalanmayı bu şekilde çözmüştüm.

Modemine göre arayüz ayarları değişir. Yani bant genişlik kontrolü veya ekstra SSID seçenekleri mevcut olmayabilir.