İnteraktif online Türkiye haritası

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Profesör
Gelişmiş özelliklere sahip online harita Map24, Türk kullanıcılar için ücretsiz olarak yayında. İnternet'ten adres arama, rota planlama ve uzaklık ölçümü yapıyor.

www.map24.com.tr adresinde bulunan online haritanın gelişmiş arama özelliği sayesinde, aranan adres kolayca bulunabiliyor. Harita üzerinde gidilecek yolun başlangıç ve bitiş noktaları işaretlenerek en uygun güzergah hesaplanabiliyor. Böylece gidilecek yerlerin bulunması ve adres tarifinin zorluğu ortadan kalkıyor. Haritanın ihtiyaç duyduğunuz bölümlerini yazıcınızla kağıda aktararak yola çıkarken yanınıza almanız da mümkün.

Çevrenizde neler var?
Map24 oldukça kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip. Haritayı rahatça hareket ettirebiliyor ve büyütüp küçültebiliyorsunuz. Bir bölgeye yaklaşmaya başladığınızda harita bilgileri sunucudan yükleniyor ve cadde/sokak isimleri ile birlikte POI’ler (Points of Interest - İlgi Çeken Mekanlar) görüntülenmeye başlıyor. POI’ler restoranlar, benzin istasyonları, sinemalar, marketler gibi toplumun ihtiyaç duyabileceği yerleri simgelerle gösteriyor. Birçok POI simgesine tıkladığınızda o noktadaki işletmenin telefon numarasını da görebiliyorsunuz. Bu sayede yakınınızdaki bir restoranı keşfedebilir ve telefon numarasını haritadan alarak sipariş verebilirsiniz. Hatta Map24’ü kullanarak Avrupa’daki otelleri bulmak ve internet üzerinden rezervasyon yaptırmak da mümkün.

Dünya Avucunuzun İçinde
Online haritaya Türkiye’nin yanında 17 dünya ülkesi de dahil edilmiş durumda. Bugünlerde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük şehirleri içeren Map24’un tüm ülkeyi kapsaması için çalışmalar sürüyor.
Map24 Türkiye Temsilcisi Bora Güreli, Türkiye’nin Mapsolute şirketi için çok değerli bir pazar olduğunu belirtirken, internet üzerinde mümkün olan bu yeni teknolojiyi Türk kullanıcılarıyla buluşturmaktan büyük heyecan duyduklarının altını çiziyor.

Ücretsiz online haritayı incelemek ve daha fazla bilgi edinmek için www.map24.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Teknoajan
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst