İnternet+TV için Dsmart mı Digiturk mü Tivibu mu?

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Bir kaç konuda siz değerli arkadaşların fikrini almak istedim.

Geçen gün boşuna fatura yazmasın diye zor günler için yıllardır açık tuttuğumuz ev telefonunu sonunda iptal ettirdim. İnterneti de alt kat komşudan kullanıyorum. Balkonda 2 uydu var. Birisi tüm binanın (biz + 4 komşu) kullandığı uydu, diğeri ise ana uyduda fazla diseqc çıkışı olmadığı için sırf kenarda var diye üşenmeden taktırıp kullandığım uydu. Yani ailem salonda ana uydudan ben ise yanındaki kendi uydumdan Türksat'ı izliyorum.

Bazen bir film izlemek istediğimde 720p de hatta bazen 360p de bile izleyemediğimi fark ettiğimde artık göbek bağımı kesip komşunun internetinin esaretinden kurtulmak düşüncesi hasıl oldu zira her ne kadar İstanbul'un göbeğinde yaşasak da şansa bakın ki karşı sokağımıza fiber hat gelmesine rağmen benim sokağıma gelmediği için hala bakır kablo ile 16mb hızında interneti 3 kişi kullanmaya çalışıyoruz. Yani Turk telekom değil, başka bir operatöre de geçsem o da altyapıyı gene Turk telekomdan kullandığı için bir şey değişmeyecek. Sadece 16mb hızını tek başıma kullanabileceğim bir internetim olacak hepsi bu. O hıza da, komşuya aylık ödediğim 20TL'nin en az 3 katını ödemenin karlı bir iş olmadığına kanaat getirdim.

Yoksa 60TL'ye 100mb'e kadar AKN'siz ve taahhütsüz internet iddiasında bulunan Turknet'e çoktan geçmiştim ki oda şu anda 65TL olmuş zaten.

Hal böyle iken sırf internet için ayda 60,70TL vermektense en azından aileme ve mümkünse aynı zamanda kendime TV yayını da satın alırım dedim. Ve araştırmaya başladığıma D-Smart, Digiturk, Tivibu, Kablonet, Kablonet gibi seçenekleri buldum. Tabi Kablonet sadece kendi alt yapısı üzerinden hizmet verdiği ve benim sokağımda da altyapıları olmadığı için hizmet veremeyeceklerini söylediler yoksa ilk tercihim o olacaktı.

Geriye D-Smart, Digiturk ve Tivibu kaldı. D-Smart ve Digiturk bana internet verirken gene Turk Telekomun bakır kablosunu kullanacağından ve Tivibu da zaten gene Turk telekomun kuruluşu olduğundan yırtınsam da 2018'de İstanbul'un göbeğinde 16mb'den hızlı internet kullanamayacağım. Orasına kanaat getirdim. O yüzden geriye kanal tercihleri kalıyor.

Özellikle babam için belgesel ve arada da maç ön planda. Bu doğrultuda belgesel için

Net Geo Wild
Animal Planet
Discovery
Net Geo People
History

gibi HD görüntü sunan kaliteli belgesel kanalları hangi sağlayıcıda mevcuttur? Ve arada şampiyonlar ligi vs gibi maçlar hangi sağlayıcıda mevcuttur?

Forumlarda "Dsmart'a elini veren kolunu kaptırır", "Digiturk'e Allah bulaştırmasın uzak durun" vs gibi salt çoğunluğu şikayetten oluşan serzenişlere rastladığım için bir de ben size konunun aslını sorma gereği duydum.

Son olarak bu 3 firmadan da alacağım alıcıyı hem salondaki TV'de ailem, hemde kendi TV'imde (dahili uydu alıcı mevcut) kullanmam mümkün mü? Yoksa sadece bir TV'den mi kullanılabilir? Zira eğer öyle ise bana sadece interneti kullanmak kalır ki kendi uydum ile idare ederim. TV yayını salona, internet hattı benim odama.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme: