Internet Explorer'dan Rekor Düşüş!

Salt Okunur

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Tarayıcı pazarında Internet Explorer düşerken, Chrome yükseliyor! Peki Internet Explorer ne kadar düştü, rakipleri ise hangi seviyelere ulaştı?

Dünya tarayıcı pazarında Internet Explorer'ın birkaç yıl önceki sarsılmaz liderliği, yavaş yavaş yıkılmaya başladı. Öyle ki, Internet Explorer, son 11 ayda %9 kullanıcı kaybederek, tarayıcı pazarında %68.32'den %59.95'e düştü.
Internet Explorer'da Kırmızı Alarm
Internet_Explorer_7_Logo_red1268947386.png
Google'ın Chrome adı verilen tarayıcısı ise son dönemin en büyük çıkışını yaparak, %2.4 artışla %6.73'e yükseldi.
Habere göre Mozilla'nın Firefox'u küçük bir yükseliş ile %22.43'ten %24.59'a yükseldi. Safari ise en popüler üçüncü tarayıcı olurken, Opera dördüncülükte kaldı...
:: Siz hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz?
Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Yine mi tarayıcı s*dik yarışı.bıktım vallahi. başka bir konu açın artık.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
opera 5. olmasın??? ie bundan sonra bitti artık...

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
İnternet Explorer 9 İddaalı Geliyor Ama Söliyim :)

Reaksiyon puanı
4
IE 9 XP Sürümü Olmayacağından Daha Fazla Kan Kaybedecek Microsoft Büyük Hata Yaptı. Bence Opera Tüm Tarayıcıların Babası.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
İnsanlar giderek doğru yolu bulmaya başladı. Görüyorsunuz ki, rakip yazılımlar olmasa belki de siz halen window$ ile birlikte IE6 kullanmaya devam ediyor olacaktınız. Ne günümüzün masaüstü yazılımlar ile yarışan web tabanlı yazılımlarını ne de tarayıcı içerisinde oynanabilir 3d oyunları görebilecektiniz. Teknoloji bir şirketin tekeli altında kaplumbağa hızında gelişecek buna rağmen ateş pahalısı fiyata satılacaktı. İnsanlar niye tekele karşı durup tarayıcı seçme özgürlüğü getirilmesini istedi, işte bunu bazıları ileri ki zamanlarda daha iyi anlayacak.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Chrome yükselişi hak ediyor ve bence daha da yükselecek. İe için iyi dediler ama akıl var mantık var Firefox bedava dağıtılırken insan neden ie kullanır? Firefox yarım kalan dosyaları bile devam ettiriyor. :)

mert__

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Opera ve IE kullanıp chrpme yi de barındırıyorum opera çok kullanışlı bence. kırmızı güzel gidio mavi arka fona.

_kılıç_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox 4'den sonra, ne gibi bir değişlik olmuş olabilir?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
opera kullanıyorum gayet memnunum. firefox'un işlevselliği + chrome'un haffliği + stabil çalışması. daha ne olsun. :) zaten firefox da boşuna opera'yı taklit etmiyor. :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
opera kullanıyorum gayet memnunum. firefox'un işlevselliği + chrome'un haffliği + stabil çalışması. daha ne olsun. :) zaten firefox da boşuna opera'yı taklit etmiyor. :D

Hadi canım opera tilkiyi taklit ediyor :D bütün eklentilerini özellik olarak size kakalıyor :mrgreen:

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
IE düşüşte.
Çok mu şaşırtıcı?
Yoo, asla.
Ben XP kullanıyorum, IE9 indiremiyorum.
Halbuki FF, Opera hatta Chrome her Windows sürümüne uyuveriyor.
Bu kafayla giden bir şirket ürününde nasıl yükseliş bekleyebilir ki?
Mantık dışı olur.
Gerçek durum ise böylece başlığa yansıyıverir.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
firefox 3.6 ile 4 arasındaki görsel farklara bak. aynı opera olmuş. :)

O görsel dediğin tema iptal edilen 3.7 sürümünden beri var :mrgreen: O arada opera fırsattan faydalanıp temamızı bizden çarptı ve bu bizimdir dedi :mrgreen: lütfen operayı savunmayın....... :D