insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

insanlar neden iphone aşığı

• Kullanılan toplam oy
    76

Bu konuyu okuyanlar

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Anket cevaplarında bir tane mantıklı cevap yok xd. Ne kadar da tarafsız bir anket aman allahım. 2 sene sonra güncellemesi kesilen telefon almak istemediğim için iphone kullanıyorum.
4 yıl önce çıkmış telefonu bu yıl alıyorsun ve 2 sene gelecek güncelleme desteğini beğenmiyorsun. Yorumsuz.

hadsizkek

Asistan
Reaksiyon puanı
98
4 yıl önce çıkmış telefonu bu yıl alıyorsun ve 2 sene gelecek güncelleme desteğini beğenmiyorsun. Yorumsuz.
:D? Android cihazlara genelde en fazla 2-3 tane ANA güncelleme gelirken ios cihazlara 5 tane ana güncelleme geliyor. Her cihazına farklı zamanda da gelmiyor, en azından benim cihazıma ne zaman gelecek diye aramak zorunda kalmıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

IOSu androide göre çok daha kullanışlı ve uzun ömürlü buluyorum.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Nasıl var bana yok dediler? yeni modellerde mi var?Yada sadece ıphonedan ıphone a mı?
İPhone’dan iPhone’a aktarım yaparken Airdrop kullanılıyor Bluetooth değil. Android cihazdan Androide dosya transferinde bile bluetooth kullanan kalmadı. Ama siz 2012 2013 zamanlarındaysanız evet iPhone cihazlarda bluetooth ile dosya alamazsınız.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Bence yaşı yavaş yavaş oturan insanlar ve yaşı büyük insanlar uzun zamandır ios kullandığı için veya ios olduğu için kullanıyordur. Benim yaşlarımda genellikle deneyimlediğime göre sırf hava için kullanılıyor.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Nasıl var bana yok dediler? yeni modellerde mi var?Yada sadece ıphonedan ıphone a mı?
Siz hala bluetooth'la mı dosya gönderiyorsunuz? 50mb dosyanın gitmesi yarım saat sürüyor. Wifi transfer gibi özellikler iPhone'larda da var hatta xender gibi üçüncü parti uygulamalarla iPhone'dan android'e yada tam tersi dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. Hemde çok hızlı bir şekilde. iPhone bluetooth'u kulaklık, saat vs bağlamak gibi daha mantıklı işler için kullanıyor.

Reaksiyon puanı
6,381
1- Profesyonelliği.
2- Kalitesi.
3- Yazılımı. İşletim sistemi çok başarılı. Optimizasyonu sayesinde kullanacağınız her uygulama ile çok iyi çalışıyor.
4- Maddi durum. Açıkçası bu kesinlikle bir sebep çünkü ıphone cihazları işinde profesyonelliğe ihtiyacı olan ve maddi durumu iyi olanlar tercih ediyor.
5- Eko sistem kalitesi. Apple eko sistemi çok başarılı aşırı şekilde profesyonel ve hatasız olduğu için apple eko sistemi kullanıyor insanlar genelde.
6- Evinde doğalgazı açmak yerine, elektrik az gitsin diye televizyonu ve diğer bir çok elektronik cihazı satıp ıphone alan kitle. Şahsen ben onlardan nefret ederim ve apple'ı kirlettiklerini düşünüyorum.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bu markayı illa stabilite, güvenlik vs. için kullananlar var evet. Ama büyük çoğunluğu hava atmak için kullanıyor. Mesela bazı kılıflar var arkasında Apple simgesi yuvarlak biçimde kesik. Yani diyor ki "Bak param var, İphone kullanıyorum"
Ama android cepheside çok geliştirdi artık kendini. Gerek hız gerek stabilite açısından. Eskisi kadar donma vs yok artık.
Ayrıca İphone şarj sorunundan bıkıp Androide geçen son 1 sene içinde 4-5 tane arkadaşım var.

