insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

insanlar neden iphone aşığı

• Kullanılan toplam oy
    76

Bu konuyu okuyanlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Yanlış bilgilendirme mi? Ben her Android çöküyor demedim. Evet iOS de ara sıra hata veriyor ama Android kıyasla daha az. Uygulamadan atma , çökme , donma gibi sorunlar daha az yaşanıyor iOS cihazlarda. Bunu bile bile bakın 3 saat Netflix izledim demek saçmalık. Uzun boş bir yazı yerine kısa ve öz yazmanız daha iyi olur. Uzun yazılarda haklı olduğunuz kanıtlanmıyor çünkü.
Forumda bir sürü Redmi serisi kullanan var ve bir sürü konu mevcut memnun olmayanlardan. Siz S10’dan memnunsunuz diye android kral olmuyor yani. Diğer markalarda halen daha yazılımsal sorunlar mevcut. iPhone 11 ısınıyor demişsin evet ısınıyor. iOS 14 beta yüklü iPhone 11’ler gerçekten el yakacak cinste ısınıyor. Ben iPhone tamamen sorunsuz müthiş bir şey demedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iOS , Android konuşuyoruz şu an. Ayrıca 2. El iPhone 7 ile orta segment güncel telefonlar aynı aralıkta onlara bakabilirsin mesela?
Screenshot_20200704-193822_Samsung Internet.jpg
Bak şimdi burda diyorsun ki ben Android çöküyor demedim, iOS'da olmuyor demedim ama burda gayet de öyle demişsin. Bu kadar kısa sürede fikir de değişmez herhalde :)
Ek : Isınma olmuyor da demişsin daha ben sana ne diyeyim...

Aynı fiyat aralığında olabilir ama neticede telefon bir amiral gemisi ve donanımı yıllara meydan okuyor böyle cihazların.

Reaksiyon puanı
7,999
Ekli dosyayı görüntüle 107264
Bak şimdi burda diyorsun ki ben Android çöküyor demedim, iOS'da olmuyor demedim ama burda gayet de öyle demişsin. Bu kadar kısa sürede fikir de değişmez herhalde :)
Ek : Isınma olmuyor da demişsin daha ben sana ne diyeyim...

Aynı fiyat aralığında olabilir ama neticede telefon bir amiral gemisi ve donanımı yıllara meydan okuyor böyle cihazların.
Beta sürümü herkes kullanmadığı için ısınmıyor dedim. Üstte yorumumda bakarsan BETA sürümde ısınıyor dedim. BETA yani bilmiyorsanız herkese yayınlanmayan test sürümleri.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Beta sürümü herkes kullanmadığı için ısınmıyor dedim. Üstte yorumumda bakarsan BETA sürümde ısınıyor dedim. BETA yani bilmiyorsanız herkese yayınlanmayan test sürümleri.
Bilirim bilirim.
İyi bakalım bir tane artı haneye yazılı diğer ikisi peki, beş dakikada nasıl fikirniz değişti yoksa yazım hatası mı ?
Siz önce kendi içinizdeki çelişkileri bir düzletin sonra yorum yaparsınız, iyi forumlar :)

Reaksiyon puanı
7,999
Bilirim bilirim.
İyi bakalım bir tane artı haneye yazılı diğer ikisi peki, beş dakikada nasıl fikirniz değişti yoksa yazım hatası mı ?
Siz önce kendi içinizdeki çelişkileri bir düzletin sonra yorum yaparsınız, iyi forumlar :)
1- Cihazların Isınması
Evet stabil sürümde günlük kullanımda çok fazla ısınan iPhone cihaz yok. Ancak cihazı yoran işlemler yaparsanız veya güneşin altında kullanırsanız her cihaz ısınacaktır. iPhone 11 ısınıyor demişsiniz , cihazı uzun süre kullanma fırsatım olmadı ancak kullananıp ısınıyor diyenler genelde iOS 14 Beta sürümündeydi. O yorumumda stabil sürümden bahsetmiştim.

