İninal Kart

Bu konuyu okuyanlar

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar. Migrostan ininal debit kart satın aldım. Bakiye olarak 50 tl yükledim. Onaylattıktan sonra bakiyemde 49 tl olduğunu belirtti. Sistem her ay bakiyeden 1 tl çekiyormuş, sitelerinde yaptıkları açıklamada " Ininal Kartınız’in kullanimin’da aylik 1TL kullanim ücreti bakiyeniz’den düsülür. Kartınızda bakiye olmamasi durumunda herhangi bir bakiye düsüsü gerçeklesmez. " gibi bir açıklama var. Benim anlamadığım şey bakiyede para bulunmadığı durumda geçen her ay için "1 tl" yi borç olarak kaydedip yükleme yaptığımız zaman hepsini birden mi alıyor ? Kullanan ve bilgisi olan varsa bu konuda beni aydınlatırsa çok sevinirim.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bana pek mantıklı gelmedi bu tip bir kart kullanmak. Bunun yerine bankamatik kartı kullanmak daha iyi. Gerçi bununla internet üzerinden de alışveriş yapılabiliyor. Ancak kart üzerinde isim soyisim olmadığı için site sorduğunda ödeme nasıl olur bilemem. (belki vardır bir seçenek).

Sitesine şöyle bir baktım da, sss kısmında bazı soruların cevapları havada kalmış. Mesela son ödeme tarihi bittiğinde bakiyem ne olacak denmiş. Cevapta sadece, son güne kadar kullanabilirsiniz yazıyor. Yani kullansaydın bana ne der gibi.

Olmayan bakiyeden 1 tl alınmaz diyor. Diyelim kaldı 2-3 tl bir rakam. Nakit çekim olmadığı için ve sen bu kadarcık bir miktar için kart kullanmak istemeyeceğin için, sistem onu senden zaten 1-2 ayda tırtıklayacak.

Parayı iade et dersen 15 tl, kaybettim dersen 5 tl vs. vs. cezalar kesiyor.

Sonuç : Nakit kullanırım, para üstünü beklerim.. :)

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=194661]eSa[/MENTION] Söylediklerinize katılıyorum, ama internetten alışveriş yaparken kolaylık olması açısından aldım. Kendi kredi kartı bilgilerimi veya o kredi kartına bağlı sanal kart vs bilgilerini her site&ortam da vermeye güvenemiyorum. Bu sebepten aldım diyebiliriz.
Sistemden Yetkili biri geri dönüş yaptı sadece para yatırdığımız da o ay için 1 tl alıyolarmış.
Bakalım deneyip görücez :)

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Arkadaşlar bende 2 saat önce Migrosa gidip bir tane aldım. Alırken 5 tl kart ücreti alıyorlar. Kartın içine para yüklemek istediğinizde ise 25 tl ve katları şeklinde yükleyebiliyorsunuz. Benim kendime ait bankamatik kartım var ancak steam de bu kartın bir işlevi olmuyor. Sırf oyun almak içinde kredi kartı almayacağıma göre bu kart bir nevi benim kurtarıcım oldu :)

Şimdi soruma gelecek olursak bu kartı tanımlattıktan sonra ilerleyen zamanlarda iptal ettirmek istediğimde ne gibi işlemler yapmam gerekecek ? Deneyimi olan veya bir yerde okumuş birileri varsa yardımlarını esirgemesinler :) Sitesini inceledim. SSS bölümünde sorumun cevabı yok.

