İntel Chipset Kurulumu Sonrası Dahili Grafik Kartı Sorunu

xplosive06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar notebooka Windows 10 işletim sistemi kurulumu yaptım sonrasında aygıt yöneticisine girdiğimde sm bus denetleyisinin kurulu olmadığını gördüm ve intel chipset software kurdum yükledikten sonra notebookumun sürekli olarak nvidia graphics kart kullanarak çalıştığını farkettim kullandığım notebookun power tuşu üzerinde küçük bir ışık yanıyor bu ışık intel graphics kart devredeyken mavi nvidia graphics devredeyken turuncu yanıyordu şuan sürekli turuncu yanıyor. Chipset kurmadan önce otomatik graphic kartları geçiş yapıyordu yardımcı olursanız sevirim.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Öncelikle MSI'ın sitesinden ekran kartları hariç tüm sürücüleri güncelle. Biosunuda güncellemeni tavsiye ederim. Ardından Display Driver Uninstaller yazılımı ile iki ekran kartı sürücülerini de güvenli mod seçeneğiyle kaldır. Intel'in sitesinden Intel Update Ulity yazılımını yükle ve Intel markasına ait grafik sürücüsünü kur. Ardından NVIDIA'nın sitesinden ekran kartı sürücünü kur, geriye sorun kalmayacaktır. Bu arada son Windows 10 güncellemesini yapmanı tavsiye ederim sistem stabilizasyonu daha iyileştirildi.

xplosive06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Söylediklerinizi uyguladım ve işe yaradı çok teşekkür ederim.