2-Uygulamadan Atma , Çökme Gibi sorunlar yaşanmıyor
Evet bu da yaşanmıyor. Kendim uzun süredir iPhone kullanıcısıyım en son iOS 11.0 sürümünde Facebook uygulaması çöküyordu. 4 5 gün içerisinde hata düzeltme güncellemesi geldiğinde bu sorun düzelmişti ve bir daha uygulamadan atma , çökme gibi sorunlar yaşamadım çevremde de yaşayan yoktu. Büyük markaların uygulamaları genelde stabil çalışıyor benim telefonumda çok fazla bilinmeyen uygulama yoktu belki onlarda vardır varsa.

3-Samsung Konusu
Samsung S5 , S7 , S9+ , S10 kullandım. S5 ve S7'de çok sorun yaşamadım bu yüzden bunları dile getirmeyeceğim , S9+ ve S10'da ısınma sorunları yaşadım. Ama ben yorumumda bunu söylemedim X cihazı ısınıyor Y cihazı kasıyor cinsinden. Siz bir anda öyle şey olamaz Samsung ısınmaz kasmaz donmaza getirdiniz. Kullandığım cihazlar ısınıyordu hatalı üretim mi yoksa cidden böyle bir sorun var mı bilmiyorum ama dediğim gibi kullandıklarım ısınıyordu. Ek olarak güncel Android'de evet en az hata çıkaran marka Samsungu bu konuda tebrik ediyorum orta segmentte de ilk tercihim hep Samsung oluyor. Fakat Android işletim sistemi Samsung'dan ibaret değil. Xiaomi gibi markalarda maalesef uygulamadan atma sorunları yaşayanlar fazla. Yazılım konusunda aşırı bilgi sahibi değilim belki MIUI kaynaklıdır bilmiyorum ancak Redmi serisi de Android ve bu Android imajını kötülüyor. Ben yorumumda Android çöp , kötü falan demedim zaten sadece iPhone alma sebeplerini belirttim.

Kalp kırgınlığı , dargınlık falan olduysa hatam varsa özür dilerim iyi forumlar dilerim.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Sizi 5 dakika yalnız bıraktım bakın ne oldu? Ortalık duman oldu.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Ben bir şey övmüyorum veya savunmuyorum. Siz inatla Bluetooth’tan dosya aktarımı çok çok önemli diyorsunuz ben de size artık bunu kimse kullanmıyor, bu bu programları kullanıyor diyorum.
Ben bilgisayara Bluetoothla dosya transferi yapıyorum. Resim müzik vb vb

Bana göre önemli size göre değil belki

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S9un gerektiğinden çok ısındığını ilk defa duyuyorum. Umarım her cihaz için geçerli değildir. S10 da aşırı bir şekilde ısınmıyor diye biliyorum ama önceden pubgde optimizasyon sorunu vardı.

Asıl yanan cihaz exynos kullanan s20 serisi. O seriden birini kullansaydım,(imkan varsa) işlemi hafifletmeye çalışırdım.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Aynen. Hava konusunda birinciler malesef.
Elinde İ-phone x filan olan kesim logoyu göze sokma çabasındalar nedense
sırf onun için Apple logosu açık kılıf kullanan var gerçi bende kullandım ama estetik durduğu için kullandım

Benim gördüğüm 3 kullanıcı tipi:

- Mac'ten İpad'e kadar bütün cihazları Apple Ekosistemine dayalı olduğu için İphone alanlar.

- İOS'u sevdiği için İphone alanlar.

- "Aaa, bak benim İphone'um var" demek için alanlar( TR'de alanların çoğunun nedeni:( )
ben 2.sıradaki idim ama artık ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum Android'e kanım kaynadı son 5-6 yılda kendini çok geliştirmiş
Android'e karşı ön yargılıydım çünkü kötü bir Android deneyimim oldu ve ilk Android telefonum galaxy mini 2 idi ve sürümü 2.3 idi 4.0 bile değildi

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
S9un gerektiğinden çok ısındığını ilk defa duyuyorum. Umarım her cihaz için geçerli değildir. S10 da aşırı bir şekilde ısınmıyor diye biliyorum ama önceden pubgde optimizasyon sorunu vardı.