Reaksiyon puanı
6,381
Bu markayı illa stabilite, güvenlik vs. için kullananlar var evet. Ama büyük çoğunluğu hava atmak için kullanıyor. Mesela bazı kılıflar var arkasında Apple simgesi yuvarlak biçimde kesik. Yani diyor ki "Bak param var, İphone kullanıyorum"
Ama android cepheside çok geliştirdi artık kendini. Gerek hız gerek stabilite açısından. Eskisi kadar donma vs yok artık.
Ayrıca İphone şarj sorunundan bıkıp Androide geçen son 1 sene içinde 4-5 tane arkadaşım var.
Bir kere adı olmuş ya ıphone diye. Artık android, ıos'un içinden geçse bile yine ıphone kullanmaya devam eder o insanlar. Ayrıca şu kılıf kısmına kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
İphone 11 pro kullanıcısıyım tasarım olayın x'den sonra bitti iphone 11 ailesi tuğla gibi birşey airdrop kullanan çok kişi olduğunuda düşünmüyorum apple ekosistemi yoksa apple cihaz almak pek mantıklı değil fiyatından dolayı ama güncelleme farkı stabilite farkı ve video performansı var ama normal kullanıcı için fark yaratacağını düşünmüyorum..

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Kanka al iki sene sonra aynı fiyata satarsın. :joycat: Herkes telefon piyasasında maşallah :p

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
İPhone’dan iPhone’a aktarım yaparken Airdrop kullanılıyor Bluetooth değil. Android cihazdan Androide dosya transferinde bile bluetooth kullanan kalmadı. Ama siz 2012 2013 zamanlarındaysanız evet iPhone cihazlarda bluetooth ile dosya alamazsınız.
Teşekkürler ben hala o dönemlerdeyim çok şükür? Ve evet hala bluetooth en çok kullandığım özelliklerden birisi neden vazgeçeyim ki WhatsApp boyut sorunu çıkarıyor geç olsun güç olmasın?

Siz hala bluetooth'la mı dosya gönderiyorsunuz? 50mb dosyanın gitmesi yarım saat sürüyor. Wifi transfer gibi özellikler iPhone'larda da var hatta xender gibi üçüncü parti uygulamalarla iPhone'dan android'e yada tam tersi dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. Hemde çok hızlı bir şekilde. iPhone bluetooth'u kulaklık, saat vs bağlamak gibi daha mantıklı işler için kullanıyor.
Yarım saat sürmüyor ama neyse? Evet hala kullanıyorum.O dediklerinizi duymadım bilmiyorum 3.bir uygulama kullanmak mantıklı gelmedi. WhatsAppta boyut sorunu var.Bluetooth kullanmak suç değilse?

Reaksiyon puanı
7,999
Teşekkürler ben hala o dönemlerdeyim çok şükür? Ve evet hala bluetooth en çok kullandığım özelliklerden birisi neden vazgeçeyim ki WhatsApp boyut sorunu çıkarıyor geç olsun güç olmasın?

Yarım saat sürmüyor ama neyse? Evet hala kullanıyorum.O dediklerinizi duymadım bilmiyorum 3.bir uygulama kullanmak mantıklı gelmedi. WhatsAppta boyut sorunu var.Bluetooth kullanmak suç değilse?
Geçen yıl 150Mblik dosya göndermeye çalıştık 10 dakikadan fazla sürdü. Aynı dosyayı Wifi Direct ile (Telefonun özelliği 3. Parti uygulama değil) gönderdiğimizde 5 6 saniye sürdü. Sırf siz dosya transferi kullanıyorsunuz diye Bluetooth koymuyor firmalar. Aksesuarları kullanmak için kullanılıyor artık.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Geçen yıl 150Mblik dosya göndermeye çalıştık 10 dakikadan fazla sürdü. Aynı dosyayı Wifi Direct ile (Telefonun özelliği 3. Parti uygulama değil) gönderdiğimizde 5 6 saniye sürdü. Sırf siz dosya transferi kullanıyorsunuz diye Bluetooth koymuyor firmalar. Aksesuarları kullanmak için kullanılıyor artık.
Yasak mı yani dosya paylaşmak? İlk kullanım amacı buysa bende kullanırım yani kime ne ki? Bluetoothla dosya paylaşılmaması güvenlik içinse tarasın öyle alsın Iphone.Hayır siz neyi savunuyorsunuz anlamıyorum :) Iphone firması sizin değilse bir sorun yok bence eleştirilebilcek bir durum benim için.Ki tasarımını uzun yıllar kullanılabilmesini seviyorum gerçekten.Bir daha ki telefon alışımda bu özellikleri öğrenmeye çalışırım ama hafıza işi üzüyor?

