İngiliz ve Rus taraftarlar neden kavga ediyor?

mazruf

Guru
Emektar
15. Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2016) ev sahipliği yapan şehirlerden Marsilya, dünkü olaylardan sonra bir kez daha holiganların şiddet gösterisine sahne oldu.İngiltere-Rusya maçı öncesi Marsilya'da iki takımın taraftarları birbirine girdi.

Marsilya'nın Vieux-Port bölgesinde bulunan kafe ve barlarda toplanan taraftarlar, kavga çıkardı. Gruplar, kavgaya müdahale eden Fransız polisine de taş ve şişelerle saldırdı.Birçok noktada çıkan kavgalar sonrası çok sayıda taraftarın gözaltına alındığı ifade ediliyor.

Olaylar sırasında polisin göz yaşartıcı gaz sıktığı görülürken, bölgede bulunan iş yerleri, kafe ve barların kapılarını kapatması istendi.

Şehirde dün de İngiliz taraftarların karıştığı birçok kavga çıkmış, 7 kişinin yaralandığı olaylarda 2 kişi de gözaltına alınmıştı. (Akşam)Rus Taraftarlar, İngiltere Maçı Sonrası Rakip Taraftarlara Saldırdı

EURO 2016'da oynanan Rusya - İngiltere maçı sonrasında Ruslar, İngiliz taraftarlara saldırdı.

Fransa'da düzenlenen EURO 2016 turnuvasında Rusya, İngiltere'yle karşılaştı. Maç 1-1 sona ererken çıkan kavgalar müsabakanın önüne geçti.
1 TARAFTAR ÖLDÜ

Maç öncesi 200'e yakın taraftarın karıştığı olaylarda 1 taraftar hayatını kaybederken maç sonu ise tekrar kavga çıktı.

POLİS ENGEL OLDU

Rus taraftarlar, stat içinde İngiliz taraftarların olduğu bölüme doğru akın etti, polis ise güvenlik önlemlerini alarak olayların büyümesini engelledi. (haberler.com)


KAVGANIN SEBEBİ NE?

EURO 2016'da Rusya - İngiltere maçı öncesi ortalık karıştı. Marsilya sokakları savaş alanına döndü. Gün boyunca şehrin her köşesinde çıkan kavgalarda bir İngiliz taraftar hayatını yitirdi ve çok sayıda da yaralı var.

Yaşananların perde arkasını Gazeteci Alper Öcal, Twitter hesabıdan aktardı. Öcal, "Rus ve İngilizler kavga içn günler öncesinde sözleştiler. Sebep yok, düello" yazdı.Ruslar ve İngilizler kavga için sözleştiler!


Alper Öcal'ın twitterda yazdıklarına göre "Rus ve İngiliz taraftarlar haftalar öncesinden bu kavga için sözleşti. Sebep yok, bildiğin düello. Holiganlık gücü teşhiri. Rusya'da son 5 senede Hitler sevici, Nazi gruplar çoğaldı. Özellikle Moskova takımları arasında ciddi çete savaşları oluyor."

Ruslar, İngilizlerle kavga için idman bile yapmışlar!


"Aralarında asker ve polis de olan başta CSKA ve Spartak'ın grupları dahi bir araya gelip İngilizlerle yapılacak kavga için ormanda idman yapmış. İngilizler pek ciddiye almamış galiba ama maç bahane, sırf dövüş için Marsilya'ya gelen aşırı organize Rus gruplar var. Ava çıkıyorlar resmen"(FutbolArena)
 
Son düzenleme:

Sercan40

Profesör
Daha beter olsunlar...Hile ile aldıkları turnuva ev sahipliğini inşallah bi daha alamayacak olaylar çıkarırlar...
 

Graveworm

Doçent
Abi Ruslar psikopat İngilizlerin efsaneleşmiş Green Street Hooligans olayı var. Efsane kavga olmuştur :D:D
 

SwateR

Rektör
Bunlar değilmiydi medeni insanlar. Nıck Nıck.. Yapmış olamazlar. Yanlış vardır bu işte.
 
Üst