Asıl yanan cihaz exynos kullanan s20 serisi. O seriden birini kullansaydım,(imkan varsa) işlemi hafifletmeye çalışırdım.
S9 android 9 dan sonra fazla ısınmaya başlamıştı. Ama ısınma sorununu en fazla duyduğum s serisi s20.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S9 android 9 dan sonra fazla ısınmaya başlamıştı. Ama ısınma sorununu en fazla duyduğum s serisi s20.
S20’de kullanılan Exynos 990 zaten yılın hayal kırıklığı gibi bir şey. 2021’e kadar ciddi bir anlamda gelişmeleri lazım. Kullanıcılar artık exynos’un ne kadar snapdragon’dan daha kötü olduğunu medya ile farketmeye başlıyor.

S9’un Pie’da ısınmasını duymamam da ilginç.

Belki de haberim vardı ama unutmuşumdur.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
%20 lik kesim kaliteli olduğunu düşündüğü için
%10 kısmı ihtiyacı olduğu için
%10 kısmı zengin para harcamaya yer arıyor
%60 lık kesim de abi ayfon ya demek için

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Gülerek okuyorum ???
Gündem iphone den çıktı Samsung exynos işlemcilere döndü???

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Doğru. Raydan çıktı zaten konu. İphoneların tercih edilme nedenlerinden bahsederdim ama zaten söylemişim :)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu markayı illa stabilite, güvenlik vs. için kullananlar var evet. Ama büyük çoğunluğu hava atmak için kullanıyor. Mesela bazı kılıflar var arkasında Apple simgesi yuvarlak biçimde kesik. Yani diyor ki "Bak param var, İphone kullanıyorum"
Ama android cepheside çok geliştirdi artık kendini. Gerek hız gerek stabilite açısından. Eskisi kadar donma vs yok artık.
Ayrıca İphone şarj sorunundan bıkıp Androide geçen son 1 sene içinde 4-5 tane arkadaşım var.
onlardan biri de benim gerçi benim kullandığım İPhone 5s idi ilk 3 sene severek kullandım ama son 2 sene benim için tam anlamı ile işkence oldu artık yanımda şarj aleti taşımaktan ilallah etmiştim telefonu duvara fırlatma noktasına kadar gelmiştim bir keresinde yüz üstü düşürdüm ekran kırıldı ama gram umurumda değil dünya malı değil mi benimle birlikte mezara girmeyecek ya kafasındaydım Kasım 2019'da Xiaomi'ye geçtim batarya derdim kökünden çözüldü artık şarj sıkıntısı çekmiyorum yanimda şarj alet taşımıyorum bile bundan sonra İPhone kullanmam tasarımları ve işletim sistemi artık ilgimi çekmiyor
İPhone'a ihtiyacım yok çünkü ben iş adamı teknoloji editörü veya içerik üreticisi değilim ayrıca bir telefona 12-13 bin vermeyi de mantıklı bulmuyorum bu hem İPhone hemde Android için geçerli max 3000 veririm daha da yukarıya çıkmam

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Hava atarak, eziklik hissini bastırmak istemeleri.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ben bir şey övmüyorum veya savunmuyorum. Siz inatla Bluetooth’tan dosya aktarımı çok çok önemli diyorsunuz ben de size artık bunu kimse kullanmıyor, bu bu programları kullanıyor diyorum.
Çok çok önemli demedim ki benim için önemli dedim.Kullanmayan için önemsizdir tekrar okuyabilirsiniz yazdıklarımı. Bluetooth yok beş para etmez kimse almasın falan desem haklısınız:)

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hava atarak, eziklik hissini bastırmak istemeleri.
o da bir tek bizim ülkemizde var bir de sürü psikolojisi var çocuk arkadaşında 11 Pro görüyor sonra eve gidip baba bana İPhone 11 Pro al diyor üstelik telefonlar kamera ve işlemci dışında birbirinin aynısı bizim millet de koyun gibi gidip alıyor orta segment Android telefon neyine yetmiyor anasını satayım
İPhone toplumsal statüyü ve ekonomik durumu belirleyecek bir telefon değil aslında bizim ülkemizde çok abartıldığını düşünüyorum

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
o da bir tek bizim ülkemizde var bir de sürü psikolojisi var çocuk arkadaşında 11 Pro görüyor sonra eve gidip baba bana İPhone 11 Pro al diyor üstelik telefonlar kamera ve işlemci dışında birbirinin aynısı bizim millet de koyun gibi gidip alıyor orta segment Android telefon neyine yetmiyor anasını satayım
İPhone toplumsal statüyü ve ekonomik durumu belirleyecek bir telefon değil aslında bizim ülkemizde çok abartıldığını düşünüyorum
Türkiye’de Iphone alan birisi devletini çok sever çünkü o vergiyle devlete de bir telefon daha alınıyor :):):) Çok cömert insanlardır.

