Internet Explorer 8 Türkçe Download Zamanı

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Microsoft, Firefox 3'e karşı geliştirdiği yeni tarayıcısının en yeni hali olan Internet Explorer 8'in Beta 2 Türkçe sürümünü ne zaman download edileceğini açıkladı.

Microsoft geliştiricilerinin blog'unda Internet Explorer 8 hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Beta 1'den sonra üzerinde çok daha fazla yenilikler yapılan ve daha da iyileştirilen tarayıcı, Internet Explorer 8 Beta 2 adıyla indirilmeye sunulacak. 26 farklı dilde yayınlanacak olan Internet Explorer 8 Beta 2'nin dil seçenekleri arasında Türkçe de yer alacak. İndirilme zamanı ise Ağustos. Bu zamana kadar, Firefox'un da boş durmayacağını hatırlatalım.

:: Internet Explorer 8'den ne bekliyorsunuz? Bu başlıkta paylaşın.

Bilgi için: MSDN
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İnternet Explorer'dan çok bence Firefox 3 daha çok bekleniyo. Microsoft'a karşı milletin kötü düşüncelerini ilk önce yok etmek lazım ki çok zor :)

maxxdump

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
yok abi Firefox 3 gelsin ilk günden download rekoru kıracak bence...

bundan sonra ie 8'in esamesi okunmaz :)

haber için teşekkürler Troy abi..

kullanıcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sonuçta kazanan biz oluyor muyuz? o_O Yoo hayır. O halde, ne zaman çıkarsa çıksın. İnsan icadı, hata olacak elbet... :^)

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft zannımca IE7 den beklediğini alamadı ee tabi doğal olarak biz kullanıcılar da öyle. Heleki XP de performans konusunda IE7nin cortlaması sanırım onların da malumudur. Ya kardeşim bir tarayıcı boş yeni bir sekme açmak için bu kadar da kasılmazki; tıklarsın açılır benim bildiğim (Firefoxun yalancısıyım). Ne diye o kadar "Bağlanıyor" aha geldi az daha bekle olacak gibi... Nedir bu ya arkadaş.. Zaten IE7'yi deyi Win Update sayfasında ayıp olmasın diye yüklüyoruz.. IE6 ya bile geçesim var.. Hani sekme yoktu ama (Yahoo eklentisiyle o da oluyor merak etmeyin) en azından bu kadar yavaş değildi.

Gerçi ben format attıktan sonra ilk olarak Firefoxu yükleyenlerdenim çevremden de birkaç kişiyi Firefox kullanmaya teşvik edip çok olumlu geri dönüşler aldım ancak arada IE de kullanmak gerekiyor. Mesela SSK OSYM vs gibi resmi kurumların siteleri genelde asp olduğundan buna mecburen ihtiyaç duyuyoruz.

Umarım Microsoft tarayıcı çalışmaları hakkında bu tip yazıları okuyodur. Mesela ben bir kullanıcı olarak kesinlikle IE den haz etmiyorum.. Çok yavaş, eklenti yelpazesi çok dar ve kullanışsız üstelik 1 dolar 2 dolar gibi komik rakamlarla satılan eklentileri de mevcut (Micorsoft Marketplaca'e girip bakabilirsiniz) - Ha bu birilerinin umurundamı değilmi bilemem ama kullanıcıların yorumlarıyla iş yapmayacaklarsa o zaman Redmond daki kampüslerinde kendileri kullansınlar ne diyeyim yani.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
tahir2023 uzun uzun anlatmışsın, iyi de anlatmışsın.

Ben şahsen Kestrel'i bekliyorum, o çıksın yeter bana...
(Kestrel mi, o neki :S Opera 9.50'nin kod adı ;))

OyAman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben şuanda bile firefox 3 kullanıyorum ve çok memnunum. acidtest e göre en iyisi firefox 3 !!!

Test Sonuçları (son versiyon testleri)
ie 7: %12

opera 9.27: %46

firefox 3: %71

sörf yaparken minimum hata firefox 3 de.

Şimdi esasen microsoft tamamen paralı olduğu için buna gıcık olan hackerlar yada para kazanmak isteyen hackerlar ie ye trojan, virüs bulaştırıyor. Eee microsoft kocamansın engellesene bunları!!!

