İnternet Bağlantısı Sürekli Kesiliyor!

Bu konuyu okuyanlar

Amello

Doçent
Reaksiyon puanı
596
Merhaba! Anakartım kablosuz desteklemediği için internete kablo ile bağlanıyorum. İnternet düzensiz aralıklarla kesiliyor fakat sadece bilgisayarımda kesiliyor. Diğer cihazlarda internet var fakat bilgisayarda arada bir kesiliyor. Kaspersky üzerinden virüs taraması yaptım, Kaspersky hiçbir şey bulamadı. Kabloyu değiştirdim, yine hiçbir şey değişmedi. Windows Desteğe yazdım; bazı önerilerde bulundular fakat onlarda işe yaramadı. Son çare olarak belki biri çözüm bulur diye buraya yazıyorum.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Peki diğer cihazlarda kopuyor mu?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Anakartla kastın masa üstü bilgisayar sanıyorum. Anakart desteklemiyor ama pci slotu da mı yok boşta ? Veya usb aparatlar var wi-fi alıcı için.
Laptop varsa aynı kabloyu laptopa tak tabii ki wi-fi'yi kapat. Bak bakalım laptopta da kesilecek mi diye. Kabloda da sorun olabilir sonuçta.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Anakartla kastın masa üstü bilgisayar sanıyorum. Anakart desteklemiyor ama pci slotu da mı yok boşta ? Veya usb aparatlar var wi-fi alıcı için.
Laptop varsa aynı kabloyu laptopa tak tabii ki wi-fi'yi kapat. Bak bakalım laptopta da kesilecek mi diye. Kabloda da sorun olabilir sonuçta.
Bence wifi alıcı almasın en iyisi ethernet.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Kişiden kişiye öncelikler değişebilir. Önceliği maddi, manevi bir çok kriter belirler. Çözüm yolları belli istediğini seçmeyi kullanıcıya bırakmak daha makul.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Diğer cihazlarda kopma yok. Sadece kullandığım bilgisayarda kopma oluyor. Anakartım kablosuz olarak bağlanamıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:
O zaman kabloda sorun olabilir bir kontrol edebilir misiniz? Varsa başka kabloyla deneyebilir misiniz?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Daha az kesilmeye başladı. Eskiden 10 dakikada 1 kesiliyorsa şimdi 30 dakikada 1 kesiliyor (Sallama rakamlar verdim.). İyi oldu aslında sağolun.
Ayrıca bilgisayarınızın ethernet driverlerını kontrol edin.