Şaka bir yana,iphone aslında ekonomik statüsü belirler ama bizim millet,maddi açıdan imkanı olmasa bile iphone almaya çalıştığı için bunu net bir şekilde göremiyoruz

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Türkiye’de Iphone alan birisi devletini çok sever çünkü o vergiyle devlete de bir telefon daha alınıyor :):):) Çok cömert insanlardır.

Şaka bir yana,iphone aslında ekonomik statüsü belirler ama bizim millet,maddi açıdan imkanı olmasa bile iphone almaya çalıştığı için bunu net bir şekilde göremiyoruz
İPhone nasıl ekonomik statü belirliyor eğer ülkemiz için diyorsan ekonomik statü belirliyor ama normalde belirlemiyor asgari ücretle çalışan bir Amerikalı maaşının yarısı ile alabiliyor biz ise 4-5 ay yemeden içmeden kuruşumuza dahi dokunmadan anca alabiliyoruz ben 4-5 ayda kazanılan paranın bir telefona verilmesini mantıklı bulmuyorum
Bu gidişle devlete 2 tane İPhone alacaz gibi görünüyor

Mİ9T RN9 Pro Realme 6 Pro gibi telefonlar fazlası ile işini görecekken neden bütçesini zorluyor ki sanki iş adamı anasını satayım biz o telefonu alınca ne yapacağını bilmiyor muyuz arkadaşları ile buluşacak masaya koyacak sonra arkadaşları oooooo çekecek karşim 11 Pro yapmışsın bu ne lan ?
Sırf Instagram için İPhone alınır mı abi ?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

kusura bakma da ben böyle devletin gelmişini geçmişini sırf ban yememek için devam etmiyorum sen gerisini anladın

bence sadece hava
ülkemiz için evet ama işi gereği alanlara hiçbir şey söyleme hakkımız yok iş dediysem içerik üreticisi teknoloji editörü vb.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
kusura bakma da ben böyle devletin gelmişini geçmişini sırf ban yememek için devam etmiyorum sen gerisini anladın

ülkemiz için evet ama işi gereği alanlara hiçbir şey söyleme hakkımız yok iş dediysem içerik üreticisi teknoloji editörü vb.
evet doğru ama çoğunluğu hava ve elma için .d
diğer şekil kullananlar ayrı

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
evet doğru ama çoğunluğu hava ve elma için .d
diğer şekil kullananlar ayrı
ben sırf işletim sistemi için babama 5s aldırmıştım ve bana 5 sene dayandı bundan sonra İPhone kullanacağımı zannetmiyorum Xiaomi fazlası ile işimi görüyor hem ben aldığım bir şey ile hava atmayı hiç sevmem
Anlasana bizim millette eziklik psikolojisi var arkadaşlarının içinde kendini ezik hissetmemek için babasına İPhone aldıran ergenler var başka bir örnek asgari ücret ile çalışan bir işçi ihtiyacı olmayacak hiçbir özelliğini kullanmayacağı bir telefon için 4-5 ay maaşını biriktirip alıyor bir telefon için değmez lan
şimdi gelip bana parası var alıyor sanane demeyin adam zengindir yurtdışından almıştır ona lafım yok ben asgari ücret ile çalışan adama kızıyorum o yüzden yazdığımı yanlış anlamayın

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
S20’de kullanılan Exynos 990 zaten yılın hayal kırıklığı gibi bir şey. 2021’e kadar ciddi bir anlamda gelişmeleri lazım. Kullanıcılar artık exynos’un ne kadar snapdragon’dan daha kötü olduğunu medya ile farketmeye başlıyor.

S9’un Pie’da ısınmasını duymamam da ilginç.