Firefox'a devam...

Cyberwolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili arkadaşlar burası yeri mi bilmiyorum ama bir sorum var. Ben firefox kullanıcısıyım çokta memnunum ancak iki konu var ki son sürüm RC1 de de bulamadım bunlardan bir Explorer da olduğu gibi tüm geçmişi hatta adres satırındaki girdiğim siteleri bile silen geçmişi silme komutunu tabii varsa bulamıyorum, ikincisi ise bana bir şekilde gelen mail vs gibi iletilerdeki ekleri kaydetmeden sadece görebilme olayını göremedim. Geçmişle ilgili olarak Araçlar--->Özel Verileri Temizle seçenegini tıkladığımda bahsettiğim türde bir temizlik olmuyor, gelen maillerdeki ekleri açma konusuda ise sitemizde geçen zaman içinde açıklanan yanlış hatırlamıyorsam Walnut ekini indirmeme karşın hala bir ilerleme kaydedemedim. Bu iki konu hakkında yardımınızı bekler sağlık ve esenlikler dilerim. Şimdiden teşekkürler...

systemplus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet Explorer 6 iyiydi, İE7'i yükledim bilgisayar çok yavaşladı ve İE7 çok geç açılmaya başladı.
Firefoxta şuan hiçbir sorun yaşamıyom ve İE7'ye göre çok hızlı açılıyor.
İE7'nin desteklediği siteleri İETab eklentisiyle firefoxta rahat bir şekilde açıyom.
İE8'den dileğim bilgisayarı yavaşlatmaması.

burajan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben opera kullanıcısı olmama rağmen böyle haberler aslında hoşuma gidiyor. Çünkü ne kadar çok tarayıcı rekabete girerse, kullanıcılara o kadar daha çok yarar sağlar.
!!! Rekabet=Kullanıcıların Memnuniyeti ve İstediğini Seçme Özgürlüğü !!!

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IE 8'i ne yapayım ben. Zaten 7. sürümü mecburen yükledim. Akbank'ın web sitesi diğer tarayıcılarla uyumlu değil diye (tam bir rezalet aslında...).

Mozilla Firefox'tan şaşmam arkadaş. Olay bu kadar basit...

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Firefox 3 diyenler çok sallamışlar.Firefox 3 rc1 sürümünü kullanıyorum çok berbat.Görünümü iyi ama altyapısı çok kötü.Mesela firefox 3 rc1de flash player sorunu var.Kesinlikle hiçbir şkilde adobe flash player yüklenmiyor doğal olarak hiçbir flashı göstermiyor.Boru gibi sallamnın alemi yok biraz gerçekçi olun.ie ile firefoxun karşılaştırılması bile çok yanlış.Hiç atla(ie) eşek(firefox) karşılaştırılabilrimi sanki..Firefox ieden daha hızlı diyenler firefoxun bir resmi ieden 2,5 kat daha yavaş açtığını niye söylemiyolar acaba.

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ben ie 7 yi sevmedimki 8ini indireyim hiç uğraşmam vistaya geçmediğim süre boyunca güncelleme yapmadan devam ie xpdeki sürümüne

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam RC sürümleri için zaten kimse garanti vermiyorki. Kullanıcılardan gelecek hata raporlarına göre çıkacak son sürümde gerekli düzenlemeler yapmak amacıyla bu sürüm adayları yayınlanıyor. Aslında bu sürümler sadece beta-tester lara dağıtılırdı son zamanlarda milletin merakını gidermek ve daha geniş bir deneyici kitlesine ulaşmak için herkese dağıtılıyor linkler.

Açık söylemek gerekirse Firefox a karşı çok önyargılı davranmışsın. Bence sen de şunu çok iyi biliyorsunki IE Windowsun içinde gelmese ve asp gibi sitelerde çoğu zaman tekelcilik dalgalarıyla "cebren" kullandırılmasa kimse yüzüne bile bakmaz. Microsoft kendi tarayıcısını ve Live arama servisini yaymak için nasıl çırpınıyor bir bilse insanlar. Ama nafile, şöyle ki gerek XP nin ilk hizmet paketi çıkmasına neden olan tekelcilik davaları gerekse Vista'da da aynı davalarla AB'nin Microsoft'a kestiği rekor milyar dolarlık cezalar da artık insanların gözünü açıyor. Müşteri nankördür, hele ki konu bilgisayar/internet dünyası oluna isnanlar daha da nankörleşiyor. Bir programı insanlara zorla kullandırtmanın ne gibi bir mantığı var anlayamadım.

