İntel Pentium e5200 İşlemci MSİ R7 250'de Darboğaz Yapar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Eren Savaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben bir ekran kartı alacağım.Öncelikle sizlere bilgisayarımın özelliklerinden bahsedeyim.
ECS G31T-M7 bir Anakart PCİ Express bulunmakta ve en fazla İntel Core 2 Quad işlemci destekliyor ama ben o işlemciyi almak yerine seneye direk anakart alacağım.Şimdi asıl soruma geçelim.Ben MSİ R7 250 ekran kartını gözüme kestirdim.Bilgisayarım VGA.Maximum bütçem 350TL. R7 250 olarak ASUS ve Sapphire markaları da bulunuyor MSİ yanında.Ama onların fanları küçük ve biraz ucuza kaçılmış gibi yani MSİ'a gözümü kestirdim ama aklımdaki soru;DDR2 2x2 RAM ve İntel Pentium e5200 2.50Ghz işlemci,MSİ R7 250 ile darboğaz sıkıntısını bana yaşatırmı?Yaşatırsa %kaçlık bir kayıp olur?Eğer MSİ R7 250, %5-6 değilde %15-%20 değerlerde düşük performans gösterecekse,ekran kartı olarak MSİ R7 240 seçmem daha mı mantıklı olur?Bu sorulara yanıt bekliyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Bir sorum daha var.Benim bilgisayarım 64bit olarak gözüküyor.Bu MSİ R7 250 ekran kartında 128bit yazıyor uyumluluk falan sıkıntısı olur mu yoksa 64bit gösteren yer 128e mi dönüşecek?Kafamda deli sorular :).Yardımcı olursanız sevinirim.Darboğaz yapar diyorsanız sistemimle yani 4Gb DDR2 RAM ve İntel Pentium e5200 2.50Ghz İşlemci ile darboğaz yapmayacak ekran kartı önerileriniz nedir?Cevaplarsanız ve yardımcı olursanız sevinirim :).