Intel ve Asus dan 200$ a dizüstü

Bu konuyu okuyanlar

Denizhan Dakılır

Profesör
Katılım
3 Haziran 2007
Mesajlar
3,983
Reaksiyon puanı
21
Puanları
0
Intel ve Asus gelişen ülkelerdeki çocukların eğitimini hedef alan bir birleşme ile 200$ ‘lık dizüstü üretmeye hazırlanıyor. Dizüstü işlemcisinin alt seviye bir model olduğunu tahmin etmek pek zor değil fakat ekranın boyutu, hard disk tipi ve bellek tipi resmi olarak henüz açıklanmış değil. İşin asıl ilginç tarafı ise bu modellerin elektriğe ihtiyaç duymayacağı, yanlış duymadınız. Nasıl çalışacak sorusuna cevap ise el ile birkaç kez çekeceğiniz kollar olacak. Nasıl olacağı konusunda pek bir bilgi yok ama teknoloji açısında iyi bir gelişme sayabiliriz. Ekim ayında piyasaya sunulması beklenen dizüstü bilgisayarların fiyatı 200$ ve 500$ aralığında olacak.

Intel ‘in FSB1333MHz işlemcileri piyasaya girmek üzere

Intel Core 2 Duo / Quad 6850 ve diğer FSB1333MHz işlemcilerini piyasaya sürmesine çok az bir zaman kaldı. Anakartlar tarafından zaten desteklenen işlemciler bugün veya yarın satışa sunulacak. Yeni modeller ile performans doğal olarak biraz daha artacak ve X6800 X6700 işlemcilerin fiyatında indirime gidilecek.

Sony Blu-ray oynatıcısında indirim yaptı

Sony Blu-ray oynatıcısının fiyatında 100$ ‘a yakın bir indirim yapıyor. Şubat ayında piyasaya sürdüğü BDP-S300 $599 ‘a satılıyordu, şimdi ise 499$ gibi bir fiyattan satılacak. Bu, Sony ‘nin altı ay önce piyasaya sürdüğü ilk oynatıcının fiyatının yarısı demek oluyor ki son zamanlarda elektronik piyasasında görülen en hızlı ucuzlamalardan birine tanık oluyoruz.

Galaxy anakart üretimine başladı

Ekran kartı üreticisi Galaxy firması anakart piyasasına AMD ‘nin AM2 soket yapısını destekleyen nVIDIA çipsetli giriş seviyesi m-ATX modelleri ile giriş yapmış bulunmakta. Computex fuarında sergilenen anakartlar GeForce 7050PV ve 7025 yongalarını kullanıyor ve birinde HDMI varken diğerinde DVI bulunuyor. Anakartların diğer özellikleri birbirinden pek farklı değil, D-sub bağlantısı, 7.1 kanal ses desteği, iki bellek slotu, bir PCI-E slotu, bir PCI x1 slotu, iki PCI slotu ve dört SATA slotu şeklinde.

http://www.donanimmerkezi.com
 
Üst