Soru İngilizcenin Yanında Hangi Dili Öğrenmem Mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Şu anda berbat bir ingilizcem var a2 falan. İngilizceyi sökünce yanına bir ek dil eklemeyi düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İngilizcen berbet sa önce ingilizceni düzelt. Yanına o halde başka bir dil daha öğrenmeye çalışırsan zaten başaramazsın.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iş hayatında çalışan abilerim ablalarımın dediği tek birşey var ikinci dili ingilizceni türkçenle birebir konuşabilecek kadar geliştir

Son düzenleyen moderatör:
D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Önce bir İngilizceyi güzelce öğren de. Sonra Almanca olur, ilerde yapacağın mesleğe göre şekillenebilir.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Sadece İngilizce bile yeterli aslında ama ihtiyaca göre Almanca da olabilir.

Reaksiyon puanı
1,768
Eğer sadece kelimeleri biliyosan a1
Ufak tefek cümleler kurabiliyorsan a2
Günlük hayatta işini görecek kadar konuşabiliyosan b1 b2
Aksanlı bir şekilde akıcı konuşabiliyosan c1 c2
Ben o zaman x1 ingilizce biliyorum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla usta ben sırf kızları için Rusça öğreniyorum mükemmeller ya.
Yalan yok ben de bu yüzden italyanca öğreniyorum yavaştan :D

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Rusça, Almanya, İspanyolca.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Ben bir mesaj görmüştüm eğer ispanyolca ve ing öğrenirsen dünyanın yarısıyla konuşabilirmişsin

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Knk İngilizce nin yanında ispanyolca çok kolay bi dil aşırı benziyo kelimeler filan ingilizceyi çözersen ispanyolcayı aşırı rahat öğrenirsin.

Reaksiyon puanı
5,172
Almancada benziyo ama ispanyolcada ingilizceye benziyo.

Knk İngilizce nin yanında ispanyolca çok kolay bi dil aşırı benziyo kelimeler filan ingilizceyi çözersen ispanyolcayı aşırı rahat öğrenirsin.
İngilizceyi çözen tüm Avrupa dillerini konuşsun o zaman. Aralarında sizin bahsettiğiniz türden bir benzerlik yok emin olabilirsiniz...

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Babam ilkokula başladığımda İngilizce ve Rusça kursuna beraber yazdıracaktı. Zamanında istememiştim. Sonrada ileri de ihtiyacım olmaz diyerek başlamamıştım. Şimdi keşke Rusça öğrenseydim diyorum. Kesinlikle Rusça önerimdir. Almanca neden önermezsin dersen 9.sınıfın yarı döneminde farklı okulda olduğumdan(Almanca öğretmeni yoktu) 1,5 yıldır temelim olmadan Almanca görüyorum. İlk başta öğretilen der die das konusunu bile bilmediğinden devamında bir şey öğrenemedim. Tek bildiğim Ich bin Emre ?. Yani azcık bile istediğim kalmadığından -yani beni takma- başkasına da önermiyorum.

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Babam ilkokula başladığımda İngilizce ve Rusça kursuna beraber yazdıracaktı. Zamanında istememiştim. Sonrada ileri de ihtiyacım olmaz diyerek başlamamıştım. Şimdi keşke Rusça öğrenseydim diyorum. Kesinlikle Rusça önerimdir. Almanca neden önermezsin dersen 9.sınıfın yarı döneminde farklı okulda olduğumdan(Almanca öğretmeni yoktu) 1,5 yıldır temelim olmadan Almanca görüyorum. İlk başta öğretilen der die das konusunu bile bilmediğinden devamında bir şey öğrenemedim. Tek bildiğim Ich bin Emre ?. Yani azcık bile istediğim kalmadığından -yani beni takma- başkasına da önermiyorum.
Ya bide şey 10 yaşına kadar dil öğrenimi yüksek orantıda eğer 10 yaşından önce öğreniyosan ana dilin gibi konuşabilirsin rusçayı gitseydin ana dilin gibi öğrenebilirdin.