Haber İngiltere'de evden çalışma norm haline geliyor. Evden çalışma sistemini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
İngiltere'de yapılan bir araştırma, ülkede haftanın belli günlerinde evden çalışmanın norm haline gelmeye başladığına işaret ediyor.

Kuruluşun CEO'su Ann Francke, bu sistemin verimliliği artırdığını ve birçok şirketin olumlu sonuçlar almasına katkıda bulunduğunu belirterek, "Herkesin her zaman evden çalışması gerektiğini söylemiyoruz. En iyi uygulama, ikisinin karışımı olmalı diyoruz. Ofise geldiğinizde evde yapması çok zor olan şeyleri yapabilirsiniz" diye konuştu.

Evden çalışmayı tecrübe etmiş birisi olarak, bu konuda kendi görüşlerimi yazmak istiyorum. Daha önce tecrübe etmemiş birisi, gayet güzel gözüyle bakabilir ama aslında hiç öyle değil. "Zaten evde" bakış açısı olduğundan mıdır, başka bir şeyden midir bilemeyeceğim.. Sabahın 8'inde de, gecenin 11'inde de iş gelebiliyor ve anında o işle ilgilenmeniz bekleniyor.
Kimi zaman market alışverişinizi yaparken, kimi zaman ailenizle yemek yerken işe yakalanabiliyorsunuz. Hatta hafta sonu bile çoğu zaman gasp ediliyor. Belki de eski iş verenimin sömürüsü yüzündendir bu durum. Herkeste durum bu şekilde olmayabilir. Fakat evden çalışma sisteminden iğreniyorum ben. Kabusum oldu desem yeridir. Hem asosyelleştiriyor hem hayatı zindan ediyor.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
518
Valla ben zamanında editörlük yaparken çok çalışmıştım. Bence gayet zevkliydi. Şortla çalışmak herkese nasip olmaz :)

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Valla ben zamanında editörlük yaparken çok çalışmıştım. Bence gayet zevkliydi. Şortla çalışmak herkese nasip olmaz :)
Demek ki senin yaşam alanın gasp edilmemiş ve düzgün mesai ile çalışmışsın :D öyle düşünülecek olursa elbette güzel olur

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
518
Demek ki senin yaşam alanın gasp edilmemiş ve düzgün mesai ile çalışmışsın :D öyle düşünülecek olursa elbette güzel olur

Aynen tek çocuk olunca, editörlük yaptığım zaman da baba çalışınca doğal olarak kimse hiçbir yerimi gasp etmiyordu :D

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
D0D8D2CE-0640-4B47-B8B4-668C35CD8135.png

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
İki durumun da artıları ve eksileri var ama evden çalışmak gibisi yok özellikle büyük şehirde. Günün 2 saatini yollarda harcamaya hiç hevesli değilim. Ancak evden çalışılacaksa özel oda şart. Sürekli birileri tarafından bölünerek evde oturuyormuş hissiyatı ile iş yapılmaz aksi taktirde.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
İki durumun da artıları ve eksileri var ama evden çalışmak gibisi yok özellikle büyük şehirde. Günün 2 saatini yollarda harcamaya hiç hevesli değilim. Ancak evden çalışılacaksa özel oda şart. Sürekli birileri tarafından bölünerek evde oturuyormuş hissiyatı ile iş yapılmaz aksi taktirde.
Aynen bir de söylediklerine ek olarak, iş verenle mesai saatlerinin konuşulması şart :))

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Halihazırda freelance çalışıyorum. Düşünceme göre çalışma stilinin en rahat ve esnek olanı. Herhangi bir çalışma ortamının stresine katlanmak zorunda kalmıyorsun en azından özgürsün. Önemli bir iş ile uğraşırken etrafımda birileri olunca, dikkatim dağılıyor focuslanamıyorum. Sırf bu yüzden üniversitedeki hocalarımdan tasarım yaparken tepemde dolanmamalarını rica ederdim. ?

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Kişiye göre çok değişken bir durum ben mesela evde çalışamıyorum çünkü dikkat dağıtan şey çok fazla. Ofis ortamı insanı çalışmaya itiyor istesen de başka bir şey yapasın gelmiyor psikolojik olarak çünkü etrafındaki herkes iş yaptığı için ama çok uzak yoldan gelen insanlar için günlük 2 + 2 4 saati yolda geçiyorsa mesela evden çalışmak biçilmiş kaftan haline gelir :)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Bende evden çalışıyorum. Evden çalışmak daha iyi