İnternet Her An Kesilebilir!

Alengirli

Dekan
Haftasonu yaşananlar, internet keyfinize uzunca bir süre limon sıkabilir. Üstelik bu sefer sorun Türk Telekom'da değil. Ayrıntılar haberimizde.

Meşhur "okyanusun dibindeki kablolar" yine gizemli bir şekilde koptu. Orta Asya'yı dünyaya bağlayan dört ana kablodan üç tanesi kopunca, hem internet hem de telefon bağlantıları risk altına girdi. Süveyş Kanalı boyunca giden kabloların Mısır civarında parçalandığı belirtiliyor. Yabancı kaynaklara göre Hindistan'da internet trafiği şimdiden %65 oranında kesintiye uğramış durumda. Pakistan ve Suudi Arabistan da olaydan etkilendi.

Sabotaj mı Yapıldı?

Uzmanlar, bu ana kablolardan birinin yılda bir kez kopmasının normal karşılanabileceğini, bu yüzden dört ayrı ana kablo ile garantili bağlantı kurulduğunu, ancak böylesi bir olayın yılda iki kez yaşanmasının oldukça şüpheli göründüğünü açıklıyor. Durumun şu veya bu şekilde ülkemize yapacağı etki ise şimdilik bilinmiyor.

:: Komplo teorilerinizi forumda alalım.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 

Elbruz46

Rektör
kablo koptuysa olay bitmiştir
hala ben internete bağlanabiliyorsam benim kablolar sağlam demektir...
bana ne elin kablosundan :D
 

ikxan

Doçent
SDN ' in başlıklarına hayranım :D . Şu an internetimin kesilmesini bekliyorum desem :stuart: 2 gün geçmiş bir şey olmamış bundan sonrada olmaz artık, tabii 4 ncü kablo kopmazsa :surprised:
 

PcMaSTeR

Profesör
İnternet yavaşlamaya başladı, hatta kesilmeye başladı :angry: Böyle yavaş kullanmaktansa komple kesilsin internet, bizde rahatlarız :angry: SDN kendi server'ını Türkiyede barındırarak ne kadar da doğru bir adım attığını bir kez daha ispatlıyor.
 

arex2155

Asistan
Valla Hindistanla Arabistanla İşim Olmaz Avrupayla Amerika Bağlantılarına bi Şey olmasında no proplem
 

warhead

Doçent
allah aşkına wireless demiş biri :D kıtaları wireless la bağlamak imkansız gibi nerdeyse ama yeni nesil kablosuz teknolijilerle mumkun olacagina inaniyorum
 
Wireless konusunda arkadas espri yapmıs.Ciddiye alınmıs heralde.

Daha önceleri ülke icerisinde yasardık bu kopma sorunlarını ikinci defa bu kadar büyük global bir internet kesintisi duyuyorum.

rusyanın bir isi olmasın
 
Üst