Soru internet hızım 40 mpbs ama valorantta pingim yüksek

Bu konuyu okuyanlar

Halil Harman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1643228919912.png

internet hızım bu şekilde ama valorantta pingim ilk başlarda 18-25 oluyor sonra bir bakıyorm 150 250 o civarlara geliyor sonra 1-2 saniye sonra tekrardan 50-60 birnevi çok çalkantılı diyebiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Pingin artmasının tek sebebi internet hızı değildir. WiFi kullanıyorsanız sinyal kayıpları, modeme bağlı cihaz sayısı, arka planda yapılan indirme işlemi vb. gibi birçok etken var.

Halil Harman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Pingin artmasının tek sebebi internet hızı değildir. WiFi kullanıyorsanız sinyal kayıpları, modeme bağlı cihaz sayısı, arka planda yapılan indirme işlemi vb. gibi birçok etken var.
tamam wifi kullanıyorum ama modema toplasan 5 kişi bağlıdır arka plandada tek olucak şey windows güncellemesidir onuda genelde kapatırım ben

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
tamam wifi kullanıyorum ama modema toplasan 5 kişi bağlıdır arka plandada tek olucak şey windows güncellemesidir onuda genelde kapatırım ben
Windows güncellemesi vs. ile alakalı değil bu durum. Sizin 40Mbps hızınız varsa modeminiz bu hızı bütün cihazlara kullanımına göre eşit dağıtmaya çalışır. Wi-Fi ile bağlıysanız sinyal dalgalanmaları oluyorsa bu geçici ping artışına sebep olur. Örneğin siz ilk başta 18-20 demişsiniz sonra 50-60 sonra 120 sonra tekrar 50-60. Büyük ihtimal evdeki diğer kişiler internete bağlandığı için artıyor ardından sinyal dalgalanması olduğundan ani bir yükseliş yaşayıp tekrar 50-60 lara düşüyordur. Kablolu bağlantı sağlarsanız en azından daha stabil bir ping alırsınız.