SDN Instagram'dan yeni canlı yayın özelliği

Ahmet Alışık

SDN
SDN
24 Haziran 2024
239
21
18
24
Instagram, kullanıcı deneyimini daha da kişiselleştirmek ve güvenli hâle getirmek için yeni bir özellikle karşımızda. Instagram’ın yakın arkadaşlar canlı yayın özelliği neler sunacak? İşte ilgili haberin detayları…

Instagram’ın yakın arkadaşlar canlı yayın özelliği açık ve gizli hesaplarda nasıl olacak?​

Haziran ayında kaydırarak geçilemeyen reklamları test ettiğini duyuran Instagram, şimdi de kullanıcılarına daha özel ve sınırlı bir grupla paylaşım yapabilme imkânı sunuyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların daha samimi ve özel içerikler paylaşmalarına olanak tanıyacak. Artık Instagram kullanıcıları, hesaplarını herkese açık tutmalarına rağmen sadece belirledikleri yakın arkadaşlarına özel canlı yayın yapabilecekler. Bu sayede kullanıcılar, sadece belirledikleri yakın arkadaşlarıyla canlı yayınlar düzenlemiş olacaklar.

Açık hesaplara sahip kullanıcılar, bu yayınları sadece seçtikleri yakın arkadaşlarına açabilecekler. Gizli hesaplar ise tüm takipçilerine değil, yalnızca belirlenen yakın arkadaşlarına bu yayını açabilecek. Canlı yayına katılabilecek kişi sayısı ise kullanıcı ile birlikte en fazla üç kişi olarak sınırlandırılmış.

Instagram bu yenilikle, kullanıcıların daha samimi ve güvenilir içerikler paylaşmalarını hedefliyor. Örneğin; farklı öneriler paylaşmak isteyen bir kullanıcı, bu önerilerini sadece yakın arkadaşlarıyla paylaşabilir durumda olacak.

Bu adım, Instagram’ın platformu daha kişisel ve güvenli hâle getirme çabalarının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Geçtiğimiz zamanlardaki güncellemelerle kullanıcılar, gönderilerini sadece yakın arkadaşlarına gösterme veya sadece yakın arkadaşları tarafından gelen etkileşimleri filtreleme gibi özelliklere sahipti. Şimdi ise, canlı yayınlarda bu kişiselleştirme ve güvenlik önlemleri devreye giriyor.

Güncellemenin görsel olarak nasıl görüneceğini merak edenlere ise; yakın arkadaş listesinde yer alan kullanıcılar, canlı yayın başlatıldığında tıpkı hikâyelerde olduğu gibi yeşil renkli bir çerçeve görecekler.

1719306818478.png
 
Üst