Bu konuyu okuyanlar

MrBaye35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eskiden rahatlıkla oynayabildiğim oyunları şu an oynayamıyorum. Sorun tam olarak başlıkta yazdığım mı bilmiyorum ama çok da profesyonel olmayan yaptığım bir kaç test sonucu, sorunun bu olabileceğin düşünüyorum.
Önce Device Manager'dan Intel HD Graphics'i disabled yaptım ve sadece AMD enabled kaldı. En az donanım isteyen oyunlardan biri CS:GO'ya girmeye çalıştım ancak ekran kartınız yeterli özellikleri karşılamıyor tarzı bi'şey dedi ve oyunu açmadı. Sonra AMD'yi disabled yaptım ve sadece Intel HD Graphics enabled kaldı. Yine girmeye çalıştım ve normal her iki ekran kartının enabled olduğu haldeki performansı aldım. Burdan laptopun oyunlar açıkken AMD yerine Intel'i kullandığı sonucunu çıkardım. Sadece düşük gereksinim isteyen oyunlarda değil Battlefield 1'de de aynı şey oluyor. Ayrıca AMD Radeon Settings'i açtığımda ve Display(Ekran)'e girmeye çalıştığımda şunu diyor:

Bir de Device Manager'da hem AMD hem Intel ekran kartını algılıyor ancak Dxdiag'da sadece Intel ekran kartını algılıyor.
Oyunlarda AMD ekran kartına geçmiyor mu, yoksa sorun başka birşey mi? Sistem özelliklerim şunlar:
Cihaz Toshiba Satellite P50-B-116
16GB RAM
AMD Radeon R9 M265X
intel HD Graphics 4600
1TB Harddisk
Intel Core i7-4710HQ 2.50Ghz(3.50Ghz Turbo ile)
Tüm driverlarım güncel.

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
masaüstüne sağ tıkla grafik özelliklerine gel sol taraftaki sekmelerden power(güç) e gel ordan grafik metodunu manuel e al öyle bi dene

MrBaye35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğin şey galiba AMD Catalyst'te vardı, Crimson editionda Power(güç) sekmesini bulamadım, ayrıca sol tarafta sekme yok. Intel'in grafik özelliklerinden bahsediyorsan onda da grafik metodu tarzında bi'şey bulamadım(zaten çok az seçenek var)
Dediğin şey bunlar değilse, lütfen biraz daha açabilir misin?

furkanarikan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
catalyst te var bende ondan yaptım diğerlerinde nasıl yapılır fikrim yok

MrBaye35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık laptop AMD ekran kartını hiç görmemeye başladı. Device Manager'da AMD Ekran kartı yerine Other Devices->Video controller diye tanımlanamayan bir aygıt çıkardı. AMD'nin otomatik driver tespit etme programı autodetectutility.exe'yi açtığımda bilgisayarınızda desteklenen amd donanımı tespit edilemedi diyor. Ekran kartıma uygun en son driverı kurmaya çalıştığımda sadece AMD Install Manager ve AMD Application Settings'i kuruyor(yani yine ekran kartını tespit edemiyor, yan programları kuruyor). Yardımcı olabilecek var mı??