Hiko Seijùro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=194661]eSa[/MENTION] Söylediklerinize katılıyorum, ama internetten alışveriş yaparken kolaylık olması açısından aldım. Kendi kredi kartı bilgilerimi veya o kredi kartına bağlı sanal kart vs bilgilerini her site&ortam da vermeye güvenemiyorum. Bu sebepten aldım diyebiliriz.
Sistemden Yetkili biri geri dönüş yaptı sadece para yatırdığımız da o ay için 1 tl alıyolarmış.
Bakalım deneyip görücez :)

Evet doğru demiş bende aynı şeyi merak ediyordum bugün. Daha bu gün denedim. Ekstra 2 3 ay ücreti almadı. Yani dediği gibi sadece Para olduğunda aliyor :)

crazyslamdunker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de kartı bugün aldım fakat bu 1TL muhabbetini bilmiyordum. Adam gibi bir kampanya yapmadıkları sürece kullanmam.

zafer_1963

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paypal karttı daha mantıklı bu ininnalı almayın arkadaşlar paypal de aynısı ama paypal den para da çekiliyor paypalde migrosta var ininal almayın paypal alın

redgamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAKIN İNİNAL KART ALMAYIN!!!
ininal kart aldım almaz olaydım 30 lira yükledim 5 lira kart ücreti 2 lira para yükleme ücreti 1 lira aylık ücret derken kartta kaldı 22 lira üstüne 30 lira
olması için 10 lira yükleyeyim dedim adamlar ilk önce karttaki paranın sıfırlanması gerek dediler oysaki youtubedaki tüm youtuberlar sadece 1 lira masrafı var demişerdi siz siz olun kredi kartından vazgeçmeyin tamam 25-30 lira aylık ücreti olabilir ama böyle yalancı değiller ve sürpriz ücretler çıkarmıyorlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
SAKIN İNİNAL KART ALMAYIN!!!
ininal kart aldım almaz olaydım 30 lira yükledim 5 lira kart ücreti 2 lira para yükleme ücreti 1 lira aylık ücret derken kartta kaldı 22 lira üstüne 30 lira
olması için 10 lira yükleyeyim dedim adamlar ilk önce karttaki paranın sıfırlanması gerek dediler oysaki youtubedaki tüm youtuberlar sadece 1 lira masrafı var demişerdi siz siz olun kredi kartından vazgeçmeyin tamam 25-30 lira aylık ücreti olabilir ama böyle yalancı değiller ve sürpriz ücretler çıkarmıyorlar
Eskiden bu kadar ücret kesmiyorlardi, kullanılmaya başlayıp ismi duyulunca havalara girdiler ve bir sürü o ücreti bu ücreti adı altında ücret istediler. Bu yüzden bu kartı almayın.

Enpara tavsiyedir.

yerge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Kart ücreti ilk başta normal almaları ben de internetten sipariş vermiştim. Kart yükleme ücretini ilk defa duydum, geçen gün ing atmsinden yatırdım kartıma para hiç kesinti olmadı. İstediğim Zaman da yükleme yapabiliyorum atm yi kullanmanızı öneririm. Aylık sadece 1 tl kesintisi oluyor o da normaldir :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kart ücreti ilk başta normal almaları ben de internetten sipariş vermiştim. Kart yükleme ücretini ilk defa duydum, geçen gün ing atmsinden yatırdım kartıma para hiç kesinti olmadı. İstediğim Zaman da yükleme yapabiliyorum atm yi kullanmanızı öneririm. Aylık sadece 1 tl kesintisi oluyor o da normaldir :)
Kullanımda da para kesiyor.

Ruhat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İninal kart iptal ediliyormu,ediliyorsa nasıl ?? Yardımcı olursanız sevinirim.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Yav bu meret kartla eft olmuyor mu ?

Olmuyor malesef.
Ama yakında belli bir limit dahilinde nakit çekim özelliği geliyormuş.
--- Gönderi Güncellendi ---
İninal kart iptal ediliyormu,ediliyorsa nasıl ?? Yardımcı olursanız sevinirim.

İçindeki bakiyeyi sıfırladıktan sonra 0850 311 77 01'i arayarak iptal edebilirsin.
Ya da hiç bir bağlayıcı tarafı olmadığı için, kartı kır parçala at çöpe gitsin.

PARDONHEADSHOT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Davet kodum: ea469516 ile sen 5TL Kazan İninal Kartın Bedavaya Gelsin Hemen kaydolurken Yaz ve karlı ol