İnönü Stadı'nın ismi resmen değişti

Bu konuyu okuyanlar

kosasker

Profesör
Katılım
24 Aralık 2008
Mesajlar
3,195
Reaksiyon puanı
48
Puanları
48
İnönü Stadı'nın ismi resmen değişti
Beşiktaş İnönü Stadı'nın isim sponsorluğu konusunda Beşiktaş Kulübü ile Fiyapı A.Ş. arasında imza töreni yapıldı.

fft1mm1214000.jpg


Kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın katıldığı imza töreni, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Törende ilk olarak sözü alan Demirören, Fi-Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzaladıkları sözleşmeyle BJK İnönü Stadı'nın isminin 15 Eylül 2012 tarihine kadar 'Fi-Yapı İnönü Stadı' olarak kullanılacağını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Demirören, şöyle konuştu: "Medyada duyduğum isim değişikliğiyle ilgili haberler nedeniyle biraz üzüntü duydum. Sonuç olarak Süper Lig'in de adı gerekli çerçeveler içerisinde değişti. Biz de şartlar bunu gerektirdiği için yapmak istedik. Artık yolumuza Fiyapı İnönü Stadı olarak devam edeceğiz."

Demirören'in ardından sözü alan Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan da, "Bizim yapmış olduğumuz anlaşmayı firmamız 2 kademeli olarak görmektedir. İlki olarak Beşiktaş'ın Stadı'nın adını almaktı. Şimdi ise stadın yıkılıp, Beşiktaş camiasına yakışır bir stat yapılması için firmamız ciddi bir çalışma içine girecektir" dedi.

İnan ayrıca, bu anlaşmayı bir seferlik olarak görmediklerini, bu anlaşmadan verim aldıkları sürece Beşiktaş'a maddi manevi desteklerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak

...............................................

Beşiktaşlı arkadaşlar, bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
 

pesimist

Rektör
Cezalı
Emektar
Katılım
30 Eylül 2005
Mesajlar
18,533
Reaksiyon puanı
1,882
Puanları
113
Yaş
38
Maddi açıdan süper bir gelişme. Stadın ismi ilk başta garip gelebiliyor ama bunun hiçbir önemi yok. Dünya çapında bir kulüp olunmak isteniyorsa maddi gücünüzün olması lazım. Bunun için de bu tür sponsorluk anlaşmalarına gidilmelidir.

Hayırlı olsun.
 

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,457
Reaksiyon puanı
519
Puanları
0
Sanırsam 6,5 Milyon Euro'luk bir anlaşma. Bizimkinin yanında lafı bile edilmez. :p

Hayırlı olsun. :)
 

Blackout

Dekan
Katılım
14 Nisan 2008
Mesajlar
7,495
Reaksiyon puanı
364
Puanları
0
Hayırlı olsun Beşiktaşımıza.
 

soner23

Profesör
Katılım
20 Mart 2008
Mesajlar
1,543
Reaksiyon puanı
55
Puanları
48
BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde FİYAPI ile futbol takımının maçlarını yaptığı stadın isim sponsorluğu konusunda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Demirören, stadın yeniden yapılması konusunda çalıştıklarını dile getirdi.

Şu andan itibaren yönetim olarak buna odaklandıklarını belirten başkan Demirören, "Fizibilite çalışmalarını kabataslak gerçekleştirmiştik. Bizim amacımız 42 bin kişilik bir stat yapmak. İzinlerin çıkmasıyla bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Bugünden itibaren yapımcı firma olarak da öncelik hakkı FİYAPI'nın olacaktır" dedi.

"TURİZM BAKANLIĞI BAŞKA BİR YER TEKLİFİNDE BULUNDU"

Stadın yapılması konusunda sürecin uzamasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Yıldırım Demirören, şöyle konuştu:

"Hükümet bu yönde sonuna kadar destek oluyor. Turizm Bakanlığı'ndan başka türlü bir teklif geldi. Bakanlık 'Başka yerde yarın sabah başlayın' dedi. Biz bunu kabul etseydik projeye başlardık. Beşiktaş'ın kalbi olan buradan gitmemek için mücadele ettik. Stadın tarihi dokusu ve konumu da süreci uzattı. İnanıyorum ki çok yakında müjdeli haberi vereceğiz."

FİYAPI ile yaptıkları sponsorluk anlaşmasına rağmen stadın yeniden yapımı konusunda herkesten teklif alacaklarını kaydeden Demirören, "Zamanında yurt dışında Alianz Arena'yı yapan firmayla zaten ön görüşmelerimiz vardı. Türkiye'den gelen teklifleri de değerlendireceğiz. Şartlar uygun olursa öncelik FİYAPI'nın olacak" diye konuştu.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN STADI'NDA OYNAYABİLİRİZ"

Stadın yapımı halinde maçlarını oynamak üzere iki farklı düşünceleri olduğunu kaydeden Demirören, Anadolu'da Süper Lig takımı olmayan illerin yanı sıra Kasımpaşa Kulübü'nün yeni yaptırdığı Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nı da düşündüklerini dile getirdi.

Anadolu'da Spor Toto Süper Lig'de takımı olmayan şehirlerde oynamayı planladıklarını vurgulayan Demirören, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hem orada Beşiktaş'ı izlettirmek, hem de Beşiktaş sevgisini çoğaltmak istiyoruz. Bunu Futbol Federasyonu ile konuşmak gerekiyor. İkincisi de Kasımpaşa Kulübü stadını yeniledi. Burayı da düşünüyoruz.

Kaynak
 

amesfa

Dekan
Emektar
Katılım
10 Eylül 2007
Mesajlar
9,846
Reaksiyon puanı
140
Puanları
48
Bence ucuza gitti isim hakkı. Maçları T.T. Arena'da oynayalım.
 

Son mesajlar

Üst