Yardım Instagramdan rahatsız edilme

Bu konuyu okuyanlar

mvra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba
Yıllardır kullandığım Instagram hesabıma birisi farklı hesaplar açarak mesaj isteği atıyor. Rahatsız ediyor. Her defasında engellememe rağmen yeni hesap açıp yine istek atıyor. Profil fotoğrafımı kaldırıp ismimi değiştirdim. Buna rağmen beni tekrar bulup başka bir hesapla mesaj atmış. Öğrenmek istediğim şu: ben kullanıcı adımı tahmin edilemeyecek bir şey olarak değiştirmeme rağmen nasıl beni bulabiliyor? Bulamamasının bir yolu var mı? Nasıl yapabilirim bunu? Çünkü mecbur kalmadıkça hesabımı kapatmak istemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayrıca bu kişinin kim olduğunu tahmin ediyorum. Ama emin değilim. Savcılığa şikayette bulunsam şüphelendiğim kişinin isim soy ismini versem sonuç çıkar mı acaba?

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Öncelikle o kişi muhtemelen tanıdığınız birisi olması ihtimali yüksek. Diğer yandan suçladığınız kişi o kişi değilse de bu sefer o kişiyi suçlamış olacaksınız. Siber suçlar gibi buna benzer bir kurumla görüşülürse o kişinin belki ip adresi bulunabilir.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,161
Mesaj isteğine tepki gösterme ölü takliti yap görmezden gel.
Mesela Gmail'e reklam mektupları geliyor ya öyle düşün.

Yerinde olsam kız takliti yapıp adamı esirim yapıp sonrada soyup soğana çeviririm. Arkadaşlarından borç alarak yaşar :D

mvra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mesaj isteğine tepki gösterme ölü takliti yap görmezden gel.
Mesela Gmail'e reklam mektupları geliyor ya öyle düşün.

Yerinde olsam kız takliti yapıp adamı esirim yapıp sonrada soyup soğana çeviririm. Arkadaşlarından borç alarak yaşar :D
Malesef bu kişi büyük ihtimalle kadın. Beni psikolojik olarak huzursuz etmeye çalışıyor derdi bu anladığım kadarıyla. Tuhaf tuhaf mesajlar atıyor. Bu dediğiniz bu kişiye işlemez o yüzden.

Instagramda aynı mail adresiyle farklı hesaplar açılabiliyor mu acaba bilginiz var mı? Eğer böyle bir durum yoksa her seferinde mail adresi alıp hesap mı açıyor bu kişi başka işi yok mu? Hayatımda hiç başıma gelmeyen bir şey yaşıyorum o yüzden şaşkın ve sinirliyim bir insanın böyle bir şey yapabilmesi için akli dengesinin yerinde olmaması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle o kişi muhtemelen tanıdığınız birisi olması ihtimali yüksek. Diğer yandan suçladığınız kişi o kişi değilse de bu sefer o kişiyi suçlamış olacaksınız. Siber suçlar gibi buna benzer bir kurumla görüşülürse o kişinin belki ip adresi bulunabilir.
İnternetten yaptığım küçük bir araştırmaya göre Instagram yerli olmadığı için sonuç alınamayacağı yazıyordu ama yine de deneyeceğim teşekkürler.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,161
Malesef bu kişi büyük ihtimalle kadın. Beni psikolojik olarak huzursuz etmeye çalışıyor derdi bu anladığım kadarıyla. Tuhaf tuhaf mesajlar atıyor. Bu dediğiniz bu kişiye işlemez o yüzden.

Instagramda aynı mail adresiyle farklı hesaplar açılabiliyor mu acaba bilginiz var mı? Eğer böyle bir durum yoksa her seferinde mail adresi alıp hesap mı açıyor bu kişi başka işi yok mu? Hayatımda hiç başıma gelmeyen bir şey yaşıyorum o yüzden şaşkın ve sinirliyim bir insanın böyle bir şey yapabilmesi için akli dengesinin yerinde olmaması lazım.
Tuhaf mesaj derken bende meraklandım haaa.
Bitane deli benide bulsun biraz yazıp eğleneyim bari.

mvra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tuhaf mesaj derken bende meraklandım haaa.
Bitane deli benide bulsun biraz yazıp eğleneyim bari.
Bence en son isteyeceğiniz şey bile olmasın. Çünkü biraz daha uğraşırsa istediğini elde edecek. Ciddi anlamda sinir bozucu bir durum kimsenin karşılaşmasını istemem.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
Ne tür mesajlar atıyor ki? Meraktan soruyorum.

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
bende böyle mesajlar alıyorum genelde iki üç laf dalaşına girip görüldü atıp geçiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama görünüşe göre sizinki daha çok sıkıntılı bir durum cimere başvurman daha iyi olmaz mı ?

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Size daha önce mesaj attığı hesapları engellemediyseniz illa bir şekilde bulur. Engellediyseniz ve sizi yine buluyorsa bu kişi büyük ihtimal takipçileriniz arasından daha önce konuştuğunuz birisidir ve sizi mesaj geçmişinden buluyordur. Yeni hesap açın kafanız rahatlasın. Bu mesajı atabileceğini düşündüğünüz kişileri eklemezsiniz olur biter :)