İnternet IP sorunum var ve Çözemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

hasim_543

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ağdaki bilgisayardayım diğer bilgisayarımdaki 43 olan ıp ile nete girebiliyorum ama diğer ıp ile giremiyorum modemden kapatılmış diye bi uyarı veriyor zyxell modemim modemdende silemiyorum komşumun evinde o da yurt dışına çıkmış 43 olna ıp yi iki pc dede kullanamazmıyım herhangi bir programla veya başka bir yolla iki bilgisayar açık kalacak şekilde lütfen acil yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlarım :(:(

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
sorunu tam anlamadim ama ayni ip il iki makina ayni anda giremez. otomatik alsin ipsini kac aliyosa, neden illa 43 olmak zorunda

hasim_543

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çünkü sadece 43 olan ıp ile pc nete giriyo faceye falan lütfen acil desteğinizi bekliyorum otomatikde olsa girmiyo girdiğim zaman karşıma çıkan hatayıda yazayım size ;Please contact your network administrator!! yani modemden devre dışı bırakılmış kırmanın yolu falan yokmu router şifresini de bilmiyorum bi şekilde herhangi bir progrram falan modem zyxell marka modeli de :P-660HW-T1 v2 bu lütfen acil yardım

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum çok basit sana pm atıyorum ordan mailleşelim.

Dilersen aynı ipyi veririm sana ağdan dilersen arkadaşının ip sini veririm

Dilersen şu anda bulunduun kısıtlı ip den seni nete çıkartabilirim ( bunuda fark edemezler )

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MeOMaN
Dostum çok basit sana pm atıyorum ordan mailleşelim.

Dilersen aynı ipyi veririm sana ağdan dilersen arkadaşının ip sini veririm

Dilersen şu anda bulunduun kısıtlı ip den seni nete çıkartabilirim ( bunuda fark edemezler )

Aynı ip adresini Ağdaki iki makinaya nasıl veriyorsun burda anlatta bizde öğrenmiş olalım olmazmı ?

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam pm atıyorum kullanım için sıkıntınız olursa pm atın

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

DHCP ile yapabilirsiniz kısaca.

Detayları yazarsam bilgişlemci lere koz vermiş olurum

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PM atarsanız sevinirim çooook merak ettim ?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Paylaşmak istediğiniz IP'nin olduğu bilgisayarda interneti paylaşıma açıp kendi gateway'inizi ve DNS'lerinizi öbür bilgisayar'ın IP'si yaparsanız öbür bilgisayarın bağlantısı altından nete çıkarsınız yani bir bakıma NAT yapmış olursunuz :)

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ama burda amaç ağ ballantısı değil =)

Kaldıki bilerek izin verilmiyor nete kısıtlanıyor kaçak çıkcak asıl amaç bilinmeden

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
O zaman dış bir bağlantıya tunnel yapıp o bağlantı üzerinden çıkmanız gerekir ki nereye çıktığınız takip edilmesin. Sizi bu durumdan en iyi VPN kurtarır :)

hasim_543

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konyu yazan tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunarım hepinize teşekkürler