internet paketi dolandırıcılığı

Bu konuyu okuyanlar

oguzsahin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 aydır türk telekom vdsl 24mb/s paket kullanıyordum hızım ise ortalama 22-23 mb/s oluyordu. 09.02.2021 tarihinde online işlemlerden paket yükseltme yaparak 35'e kadar olan pakete geçiş yaptım geçişim sağlandığı andan itibaren hızım yaklaşık 30-31 mb/s seviyelerine ulaştı ancak bu hız 2 gün sürdü. Şu an hız testi yaptığımda 24'lük paket kullanıyormuşum gibi 22-24 arası hız alıyorum türk telekomu aradığımda ise altyapımda bir sorun olmadığını ASUS (modem markam) ile iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Asus'ta hafta sonu hizmet veremediği için siz değerli arkadaşlarımın bana yardımcı olmasını rica ediyorum.
resim_2021-02-13_130948.png

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
bu yapılan bir şey. Bazen size birkaç günlüğüne 2 port açıp hızınızı artırıp sonra nasılsa uyanmaz deyip böyle yapıyorlar. Bana soracak olursanız bunlarla uğraşacağınıza pakedinizi eski 24mbps pakede düşürün.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 aydır türk telekom vdsl 24mb/s paket kullanıyordum hızım ise ortalama 22-23 mb/s oluyordu. 09.02.2021 tarihinde online işlemlerden paket yükseltme yaparak 35'e kadar olan pakete geçiş yaptım geçişim sağlandığı andan itibaren hızım yaklaşık 30-31 mb/s seviyelerine ulaştı ancak bu hız 2 gün sürdü. Şu an hız testi yaptığımda 24'lük paket kullanıyormuşum gibi 22-24 arası hız alıyorum türk telekomu aradığımda ise altyapımda bir sorun olmadığını ASUS (modem markam) ile iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Asus'ta hafta sonu hizmet veremediği için siz değerli arkadaşlarımın bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Ekli dosyayı görüntüle 139296
Hattınız 54020 kbps ( 53 Mbit) kadar destekliyor, ancak hızınız 24 Mbite sabitlenmiş gözüküyor.
Türk Telekom bunu sürekli yapıyor. BTK ya şikayet oluşturun ancak o zaman düzeltirler.

oguzsahin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hattınız 54020 kbps ( 53 Mbit) kadar destekliyor, ancak hızınız 24 Mbite sabitlenmiş gözüküyor.
Türk Telekom bunu sürekli yapıyor. BTK ya şikayet oluşturun ancak o zaman düzeltirler.
2 ay sonra sözleşmem bitiyor belki de o yüzden düşürdüler hızı. Yüksek hız aldığım zamanlarda ki hız testlerinin görselleri elimde mevcut, şikayette kullansam kanıt olarak iş görür mü acaba?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hızınız 35 değil 24 olarak tanımlanmış. Arayıp hızım 24 olarak tanımlı derseniz profil güncellemesi yaparlar. TT tanımlı hızı yükseltmeden yapabileceğiniz bir şey yok. Modemle alakalı değil.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 aydır türk telekom vdsl 24mb/s paket kullanıyordum hızım ise ortalama 22-23 mb/s oluyordu. 09.02.2021 tarihinde online işlemlerden paket yükseltme yaparak 35'e kadar olan pakete geçiş yaptım geçişim sağlandığı andan itibaren hızım yaklaşık 30-31 mb/s seviyelerine ulaştı ancak bu hız 2 gün sürdü. Şu an hız testi yaptığımda 24'lük paket kullanıyormuşum gibi 22-24 arası hız alıyorum türk telekomu aradığımda ise altyapımda bir sorun olmadığını ASUS (modem markam) ile iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Asus'ta hafta sonu hizmet veremediği için siz değerli arkadaşlarımın bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Ekli dosyayı görüntüle 139296
boşuna demiyordum onlara Türk "Kelek"om diye.

oguzsahin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hızınız 35 değil 24 olarak tanımlanmış. Arayıp hızım 24 olarak tanımlı derseniz profil güncellemesi yaparlar. TT tanımlı hızı yükseltmeden yapabileceğiniz bir şey yok. Modemle alakalı değil.
Tekrar görüştüm türk telekomla ‘müşteri hizmetleri kendi ağzıyla hattımın 50 mbt/s e kadar desteklediğini ama niye bu hızı aldığımı bilmediklerini söylüyolar yetkili arkadaşlar ilgilenecekmiş’ resmen dalga geçiyorlar.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Böyle saçmalıkları görmediğim bir gün olsa o gün de kıyamet kopar kesin :D
Tekrar görüştüm türk telekomla ‘müşteri hizmetleri kendi ağzıyla hattımın 50 mbt/s e kadar desteklediğini ama niye bu hızı aldığımı bilmediklerini söylüyolar yetkili arkadaşlar ilgilenecekmiş’ resmen dalga geçiyorlar.

oguzsahin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
türk net. İsterseniz davetiye kodu verebilirim ücretsiz 1 ay kullanırsınız
İlginiz için teşekkür ederim. Türk telekomdan önce türknet kullanıyordum 35’e kadar olan paket 16 mb/s geçmiyordu hızım. Geçen sene mart ayında evden çalışıyorduk benim hızım 3 mb/s kadar düşmüştü o yüzden iptal ettirdim

hakancoskun4891

Müdavim
Reaksiyon puanı
757
İlginiz için teşekkür ederim. Türk telekomdan önce türknet kullanıyordum 35’e kadar olan paket 16 mb/s geçmiyordu hızım. Geçen sene mart ayında evden çalışıyorduk benim hızım 3 mb/s kadar düşmüştü o yüzden iptal ettirdim
altyapı sorunlu olabilir. Millenicom kullanabilirsin veya kablonet

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Türknet,millenicom,vodafone gibi şirketler eğer kendi fiber altyapıları bölgede mevcut değilse türk telekom altyapısını kullanıyorlar. O yüzden iyi araştırmak lazım. Ancak sorun altyapıdan olsa neden hat değerleri 50mbps olsun diye düşünmüyor da değilim.

oguzsahin61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar, konu ile alakalı şu anlık çözüme ulaştım gibi. Btk'ya şikayette bulundum ve bugün Turk Telekom'dan mesaj geldi şikayetimin çözümlendiğine dair, şu anda hız testinde her şey yolunda görünüyor ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.
hız testi.jpeg

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
bu dediğiniz türknet olayı normal aslında paket isterse 100 lük olsun eğer orada bulunan türknet hattı 16 verebiliyorsa en fazla 16 yı geçmemesi normal.