İnstagram Hesabıma Biri Hiçbir İz Bırakmadan Girmiş.

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Öncelikle merhaba. Sabah telefonumu kontrol ettiğimde İnstagramda takip ettiğim hesap sayısının sadece bir gecede 300 arttığını gördüm. Ve takip ettiği hesapların gönderilerini de bğenmiş. Saçma sapan adını sanını duuymadığım hesaplar. Aklıma ilk başta hesabımın çalındığı geldi. Gmaili ve smsleri kontrol ettim.(Hesapta Çift Faktörlü Doğrulama Açık) İnstagramdan gelen herhangi bir mesaj yok. Hesabı silip farklı mail hesabı ile yeni bir instagram hesabı açtım.
Bu olayın benzeri 4 yıl önce Facebook hesabıma da olmuştu. Şimdi gelelim asıl konuya.
Eğer hesabıma biri girmeye çalışsaydı bana mail ve sms gelmesi gerekirdi. Bunların ikisi de gelmedi. O zaman da telefonda virüs olduğundan şüphelenmeye başladım. Güvenlik taraması yaptığımda hiçbir şey çıkmadı.
Sizce eğer bir virüs varsa bu virüs telefonda mı yoksa hesaba giren biri sadece İnstayı mı hackledi ?
Ve hesaba nasıl bu kadar kolay bir şekilde giriyorlar ?

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Evet başka uygulamalara instagram ile giriş yaptınız mı?

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
rat telefonu veya bilgisayarı karşı tarafın yönetmesini sağlıyor en tehlikeli virüslerde 1.liğe aday 500-600k lık kanallarıda böyle çalıyorlar
Baya mantıklı geldi. Çünkü biri girmeye çalışsaydı sms ve mail gelmesi gerekiyordu. Giren kişi direkt telefonumdan giriş sağlamış. Başka bir seçenek kalmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada takip edilen hesaplarda bot hesaplar

rat telefonu veya bilgisayarı karşı tarafın yönetmesini sağlıyor en tehlikeli virüslerde 1.liğe aday 500-600k lık kanallarıda böyle çalıyorlar
Hocam eğer böyle bir virüs varsa telefonu sıfırlamak işe yarar mı

Yoksa direkt stock rom mu atayım

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Hocam size saçma gelebilir ama ben bunun instagramın bir bugı olduğunu düşünüyorum.1 Ay öncesinde story attığım zaman bunu fotoğraf halinde rastgele kişilere gönderiyordu hesabım.Şifremi değiştirsemde bir işe yaramadı.Şuan bu durumu yaşamıyorum.Geçenlerde arkadaşımın hesabında ondan habersiz sayfalar takip edilmiş.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Dediklerinize göre mantık yürüterek söylemek istiyorum yorumumu,

Siz 3.partı uygulama veya bir siteye girmişsiniz. Hiçbir hacker 200 takipçili bir hesabı çalıp veya ele geçirip bot hesapların fotoğraflarını beğenmekle uğraşmaz.
Takipçi yollanan sitelere girdi iseniz o tarz siteler hesabınızı aynı zamanda ele geçirip bot veya diğer kendine bot yollayan insanları takip ediyorlar ve beğeniyorlar. Olayı pek çözemedim ama yorumlara bakarak bunlar aklıma geldi.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Dediklerinize göre mantık yürüterek söylemek istiyorum yorumumu,

Siz 3.partı uygulama veya bir siteye girmişsiniz. Hiçbir hacker 200 takipçili bir hesabı çalıp veya ele geçirip bot hesapların fotoğraflarını beğenmekle uğraşmaz.
Takipçi yollanan sitelere girdi iseniz o tarz siteler hesabınızı aynı zamanda ele geçirip bot veya diğer kendine bot yollayan insanları takip ediyorlar ve beğeniyorlar. Olayı pek çözemedim ama yorumlara bakarak bunlar aklıma geldi.
Apk olarak Sadece Youtube Vanced kullanıyorum. Onun haricinde dediğim gibi telefonla fazla uğraşmıyorum. Genelde netteki işlerimi pcden hallederim

Arkadaşlar bilgilerinizi benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi telefonu sıfırlıyorum. Risk almamak için maillerin şifresini de değiştirdim. Umarım bir daha böyle bir şeyle karşılaşmam. Facebook hesabımda böyle olmuştu :/

Apk indirdin mi hiç ?
Hocam özür dilerim aklıma gelmedi Youtube Vanced var sadece

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Hocam ilk önce sıfırlayın sıfırlamadan önce bot takipçileri çıkartın sıfırladığınızda bilmediğiniz kişileri takip etmeye devam ediyorsa hesabınıza giriş sağlanıyorsa başka yerden,stock rom atın.

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam ilk önce sıfırlayın sıfırlamadan önce bot takipçileri çıkartın sıfırladığınızda bilmediğiniz kişileri takip etmeye devam ediyorsa hesabınıza giriş sağlanıyorsa başka yerden,stock rom atın.
Hocam direkt hesabı sildim :D

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Ne oldu sonuç ne ?