Belki de haberim vardı ama unutmuşumdur.
Exynos hayal kırıklığı diyorsun, Donanım haber forumu takip ediyorum birkaç kişi dışında çoğu kullananlar exynos lu S20 lerden memnun.Isınma olayı Exynos da Pugb ve fortnite oyununda maksimum ayarlar ve yüksek FPS de oynarsan o zaman çok ısınıyor bu doğru ama şu var herkes Pugb, fortnite mı oynuyor? Exynos madem çok ısınıyor,madem çok kötü niye Samsung Note 7 de olduğu gibi cihazları toplamıyor? Exynosu tek ciddi dezavantajı bana göre verimlilik bunuda Samsung ya çözecek yada Snapdragon kullanacak başka bunun yolu yok.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Exynos hayal kırıklığı diyorsun, Donanım haber forumu takip ediyorum birkaç kişi dışında çoğu kullananlar exynos lu S20 lerden memnun.Isınma olayı Exynos da Pugb ve fortnite oyununda maksimum ayarlar ve yüksek FPS de oynarsan o zaman çok ısınıyor bu doğru ama şu var herkes Pugb, fortnite mı oynuyor? Exynos madem çok ısınıyor,madem çok kötü niye Samsung Note 7 de olduğu gibi cihazları toplamıyor? Exynosu tek ciddi dezavantajı bana göre verimlilik bunuda Samsung ya çözecek yada Snapdragon kullanacak başka bunun yolu yok.
Snapdragon alternafini görseler bi o zaman anlarlar exynosun geriliğini.

Dediğin gibi ağır oyunlarda gerektiğinden çok ısınıyor(2 tane benchmark yapsan bile 60 dereceyi görebiliyor)

Oyun oynamasalar bile normalden daha fazla ısındığı kanısındayım. Hem,normal kullansa bile exynostan etkilenir çünkü verimliliği(batarya ömrü) ve kamera yazılımı(ISP) daha kötü.

Samsung geri almıyor çünkü
1) Bunu yapmak çok pahalı
2) Patlama olayı olmadığı için o kadar ciddiye almıyorlar
3) Nedense ikisini eşit sanıyorlar. Birisine öyle bir cevap vermişti. Sonuçlar kesinlikle başka bir cevabı gösteriyor ama inat ediyorlar nedense.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Snapdragon alternafini görseler bi o zaman anlarlar exynosun geriliğini.

Dediğin gibi ağır oyunlarda gerektiğinden çok ısınıyor(2 tane benchmark yapsan bile 60 dereceyi görebiliyor)

Oyun oynamasalar bile normalden daha fazla ısındığı kanısındayım. Hem,normal kullansa bile exynostan etkilenir çünkü verimliliği(batarya ömrü) ve kamera yazılımı(ISP) daha kötü.

Samsung geri almıyor çünkü
1) Bunu yapmak çok pahalı
2) Patlama olayı olmadığı için o kadar ciddiye almıyorlar
3) Nedense ikisini eşit sanıyorlar. Birisine öyle bir cevap vermişti. Sonuçlar kesinlikle başka bir cevabı gösteriyor ama inat ediyorlar nedense.
Samsunglardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Snapdragona göre fazla pil tüketimi var bu doğru ama Samsungun arayüzüde pili su gibi içiyor.Samsung batarya olayında sadece exynosu değil One uı arayüzünüde düzeltmeli.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Samsunglardaki batarya sorunu sadece Exynosla alakalı değil.Snapdragona göre fazla pil tüketimi var bu doğru ama Samsungun arayüzüde pili su gibi içiyor.Samsung batarya olayında sadece exynosu değil One uı arayüzünüde düzeltmeli.
Ne kadar alakalı gibi görünse de aslında o ayrı bir sorun. Ayrı diyorum çünkü genel olarak fazla sömürüyor. Exynos ise alternatifi olan Snapdragon’dan daha fazla sömürüyor,her ne kadar aynı arayüzü kullansa bile....

Arayüzü düzeltseler bile şu anki exynos yine daha kötü batarya ömrü alacak

Reaksiyon puanı
2,554
Adı yetiyor emin olun alanların çoğu özelliklerini bilmiyor bile bunların benzer tipi de pc alırken intel olsun diyenlerdir zerre pcden anlamazlar.