Yardım İnternet hız düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

aseyhmus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, birçok kez burada Milenyum 'te aniden oluşan hat değeri düşüşüyle ilgili konu açmıştım, aylarca uğraştım tabi ki bir şey olmadı. Bir gün aniden değer düşmüştü, hiçbir nedeni de (benim tarafımdan) yoktu. Şimdi SNR değerim 8'de, hatta 8'den de aşağı düşüyor. Eskiden 11'di ve hızımı sıkıntısız alıyordum.

Şimdi gelelim bana tuhaf gelen şeye, altyapı sorgusu için sitelere bakıyordum, Millenicom'un sitesinden sorgu yaptım, benim bildiğime göre zaten bu gibi sağlayıcılar TTNET'in verdiği bilgileri veriyorlar. Benden önceki apartman 85 Mbps, benden sonraki apartman 85 Mbps, hatta bütün site 85 Mbps, benim apartmanım ise 48 Mbps. Benim tarifem zaten 100, maksimum 48 çıkan altyapıda tabi ki ucu ucuna alabilirim. Apartmandaki bütün daireleri sorguladım, girişi sorguladım, 48 Mbps diyor.

Şimdi ben bu saçma durumda ne yapmalıyım? Demek ki o ani hız düşüşünü bir ben yaşamışım, diğer apartmanlar sapasağlam, gel de kafayı sıyırma. Nereye başvurmalıyım, nereyi kime şikayet etmeliyim?

Bunu yazarken bir hanımefendi aradı milenyum 'ten. Önceden denk gelen çirkef insandan sonra bu hanımefendinin durup beni dinlemesi, "o zaman ben tekrar ilgileneyim" demesi, saniyeler sonrası tekrar arayıp ekip yönlendireceğim yarın müsait misiniz demesi beni şaşırttı. Evet belki bir yere ulaşmayacak ama yine de önceki felaket tecrübemden sonra bu oldukça güzel geldi. Size hala sorum geçerli, eğer çözüme ulaşmazsa burada problem kimdedir, nerededir, nereye şikayet etmeliyim?

aseyhmus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen konuyu kapatın kendi başıma çaresini buldum