Reaksiyon puanı
7,999
Yasak mı yani dosya paylaşmak? İlk kullanım amacı buysa bende kullanırım yani kime ne ki? Bluetoothla dosya paylaşılmaması güvenlik içinse tarasın öyle alsın Iphone.Hayır siz neyi savunuyorsunuz anlamıyorum :) Iphone firması sizin değilse bir sorun yok bence eleştirilebilcek bir durum benim için.Ki tasarımını uzun yıllar kullanılabilmesini seviyorum gerçekten.Bir daha ki telefon alışımda bu özellikleri öğrenmeye çalışırım ama hafıza işi üzüyor?
Ben bir şey övmüyorum veya savunmuyorum. Siz inatla Bluetooth’tan dosya aktarımı çok çok önemli diyorsunuz ben de size artık bunu kimse kullanmıyor, bu bu programları kullanıyor diyorum.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Herkesin beklentisi farklıdır. O zaman beklentisi çok fazla olduğundan büyük ihtimalle amiral gemisi cihazlardan birisini alacak. :)

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
İPhone 6S kullanıyorum yaklaşık 5yıldır 2 kere cihazı sıfırı ile değiştirildi garanti kapsamında ve hala güncelleme alıcak ve orta segment telefonlara göre işlemci hızı falan hala memnun edici yaşadığım tek sıkıntı şarjım dayanmıyor çok yoğun kullanıyorum hiç bir telefon yine bana yetmicek zaten işletim sistemi bana göre gayet stabil androidden geçtim bu arada

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
6 şıktan sadece 2 tanesi olumlu kalanı olumsuz şık ilginç :D

Artık Android amiral gemileri ile iPhone cihazlar çok yakın fiyatta satılıyor. İnsanlar da o kadar parayı Android'e değil iOS'a vermeyi tercih ediyor. Sebebi ise kullanıcı dostu arayüzü , sadeliği , güvenliği , stabilitesi gibi şeyler. Ayrıca iPhone aldığınız zaman müşteri temsilcilerinden premium hizmet alıyorsunuz. En ufak sorunuzda ayrıntılı bilgi veriyorlar , gerekirse uzaktan cihazınıza bağlanıp yapamadığınız ayarı veya test için gerekli ayarları yapabiliyorlar. Ayrıca malzeme kalitesi , kameraları ve özellikle video performansı rakiplerinin önüne geçiriyor. (Fotoğrafı tartışılabilir ancak videoda gerçekten stabil). Ek olarak uygulama çökmesi , ısınması gibi sorunlar olmadan kullanabiliyor ve uzun süre yazılım desteği alıyorsunuz.

