İnternet Kafe için pc toplamak istiyorum..

Bu konuyu okuyanlar

onurcem123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 1 hafta önce bir internet kafe devraldım ancak donanım hakkında pek bilgim yok çocuklar pubg falan soruyor ancak elimdekiler ile oynanmıyor. Toplayacağım pc uzun ömürlü olmalı ve oyunları oynatmalı . Nasıl bir pc toplamam gerek yardımlarınız için şimiden teşekkürler.. (Bütçe 2500-3000)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Böyle bir yatırım için R5 2400G APU sistem önerebilirim. İşletmeniz büyüdükçe son teknoloji bir ekran kartı ile bilgisayarların oyun performansını arşa çıkarabilirsiniz.

onurcem123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Böyle bir yatırım için R5 2400G APU sistem önerebilirim. İşletmeniz büyüdükçe son teknoloji bir ekran kartı ile bilgisayarların oyun performansını arşa çıkarabilirsiniz.
Tam olarak hangi parçaları almam gerektiğini söyler misiniz ?

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107

---- Mesajlar birleştirildi ----

benim topladığım sistem nasıl ?

Son düzenleme:

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
İşlemci APU. Yani dahili grafik birimi kullanıyor içerisinde. Tahmini GTX 1050 ekran kartı ile eş değer bir dahili grafik birimi mevcut, Vega 11 Graphics olarak geçiyor.

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
şimdi oldu
Fotoğrafımın hakkını vereyim.:):):D

erdekskynet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam. Öncelikle işletmeciyim. ryzen kullanma. i5 ten şaşma. Pc lere büyük disk alacağına server yap. ccdisk kullanarak gbit network ile tüm pc lere bağlantı verebilirsin. Tek serverdan güncelleme yaparsın tüm terminaller güncel olur. Ayrıca ucuza kaçma büyük zarar yaparsın.
i5 7400 - 7500 işlemci, 8 gb ram, gtx 1050, 120 gb ssd disk (oyunlar serverdan) kullan. Bütçe kısıtlı ise tüm pc lere değil kısım kısım yenile. Eski anakartların 1155-1156 pin ise 3. - 4. nesil i5 işlemci ve ram takviyesi ile de başlayabilirsin. i5 3330 - 8 gb ram ve gtx 1050 kart ile pubg oynatılır. Hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Bu sefer çok fazla para ödemiş olacak hocam ne aladık bu işten? @erdekskynet

Ayrıca Ryzen çıkalı, Intel fanboyu olmadıkça kimseye işlemci satamaz hale geldi resmen...

Son düzenleme:

erdekskynet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ne diyim oyun pahalı iş ayrıca server olmadan pc leri güncellemek büyük külfet. Ayrıca bu işin içindeyim her gün görüyorum. Ne kadar para harcarsa o kadar kazanır. Biraz abartı olacak hatta. Evimdeki pc nin aynısına gidip para vermem mesela. Monitör 144 hz. mekanik klavye, oyuncu mouse ve kasalar bile rgb fanlı, koltuklar oyuncu koltuğu gibi ekstralar olacak ki para kazansın arkadaş. Ayrıca ryzen a win 7 yüklenmiyor. Server programları, deepfreze, ccdisk gibi programlarda daha çok win 7 destekliyor. Benden tavsiye bunlar. ekran kartından kaçarak ryzen a 16 gb ram koymak zorunda kalır. Merak edip aldığım ryzen işlemciye win 7 kuramayınca eve götürdüm kızım kullanıyor win10 la. Bütçe kısıtlı ise az büyük düşünüp biraz daha cesaretli olmak daha doğru olur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca hdd parasına server işini halleder. Kalan paraya ssd koyar.

Son düzenleme: