İnternet baglantı kopması

cheyenemehmet

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 3 hafta internetin baglantısı kopmaya başladı. Ttneti arayınca hatta bakacaklarını söylediler. Hatta baktılar arıza olamadığını söylediler. Baglantı kopmaya devam etiyor müşteri hizmetlerini arayınca kopmaların ya bilgisayardan yada modemden kaynaklanabilecegini söylediler. Bilgisayara format attım baglantı yine kopuyor modemi 5 ay önce aldım Tp link TD854w firmayı arayınca onlar modemi gönderin dediler. Bu baglantı kopma sorunu sizce neden kaynanıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Eğer apartmandaki kablolarda oksitlenmişse bundanda yapabilir, ara bir daha önce hattını farklı bir porta taşıt ( yaptırabilirsen) teknik destek talep et.eğer bunlar da bi sorun yoksa modemden kaynaklanıyordur.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Modem arayüzüne gir, aşağıdaki değerlerin olduğu sayfadan bir ekran görüntüsü al bakalım.
WAN2.png

cheyenemehmet

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[TABLE="width: 500"]
[TR="bgcolor: #eeeeee"]
[TD="width: 40%"]ADSL Hat Durumu[/TD]
[TD="width: 60%"]SHOWTIME.L0[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #dddddd"]
[TD="width: 40%"]ADSL Modu[/TD]
[TD="width: 60%"]G992.5[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Gönderme Hızı[/TD]
[TD="width: 60%"]253 kbps[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]İndirme Hızı[/TD]
[TD="width: 60%"]1023 kbps[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 40%"]İndirme Hızı Zayıflaması[/TD]
[TD="width: 60%"]9[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Gönderme Hızı Zayıflaması[/TD]
[TD="width: 60%"]3[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]İndirme Hızı SNR Marjı[/TD]
[TD="width: 60%"]33.1[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Gönderme Hızı SNR Marjı[/TD]
[TD="width: 60%"]36.4[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Üretici ID'si[/TD]
[TD="width: 60%"]TP-LINK[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Firmware Versiyonu[/TD]
[TD="width: 60%"]3919b415[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]CRC hataları[/TD]
[TD="width: 60%"]0[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Gönderme Hızı BER[/TD]
[TD="width: 60%"]0e-7[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]İndirme Hızı BER[/TD]
[TD="width: 60%"]0e-7[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Yukarı Çıkış Gücü[/TD]
[TD="width: 60%"]7[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]Aşağı Çıkış Gücü[/TD]
[TD="width: 60%"]8.5[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]ES[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]SES[/TD]
[/TR]
[TD="width: 40%"]UAS[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hat değerlerin gayet iyi. "ADSL Modu G992.5" bunu ADSL2 yada ADSL2+ olması gerekmiyoor mu? Değiştirip dene. Yine olmazsa arkadaşından yada komşundan farklı bir modem temin edip dene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı model bende kullanıyorum sizin gibi 3 hafta önce kopmalar başladı sorun bilgisayardan kaynaklı değil modemden kaynaklanıyor ilginç olan tp-link in resmi sitesinde bu marka modem olmaması çözüm olarak Firmware güncellemesi olduğunu okudum ama bu modele ait nedense hiç bir yerde yok olanda hata veriyor çözüm yolunu bulursanız burdan paylaşırsanız çok sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb benım bılgısayarım da anda ınternet gıdıp gelıyo modeme baktırdım herhangı bı sorun yok dneden kaynaklanıyo olabılır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer::hammer::hammer::hammer:abi bndedde kopup duruyo yorumlarınızı okuyorum o arada kopup kopup duruyo sürekli gelio1 sn sonra gidio ilk önce adsl sönüyo daha sonra internet bıktım ya ara söv ana bacı diyo bıktım da daa kopuyo :helpsmilie: off ya alivam sinirden nerdeyse sinir küpü oldum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ttnet bizden kaynakli sorun değildir diyor... Tp link w8961n modem aldim bütün ayarlari gözden geçirdim ne yaptiysam olmadi sürekli internet kopuyor modem üzerinde işiklar yanip yanip sönerken bir bakiyorum ki sadece güç işiği ve wi fi işiği yaniyor bir kaç dk sonra yada saniye sonra tekrar bağlaniyor lütfen yardim edin deli olacam yaaa. Kopuyor bağlaniyor kopuyor bağlaniyor .......................................................................................................................................................................................

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler ben laptopdan girdiğim zaman Superonlinede ve TP-LİNK B6E9DC adlı 2 tane modemim var fakat 2 sindede internet bağalnıyorum 5 dk sonra internet dişi 1 oluyor sonra full çekıyor nolur yardım edein ben laptopdan kaynaklanıyor diye düşünmüştüm çünkü ilk aldığım zamnlar böyle bişi olmamıştı şu zamanlar oldu laptopdan değildir demi ve bu sorunu nasıl çözeriz nolur yardım!!!!1