Konu açma amacın belli ama yine de açıklama yapayım istedim. İyi forumlar.
Bence sizin bunu yazmanızı amacı daha belli.
Gerçekten şu an Android'te uyguluma çökmesi yaşandığını, cihazların iPhone'lardan daha fazla ısındığını(ki ısınma konusundaki başı çeken firmayı herkes biliyor), malzeme kalitesinin daha düşük olduğunu(Allahtan ki çelik yaptılar da size de dayanak çıktı) Android'in stabil,sade ve kullanıcı dostu olmadığını nasıl söyleyebiliyorsunuz aklım almıyor. Ya sallıyorsunuz ya da iyi niyetli değilsiniz ki bu durumların hiçbiri ya yaşanmıyor ya da eski orta segmnet kullanıcıların dillere destan olan serzenişleri. Yazıdaki tek dayanıklı madde yazılım desteği o da dillere destan zaten. Ayrıca uzaktan destek bir çok firmada mevcut ve gayet de ilgililer.Hatta yakın bir zaman önce arayıp yaptırdım. İkinci el fiyatları filan deseydiniz bari de inandırıcı olsaydı :)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Bence sizin bunu yazmanızı amacı daha belli.
Gerçekten şu an Android'te uyguluma çökmesi yaşandığını, cihazların iPhone'lardan daha fazla ısındığını(ki ısınma konusundaki başı çeken firmayı herkes biliyor), malzeme kalitesinin daha düşük olduğunu(Allahtan ki çelik yaptılar da size de dayanak çıktı) Android'in stabil,sade ve kullanıcı dostu olmadığını nasıl söyleyebiliyorsunuz aklım almıyor. Ya sallıyorsunuz ya da iyi niyetli değilsiniz ki bu durumların hiçbiri ya yaşanmıyor ya da eski orta segmnet kullanıcıların dillere destan olan serzenişleri. Yazıdaki tek dayanıklı madde yazılım desteği o da dillere destan zaten. Ayrıc uzaktan destek bir çok firmada mevcut ve gayet de ilgililer.
Hatta yakın bir zaman önce arayıp yaptırdım.
İkinci el fiyatları filan deseydiniz bari de inandırıcı olsaydı :)
S9+ ve S10 cayır cayır yanıyor herhalde bu telefonlar Windows da haberim yok.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
S9+ ve S10 cayır cayır yanıyor herhalde bu telefonlar Windows da haberim yok.
Bula bula bir ısınma konusunu mu bulduğunuza göre dayanaksız olduğunda hemfikiriz.
Şimdi burada kalkıp "ısınmıyor kardeşim S10 nerden uydurdun" desem kalkıp kanıt sunamayacağım için sesimi çıkarmıyorum ama diğer arkadaşlar duysun diye yine söyleyeyim aşağıda bıraktığım görselde de gözüküyor zaten o süre zarfında (aralıksız bir izleme) cihaz boştaymış gibiydi oyun için de pek farkı yok ha Fortnite vb. oyunlar olursa her cihaz gibi ısınıyor ama anında soğuyor. Burda kalkıp yok marka savunmuyorum cart curt demeyin bari çünkü baya gülünç oluyor :)

Ha pardon 4 dakika küçük ekranda izlemek zorunda kaldım o sırada wp kullanıyordum :)

Screenshot_20200704-185456_Device care.jpg

Reaksiyon puanı
7,999
Bula bula bir ısınma konusunu mu bulduğunuza göre dayanaksız olduğunda hemfikiriz.
Şimdi burada kalkıp "ısınmıyor kardeşim S10 nerden uydurdun" desem kalkıp kanıt sunamayacağım için sesimi çıkarmıyorum ama diğer arkadaşlar duysun diye yine söyleyeyim aşağıda bıraktığım görselde de gözüküyor zaten o süre zarfında (aralıksız bir izleme) cihaz boştaymış gibiydi oyun için de pek farkı yok ha Fortnite vb. oyunlar olursa her cihaz gibi ısınıyor ama anında soğuyor. Burda kalkıp yok marka savunmuyorum cart curt demeyin bari çünkü baya gülünç oluyor :)

Ha pardon 4 dakika küçük ekranda izlemek zorunda kaldım o sırada wp kullanıyordum :)

3 saat aralıksız Netflix izletmek müthiş bir şey ise size Samsung S5 S6 , LG G4 , iPhone 7+ gibi esjş cihazları önerebilirim. Her konuda övdüğünüz Samsunga özgü değil çünkü. Konuda kullanmayıp çamur atanlar varken iPhone kullanıcılarının yorumlarına takılmanız ilginç bu da sizi Apple övenleri kötüleyeyim konumuna getirip gülünç yapıyor.

S20 nin exynos modellerinde çok fazla ısınma sorunu gördüm.Bende S9 vardı çok fazla ısınıyordu. Ama S10 da çok fazla ısınma sorunu yok.
Hocam demeyin öyle 3 saat Netflix açıyor.

Etopcu

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Geçen bizim sitenin güvenlik görevlisinin elinde iphone 11 gördüm sen düşün artık ?

