Internet Explorer 8 mi Firefox 3.0.7 mi?

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Microsoft, çok önemli geliştirmelerin olduğunu belirttiği yeni tarayıcısı Internet Explorer 8'e çok güveniyor. Yeni tarayıcı, açık kaynak kodlu Firefox'tan iyi mi dersiniz? İşte sonuç!

Çok daha hızlı, çok daha güvenli ve kolay olarak adlandırılan yeni tarayıcı Internet Explorer 8'in, Internet Explorer 7'den çok daha iyi olduğuna şüphe yok. Microsoft'un dün yaptığı açıklamada "Internet Explorer 7'den tam 10 kat daha güvenli" demesi bile bu güncellemeyi yapmanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor.

Firefox'tan İyi mi?

Yeni tarayıcıyı, eski sürümü ile kapıştırmaktan ziyade, ezeli rakibi Firefox'un son sürümü ile kapıştırmakta fayda var. Bunun için Futuremark Peacekeeper adlı tarayıcı test yazılımını kullanarak siz de kendi bilgisayarınızda bu kıyaslamayı yapabilirsiniz.

İşte Sonuç

Her iki tarayıcıyı da aynı sistemde aynı test yazılımına tabi tuttuğumuzda aldığımız sonuç şöyle oldu;

Internet Explorer 8, Firefox'tan epey geride gibi görünüyor. Eklenti desteğinin Internet Explorer 8'e göre çok daha bol olması da Microsoft'un yeni ürününü gölgede bırakması için bir başka neden.

:: Internet Explorer 8'in çıkmasından sonra siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

benchmark'larda firefox üstün gelebilir ama sayfa görüntüleme hızı olarak
test edildiğinde ie8 daha iyimiş.. (microsofttestine göre, videosunuda çekmiş testin)
25 ulusal sitede test edilmiş ve çoğu siteyi en hızlı açan ie8 olmuş
bu yüzden bende ie8 kullanıyorum ztn firefoxu eklentisiz kullanıyodum fan'ı değildim...

ds mosx

Profesör
her türlü firefox ne kadarda fanatiklik deseniz ie8 bence yine berbar 2 sekme açınca pc durma noktasına geliyor

Cyberwolf

Üyecik
Denedim IE8 i maalesef pek begenmedim tabii ki geliştirilmiş, tabii ki güzelleşmiş ama ben yinede Firefox 3.0.7 kullanıcısı olarak devam ediyorum...

NaMa

Asistan
Chrome(v2.0.169.1) Scored:
905 Points

bırakın ff ie şu alette safari 4 kendınden geçmiş
Safari (v4.0)
2389 Points
Processor Intel Core i7 Processor 920
Graphics card NVIDIA GeForce GTX 285
Memory6144 MB
OSWindows 7 Beta
Form factorDesktop

SerSeri1i

Üyecik
opera 9.64 kullanıyorum ve her ikisinede sollayacağından eminim explorer 8 kurulu ama sadece kurulu olduğu gibi duruyır genel ayarlarını bile yapmaya üşendiriyor ama opera her haliyle her özelliğiyle başka

erhandenizz

Doçent
firefox 3.07 kullanıyorum ve eklentileri sayesinde firefox hala internet explorer dan kat kat üstün bi tarayıcı. ie kaç olursa olsun