Instagram trendi: ‘Ethnıcıty estımade’ nedir? Nasıl yapılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Seda Alkan

Üyecik
Yönetici
Onursal Üye
Son zamanlarda oldukça popüler olan ‘Ethnıcıty Estımade’ instagramın trendi haline geldi.
Peki nedir bu akım?
Bir mobil uygulama sayesinde fotoğrafınız taranıyor ve hangi millete ait olduğunuz yani hangi ülkenin vatandaşına benzediğimizi tahmin ediyor. Sonuçlar da hiç fena değil :) Ayrıca hangi ünlüye benzediğinizi de bu uygulamadan görebiliyorsunuz. En güncel fotoğrafımla denedim paylaşacağım aşağıda :)

Nasıl yapılır?
Gradient adlı uygulamayı IOS veya Android işletim sistemli olan telefonunuza ücretsiz indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte sadece bu kadar :)

Ekli dosyalar

Bu tarz uygulamalar genelde yüz verinizi bir havuzda toplayarak bunları yapay zeka teknolojileri kullanan firmalara direkt ya da dolaylı yoldan paylaşıyor. Bazıları bu durumu çok korkunç bulurken ben gibileri ise çok önemsemiyor. Benzer durumlar için bkz; google sesimizi dinliyor, cihazlar parmak izimizi aldı vs vs

ThorJ

Profesör
Bu tarz uygulamalar genelde yüz verinizi bir havuzda toplayarak bunları yapay zeka teknolojileri kullanan firmalara direkt ya da dolaylı yoldan paylaşıyor. Bazıları bu durumu çok korkunç bulurken ben gibileri ise çok önemsemiyor. Benzer durumlar için bkz; google sesimizi dinliyor, cihazlar parmak izimizi aldı vs vs
Yapay zeka, falan hikaye.

stat counter