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,629
Isınma dışında bir sorun da benden gelsin o zaman. Galaxy s7 ve s9 kullandım. İkisinde de arka camın altındaki boyanın erimesi sorununu yaşadım. Galaxy s7 modelinde ayrıca parmak izi sensörünün boyasıda attı ve arka camın yapışkanı yaz sıcağında çözünmüş arka cam ucundan kalkmıştı. Ayrıca s9 da dokunmatik problemi yaşamıştım. Pubg standoff gibi fps oyunlarında nişangah pır pır titriyordu.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
3 saat aralıksız Netflix izletmek müthiş bir şey ise size Samsung S5 S6 , LG G4 , iPhone 7+ gibi esjş cihazları önerebilirim. Her konuda övdüğünüz Samsunga özgü değil çünkü. Konuda kullanmayıp çamur atanlar varken iPhone kullanıcılarının yorumlarına takılmanız ilginç bu da sizi Apple övenleri kötüleyeyim konumuna getirip gülünç yapıyor.

S9 dan sonra,ben de 1 yıldır Galaxy S10 kullanıyorum. Isınma sorunu yaşamadım. Asphalt 9,COD Mobile ve Pubg gibi oyunları oynuyorum. Evet ısınıyor ama rahatsız edecek kadar veya s9 kadar çok fazla ısınmıyor.

Reaksiyon puanı
7,999
Ayrıca arkadaş çökme sorunu yok demiş, sanırım Xiaomi Redmi Note 8 Android değil aktif olarak kullanan arkadaşım çoğu uygulamada çökme sorunları yaşıyor. Android amiral gemisinden ibaret değil. Bakın amiral gemisi cihazım var sorunsuz demek saçma.

S9 dan sonra,ben de 1 yıldır Galaxy S10 kullanıyorum. Isınma sorunu yaşamadım. Asphalt 9,COD Mobile ve Pubg gibi oyunları oynuyorum. Evet ısınıyor ama rahatsız edecek kadar veya s9 kadar çok fazla ısınmıyor.
Bilmiyorum hocam bana denk gelen S10 ısınıyordu. Geçen ay sattım cihazı alan kişi serviste bataryasını değiştirip sorunsuz kullanıyorum demişti.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Elinize de verdim konuyu saptırmalık laf durmayın devam. Ben sadece bir örnek paylaştım hani diyorsunuz ya cayır cayır yanıyor bende dedim ki en azından böyle bir şey atayım ki S10 cihazların ekranının ne kadar çok pili etkilediğini bilirsiniz o yüzden küçük görmeyin yani. Daha önceden de burda "S10 5 saat ekran açıklığı veriyor" diyip duranlar için güncel ekran süresini attım kimse bidaha tıkını çıkaramadı.

Konu şu an cihazın ısınıp ısınmaması değil ki yine söylüyorum ilk zamanlarda problemli cihazlar vardı ve aşırı ısınma gösteriyordu (Pubg sorunu vs.) ama ona bakarsak forumda iPhone 11 için bile ısınma şikayetleri mevcut. O zaman bende şey mi diyeyim "bak iPhone 11 serisinin ısınma problemi var cayır cayır yanıyor". Bir markayı öveceğim diye yalan yanlış Android cihazlarını karalamayın bari bilmiyorsanız yorum da yapmayın. Burdaki bahsettiğiniz şeyler taa kaç yıl önceki sorunlardı. Yakında Android 11 çıkacak hala daha kalkıp bana burda yok çöküyor yok yazılım desteği az yok arayüzü kullanışsız bilmem ne diyorsunuz. Böyle bir basit yoruma cevap vermek istemezdim ama rütbenize takılıp milleti kandırmanıza da içim el vermedi.
Zaten sizin derdiniz Android değil zaten Samsung. İsmini bile geçirmediğim halde tak diye S9, S10 dediniz. O yüzden kullanmadığınız cihazlar hakkında çok da konuşmayın. Yorum yaparken biraz objektif olun da böyle durumlara düşmeyin.
Zere ısınma demeseydim cevap dahi yazamayacaktınız :)

Heh işte kullanan adam var burda bizim lafımıza mı inanacaklar yoksa sizin mi ?
Öyle bir söylüyor ki sanki S serisi hariç tüm cihazlar kullansan da ısınmıyor. Evet, ısınıyor ama her cihaz gibi ekstrem değil yani hatta artı olarak çok hızlı bir şekilde de soğuyor.

