Intel, Android'e 4 Çekirdek Gereksiz Dedi

Bu konuyu okuyanlar

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu anda gereksiz çünkü tek çekirdekli ve çift çekirdekli işlemcilere 5 yıl daha satmamız lazım. Intel bunu hep yapıyor, bilgisayarda da aynısını yapmışlardı.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adam haklı beyler dağılın .) şaka bir tarafa harbi androidin çok optimizasyona ihtiyacı var. özellikle java motorunun. çok hantal kalıyor. o yüzden tizen os çıkmasını merakla bekliyorum

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Aslında "şimdilik" diyerek Intel asıl amacını yine açıklamış oldu :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Adam haklı. Satışta son kullanıcıyı cezbetmekten başka işe yaramıyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Optimizasyon konusunda haklı. Optimize edilmiş IOS'un dandik bir makinedeki performansı ortada !

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Optimizasyon konusunda haklı. Optimize edilmiş IOS'un dandik bir makinedeki performansı ortada !

Aynen, katılıyorum.

IOS, tüm IPhone'lardaki başarısını optimizasyonuna borçlu.
"NE" yaptığı ve kullandığı değil "NASIL" yaptığı ön planda Apple'ın.

Bir sürü marka-model Android'e telefon çıkarıyor ama alt, orta, üst sınıf farketmez, hepsi çok salakça sorunlarla karşı karşıya bırakıyor kullanıcıyı.

Valla millet Symbian S^3 Belle'i beğenmiyor ama Nokia optimize konusunda piyasadaki tüm Android'li telefonlardan çok çok önde.

Android de Facebook gibi bir balon. İkisi de patladığında kullanıcılar çok zarar görecek.

Millet Nokia'yı beğenmiyor, adamlar da batıyor ama ben hiçbir Nokia telefonda donma, arandığımda yanıtlayamama, e-posta kaybetme, sd kartı okumama gibi hatayla karşılaşmadım. Android telefonum kendi orijinal sd kartıyla bile kavga ediyordu resmen. Stabilite sıfır.

Sırf bu tür sebeplerden dolayı Galaxy Ace'imi kardeşime verip öncesinde kullandığım C6-01'deki performans referansıyla Nokia 700 aldım. Canavar gibi çalışıyor. Hiç aramıyorum Android'i filan.

ferkut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer optimizasyonla ICS 4.0 ın hız artışı %100 lere -ki internette okuyoruz- çıkabiliyorsa
gerçekten 4 çekirdek fazla olmuş. Tabii ne derece verimsiz kullanıldığını bizim anlamamız pek mümkün değil. Amaısınmaya mani olacaksa varsın 4 çekirdek olsun. Telefonlarda önümüzdeki dönemde
yaşanacak problemlerden biri ısınma olacak bama göre.