İnternet Altyapısı

Bu konuyu okuyanlar

Ceku123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba , hız testinde Download ve Upload hızlarım 95 mgbt / 8 mgbt çıkıyor. Oyunlarda pingim 30-50 arası değişiyor. Bu değerlere rağmen internetimde problem olabilme ihtimali var mi? Varsa eğer bunu nasıl test edebilirim yardımcı olabilir misiniz?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Yani ''bir problem var'' takıntısı haline getirmeyin bence. Değerleriniz gayet güzel çünkü.

Muzaffer1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba , hız testinde Download ve Upload hızlarım 95 mgbt / 8 mgbt çıkıyor. Oyunlarda pingim 30-50 arası değişiyor. Bu değerlere rağmen internetimde problem olabilme ihtimali var mi? Varsa eğer bunu nasıl test edebilirim yardımcı olabilir misiniz?
Hangi interneti kullanıyorsun ve aylık kaç para ödüyorsun?

Ceku123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani ''bir problem var'' takıntısı haline getirmeyin bence. Değerleriniz gayet güzel çünkü.
Evet değerler güzel fakat yaklaşık 1,5 senedir oyunlarda akıcılık problemi yaşıyorum. 2 kere bilgisayar değiştirmeme rağmen. Bilgisayarı başka bir evde denediğimde o akıcılık problemi olmuyor. O yüzden problemin internette olabileceğini düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi interneti kullanıyorsun ve aylık kaç para ödüyorsun?
TTNET fiber. 107 ödüyorum.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Oyun sunucuları örneğin sunucu amerikada ise 30-50ping gayet normal Türk sunucularda 30-40a kadar çıkabilir sunucuların kurulduğu yer şehir şehir değişiyor.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Yani pinginiz yüksek olsa buna bağlayabilirdik ancak ping durumunuz gayet normal.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Evet normal ama ben de problemi bulmaya çalışıyorum. Merak ettiğim şey değerleri normal gösterdiği halde internetin arızalı olup olmaması. Port , sunucuya uzaklık gibi şeyler.

:D gerçek problemimi cözebilmişsin bravo

Zaten değerlerimin çok iyi olduğunun farkındayım. Fakat oyunlarda çözemediğim bir akıcılık problemi var ve bu sadece yaşadığım evde oluyor. 105 daireli bir apartmanda yaşıyorum ve 100 daire öğrenci acaba yoğunluktan kaynaklı bir problem olabilir mi diye düşünüyorum.
Olabilir, yoğunluk çok fazla olunca ping artışları olabilir. Gece geç saatleri oyuna girip test et birde 4-5 sırası genelde herkes uyuyor olur o saatlerde bir problem olmuyorsa yoğunluktan kaynaklanır.