İnternet Download hızım 24 ama 1.2MB/s ile indiriyorum

Bu konuyu okuyanlar

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Selamlar arkadaşlar sorunum başlıkta gördüğünüz gibi.
Steam'dan oyun indiriyorum fakat 1.2MB/s ile iniyor internet hızım 24MB/s
Ethernet Kablom var Evde 4 Telefon Wifi Bağlı, bağlı olan telefonların wifisini kapatsamda değişen bir şey olmuyor.

Ayrıca Upload hızım 2

Oturduğum Sitenin Bahçesinde Fiber var ama 8MB Upload 20MB Download hızı destekliyor.

Süper Online Kullanıyorum

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Ethernet Kablom var Evde 4 Telefon Wifi Bağlı, bağlı olan telefonların wifisini kapatsamda değişen bir şey olmuyor.

Ayrıca Upload hızım 2

Oturduğum Sitenin Bahçesinde Fiber var ama 8MB Upload 20MB Download hızı destekliyor.

MB/S ile MBPS aynı şey değil.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Yine de 3 mb/saniye hızda olmalı idi... Bir yerde sorun var gibi ?

Modem marka ve modeli nedir?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517

Ayrıca Upload hızım 2

Kafadan hesap ile 2.5 mb hız alman gerekir ama indirdiğin sunucu hızı da yavaş olabilir. Google play storede uygulamayı kaç mb olarak yüklüyor ? Google playdan bi uyulama yükleyip bak. Aynı hız ise bir problem olabilir. Daha yüksek mb ile yükler ise steam sunucusu ile alakalı olabilir

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kafadan hesap ile 2.5 mb hız alman gerekir ama indirdiğin sunucu hızı da yavaş olabilir. Google play storede uygulamayı kaç mb olarak yüklüyor ? Google playdan bi uyulama yükleyip bak. Aynı hız ise bir problem olabilir. Daha yüksek mb ile yükler ise steam sunucusu ile alakalı olabilir
aynı gene yavaş Steam ile aynı

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
modemi uzun zamandan beri kullanıyorsan modeme reset atmayı deneyin açıp kapamayı değil
ama bunu en son çare olarak deneyin

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Destekliyor demişsiniz. İnternet hız testi yapar mısın bi? Altyapı desteklemese bile operatörler yüksek hız satabiliyor.

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
modemi uzun zamandan beri kullanıyorsan modeme reset atmayı deneyin açıp kapamayı değil
ama bunu en son çare olarak deneyin
Resetden kastınız küçük deliğe iğne sokmak ise yaklaşık 4-5 aydır böyle bir şey yapmadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Destekliyor demişsiniz. İnternet hız testi yapar mısın bi? Altyapı desteklemese bile operatörler yüksek hız satabiliyor.
yaptım 24 upload 1.8 Upload çıktı

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Resetden kastınız küçük deliğe iğne sokmak ise yaklaşık 4-5 aydır böyle bir şey yapmadım

ben bir kaç defadır bu yöntemi denedim bazen işe yarıyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Modem bu mu? Eğer buysa bu modemi bit pazarında çöp diye satmıyolar bile direkt atıyolar, sorunlu imiş...:

1617125015990.png

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
1- Santrale uzaksan hız düşer.
2- Bazı siteler indirme hızına limit koyar.

Bunlar da birer faktör.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517

1.8 upload çıkmaması lazım superonline ı bilmiyorum ama şuan tüm türkiyede upload hızı 8 mbps a sabitlendi.

Santral a uzak mı eviniz?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Eğer tam hız alamıyorsan modem parası verdiğini unutma, sana gelişmiş güncel bir modem versinler :(

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1.8 upload çıkmaması lazım superonline ı bilmiyorum ama şuan tüm türkiyede upload hızı 8 mbps a sabitlendi.

Santral a uzak mı eviniz?
4. katta oturuyorum ve hemen ön bahçemde ayrıca paketimde 2mb upload hızı olduğu için 2 mb uploadım var

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
4. katta oturuyorum ve hemen ön bahçemde ayrıca paketimde 2mb upload hızı olduğu için 2 mb uploadım var
Korkulur bu iss lerden downloadın yanında uploadı bile satmaya başlamışlar. Google servisleri hızlıdır onda bile 1.2 mb hız yavaş yani 24 mbps e göre.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ne biçim fiber bu anlayamadım, vdsl ler bile 8 mbits/s upload var artık :D Bana biraz kazıklanıyormuşsunuz gibi geldi... Sorması ayıp, kaç mangırdır fiyatı?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
1 Megabit, 1/8 Megabyte'a eşittir. Başka bir şekilde ifade edersek: 1 Megebyte = 8 Megabit olur. Mbps ile ifade edilen indirme hızlarında saniyede inen Megabit'i 8'e bölerek saniyede kaç Megabyte indirilebildiğini buluruz. ( Kolay bölme yapabilmek için Megabyte'ı Kilobyte'a çevirmeyi seçebilirsiniz. 1 Megabyte = 1024 Kilobyte olarak da yazılabilir.)