İşte kardeşim açıkça ortada.. Internet Explorer bilinçsiz kullanıcıların tercihi, aklı olan birazcık mantığını kullanabilen kişiler Firefox ve Opera gibi alternatif tarayıcıları dener kullanır, evet bunu çok açık ve net bir şekilde söylemek mümkün. Ben motorlu bisiklet varken neden kağnı arabasını kullanayımki.. Evet dikkatinizi çekerim durum bu kadar vahim.

Ben önceden kendi kendime derdimki IE kullanalım ne bakacaz öbür tarayıcılara ve kendimce şöyle bir mantık geliştirmiştim IE dışında tarayıcı kullananlara karşı: "Eğer senin internet bağlantın yavaşsa (3-4 yıl öncesine kadar ADSL de hayli yavaştı hatırlayın) buna Windows ne yapsın IE ne yapsın diğer tarayıcılar ne yapsın. Ama başımı kaldırıp neyin ne olduğunu görmek istedikten sonra birkaç alternatif tarayıcı denemesinin ardından Mozilla Firefox'ta karar kıldım ve de hiç pişman değilim.

Bir tarayıcıyı adam akıllı kullanmadan oturduğumuz yerden atıp tutmakla olmuyor. Nedir bu IE aşkı anlamıyorum. Ama tabi anlayışla karşılamak lazım tüm dünya Microsoft'un kölesi olmuş durumda, sadece şanslı insanlar kendilerini özgür yazılım dünyasında bulur. Daha da başka şey demiyorum. Anlayan anladı.

Herkese saygı ve sevgilerimi sunarım..

blogger dedi ki:
Firefox 3 diyenler çok sallamışlar.Firefox 3 rc1 sürümünü kullanıyorum çok berbat.Görünümü iyi ama altyapısı çok kötü.Mesela firefox 3 rc1de flash player sorunu var.Kesinlikle hiçbir şkilde adobe flash player yüklenmiyor doğal olarak hiçbir flashı göstermiyor.Boru gibi sallamnın alemi yok biraz gerçekçi olun.ie ile firefoxun karşılaştırılması bile çok yanlış.Hiç atla(ie) eşek(firefox) karşılaştırılabilrimi sanki..Firefox ieden daha hızlı diyenler firefoxun bir resmi ieden 2,5 kat daha yavaş açtığını niye söylemiyolar acaba.

sersiler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox da kurulu ama ie7 kullanıyorum,belkide alışkanlık bilmiyorum ama bence bir sorun yok...

tropeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefoxun eklenti avantajı olduğu müddetçe asla başka tarayıcı kullanmam...

misal 40-50 tane rapid linkinin sağlam olup olmadığını ie8 gösterebilecekmi bana.. tabiki hayır.. ;)

ayrıca firefox 3 için henüz erken.. çünkü çoğu eklentiyle uyumlu değil...

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
OyAman dedi ki:
ben şuanda bile firefox 3 kullanıyorum ve çok memnunum. acidtest e göre en iyisi firefox 3 !!!

Test Sonuçları (son versiyon testleri)
ie 7: %12

opera 9.27: %46

firefox 3: %71

sörf yaparken minimum hata firefox 3 de.

Şimdi esasen microsoft tamamen paralı olduğu için buna gıcık olan hackerlar yada para kazanmak isteyen hackerlar ie ye trojan, virüs bulaştırıyor. Eee microsoft kocamansın engellesene bunları!!!

Firefox'a devam...
Acid3'e göre en iyisi artık Opera 9.5 :)

http://g.imageshack.us/g.php?h=162&i=opera95tm2.jpg

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
daha dün IE8 Beta 2'yi indirdim dil seçeneklerinde Türkçe yoktu, uyutuyor bizi Microsoft!