Ayrıca arkadaş çökme sorunu yok demiş, sanırım Xiaomi Redmi Note 8 Android değil aktif olarak kullanan arkadaşım çoğu uygulamada çökme sorunları yaşıyor. Android amiral gemisinden ibaret değil. Bakın amiral gemisi cihazım var sorunsuz demek saçma.

Bilmiyorum hocam bana denk gelen S10 ısınıyordu. Geçen ay sattım cihazı alan kişi serviste bataryasını değiştirip sorunsuz kullanıyorum demişti.
Kıyaslama eğer iPhone ise ve o fiyatlara orta segment cihaz alınamayacağı için dengi cihazlardan konuşuyorum.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
7,999
Elinize de verdim konuyu saptırmalık laf durmayın devam. Ben sadece bir örnek paylaştım hani diyorsunuz ya cayır cayır yanıyor bende dedim ki en azından böyle bir şey atayım ki S10 cihazların ekranının ne kadar çok pili etkilediğini bilirsiniz o yüzden küçük görmeyin yani. Daha önceden de burda "S10 5 saat ekran açıklığı veriyor" diyip duranlar için güncel ekran süresini attım kimse bidaha tıkını çıkaramadı.

Konu şu an cihazın ısınıp ısınmaması değil ki yine söylüyorum ilk zamanlarda problemli cihazlar vardı ve aşırı ısınma gösteriyordu (Pubg sorunu vs.) ama ona bakarsak forumda iPhone 11 için bile ısınma şikayetleri mevcut. O zaman bende şey mi diyeyim "bak iPhone 11 serisinin ısınma problemi var cayır cayır yanıyor". Bir markayı öveceğim diye yalan yanlış Android cihazlarını karalamayın bari bilmiyorsanız yorum da yapmayın. Burdaki bahsettiğiniz şeyler taa kaç yıl önceki sorunlardı. Yakında Android 11 çıkacak hala daha kalkıp bana burda yok çöküyor yok yazılım desteği az yok arayüzü kullanışsız bilmem ne diyorsunuz. Böyle bir basit yoruma cevap vermek istemezdim ama rütbenize takılıp milleti kandırmanıza da içim el vermedi.
Zaten sizin derdiniz Android değil zaten Samsung. İsmini bile geçirmediğim halde tak diye S9, S10 dediniz. O yüzden kullanmadığınız cihazlar hakkında çok da konuşmayın. Yorum yaparken biraz objektif olun da böyle durumlara düşmeyin.
Yanlış bilgilendirme mi? Ben her Android çöküyor demedim. Evet iOS de ara sıra hata veriyor ama Android kıyasla daha az. Uygulamadan atma , çökme , donma gibi sorunlar daha az yaşanıyor iOS cihazlarda. Bunu bile bile bakın 3 saat Netflix izledim demek saçmalık. Uzun boş bir yazı yerine kısa ve öz yazmanız daha iyi olur. Uzun yazılarda haklı olduğunuz kanıtlanmıyor çünkü.
Forumda bir sürü Redmi serisi kullanan var ve bir sürü konu mevcut memnun olmayanlardan. Siz S10’dan memnunsunuz diye android kral olmuyor yani. Diğer markalarda halen daha yazılımsal sorunlar mevcut. iPhone 11 ısınıyor demişsin evet ısınıyor. iOS 14 beta yüklü iPhone 11’ler gerçekten el yakacak cinste ısınıyor. Ben iPhone tamamen sorunsuz müthiş bir şey demedim.

Heh işte kullanan adam var burda bizim lafımıza mı inanacaklar yoksa sizin mi ?
Öyle bir söylüyor ki sanki S serisi hariç tüm cihazlar kullansan da ısınmıyor. Evet, ısınıyor ama her cihaz gibi ekstrem değil yani hatta artı olarak çok hızlı bir şekilde de ısınıyor.

Kıyaslama eğer iPhone ise ve o fiyatlara orta segment cihaz alınamayacağı için dengi cihazlardan konuşuyorum.
iOS , Android konuşuyoruz şu an. Ayrıca 2. El iPhone 7 ile orta segment güncel telefonlar aynı aralıkta onlara bakabilirsin mesela?