• Aşağıda farklı internet hızlarında saniyede yapılabilen indirmeyi gösteren örnekler derledik:
  • 1 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 128 Kilobyte
  • 2 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 256 Kilobyte
  • 4 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 512 Kilobyte
  • 8 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 1 Megabyte
  • 16 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 2 Megabyte

1 Megabit, 1/8 Megabyte'a eşittir. Başka bir şekilde ifade edersek: 1 Megebyte = 8 Megabit olur. Mbps ile ifade edilen indirme hızlarında saniyede inen Megabit'i 8'e bölerek saniyede kaç Megabyte indirilebildiğini buluruz. ( Kolay bölme yapabilmek için Megabyte'ı Kilobyte'a çevirmeyi seçebilirsiniz. 1 Megabyte = 1024 Kilobyte olarak da yazılabilir.)

• Aşağıda farklı internet hızlarında saniyede yapılabilen indirmeyi gösteren örnekler derledik:
  • 1 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 128 Kilobyte
  • 2 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 256 Kilobyte
  • 4 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 512 Kilobyte
  • 8 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 1 Megabyte
  • 16 Mbps'lik internet hızı ile saniyede 2 Megabyte
İnternette böyle bir bilgi buldum

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ne biçim fiber bu anlayamadım, vdsl ler bile 8 mbits/s upload var artık :D Bana biraz kazıklanıyormuşsunuz gibi geldi... Sorması ayıp, kaç mangırdır fiyatı?
Aylık 70 TL Ödüyoruz fakat ayriyetten Türkcell TV var netflix gibi

Superonline den Türknete geçmeyi denedim Sözleşme iptali istedim fakat 1.400TL cayma bedeli istediler geçemedim :/

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aylık 70 TL Ödüyoruz fakat ayriyetten Türkcell TV var netflix gibi

Superonline den Türknete geçmeyi denedim Sözleşme iptali istedim fakat 1.400TL cayma bedeli istediler geçemedim :/
Bak sana diyeyim, cayma bedelini bilerek yanlış söylüyolar, cayma bedeli tüketicinin lehine olarak hesaplanır ama bu şirketler tam tersini hesaplayıp söylüyolar. Mutlaka bu numarayı ara ve sözleşmene esas taahüt bilgileri yani kaç aylık taahhüt yaptığınızı ve kaç ayınızın kaldığını ve ne kadar ödediğinizi ayrıntılı olarak söyle, gerekirse e posta at ve deki cayma bedelim kaç para tutuyor... Sana doğrusunu söylerler. Allah bilir cayma bedeli en fazla 500 TL dir.. :)

0312 449 45 00 - 01 | TÜKETİCİ HAKLARI DANIŞMA HATTI İÇİN ALO 175

emjake12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bak sana diyeyim, cayma bedelini bilerek yanlış söylüyolar, cayma bedeli tüketicinin lehine olarak hesaplanır ama bu şirketler tam tersini hesaplayıp söylüyolar. Mutlaka bu numarayı ara ve sözleşmene esas taahüt bilgileri yani kaç aylık taahhüt yaptığınızı ve kaç ayınızın kaldığını ve ne kadar ödediğinizi ayrıntılı olarak söyle, gerekirse e posta at ve deki cayma bedelim kaç para tutuyor... Sana doğrusunu söylerler. Allah bilir cayma bedeli en fazla 500 TL dir.. :)

0312 449 45 00 - 01 | TÜKETİCİ HAKLARI DANIŞMA HATTI İÇİN ALO 175
Teşekkürler ilgilendiğin için dedigin gibi eposta atıp doğrusunu ögreneceğim

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Ayrıca Upload hızım 2

Megabyte (MB) Nedir?

Megabyte, Dosya boyutunu ifade eden teknik bir birimdir. Yani elimizdeki teknolojik cihazda (bilgisayar, tablet vs) bulunan dosyanın ne kadar yer kapladığını anlamamızı sağlar. Megabyte, "MB" olarak da kısaltılır ve genellikle gigabyte ile birlikte kullanılır.

Farklı internet hızlarında saniyede yapılabilen indirmeyi gösteren örnekler aşağıdaki gibidir;

• 8 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 1 MB indirme yapmak mümkündür.
  • 16 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 2 MB indirme yapmak mümkündür.
  • 24 Mbps’lik İnternet hızı ile saniyede 3 MB indirme yapmak mümkündür.
  • kaynak:milleni.com