"İnternet Kesintisine Son" haberi hakkında

Bu konuyu okuyanlar

A

Acith

SDN Okuru
O haberde verilen Google Gears hakkında biraz bilgi alabilirmiyim. Sitesinden baktım helplere baktım ama haberi yapan arkadaşdan ben biraz bilgi istiyorum eğer mümkün ise. Yada bilen başka arkadaş var ise bildiklerini benimle paylaşırsa sevinirim.
Haberi yapan arkadaşa özel mesaj atmadım. Benim gibi merak eden arkadaşlar olabilir diye. Bildiğiniz ne varsa anlatabilirsiniz. Teşekkürler.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Tabii ki. Google Gears'ı herhangi bir siteyle kullanabilmek için o sitenin buna izin vermesi/desteklemesi gerekiyor. Şimdilik uyumlu olan benim bildiğim tek uygulama Google Reader. Google Gears'ı kurduktan sonra tarayıcını (IE ya da Firefox) yeniden başlatıp Google Reader sitesine gittiğince şöyle bir soru soracak, bu sitenin Gears'ı kullanmasına izin vereyim mi babında:

Evet dersen Google Reader'da yeni bir tuş olduğunu fark edeceksin. Fark etmesende bağırıyor zaten ben burdayım diye :p Etrafındaki kırmızı çizgiyi ben koydum tabii

Ona tıklarsan bilgileri senkronize ettiğini belirten bir çubuk çıkacak.

100% olduğu zaman çevrimdışı moduna geçmiş oluyorsun.

Bu modda basit işlemleri (yıldız eklemek, okundu olarak göstermek gibi) yapabiliyorsun. Tekrar aynı yere tıklayarak çevrimiçi moduna geçebilirsin. Bilgileri bir kez daha senkronize edecek.

Şimdilik gördüğün gibi kullanım alanı dar. Ancak öğrendiğime göre siteyi Gears'a uyumlu hale getirmek pek zor bir şey değil, yakında faydalı olduğu site sayısı artacaktır.