[İnceleme] HP 4GB Usb bellek

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Bugünkü incelememizin konusu bir flash bellek :)

DVD bulundurma derdine son vermek ve hızlı bir Win7 kurulumu gerçekleştirmek üzere flash disk almaya karar verdim. Yaptığım araştırmalar sonucunda okuma ve yazma hızı konusunda HP'nin aynı fiyat ve kapasite aralığındaki diğer markalara göre daha hızlı olduğu sonucuna vardım.

Aldığım ürün HP 4GB HPV165W-B USB Bellek.

HP-4-GB-USB-BELLEK-V165W-MAVI__30945148_0.jpg

images

Çabuk kaybederim demezseniz, taşınabilirlik açısından oldukça ideal. Ebat olarak küçük bir ürün. Ayrıca çok hoş bir mavi renge sahip.

Her ne kadar aldığım dönemde Bimeks'in sayfasında 7 Mb/s yazma ve 20 Mb/s okuma süreleri belirtilmişse de şu an tekrar kontrol ettiğimde yazma hızının 4 Mb/s olarak düzeltiğini görüyorum. Ancak hali hazırda kullandığım Sandisk 16 Gb Cruser bellekten çok daha hızlı olduğunu söyleyebilirim.

Alır almaz hemen bootable disk oluşturma işlemini gerçekleştirdim ve format diye inleyen bilgisayarıma format işlemine başladım.

BURADAKİ KONU da da belirttiğim üzere takribi 10 dakikada kurulum gerçekleşti. Office 2003 dahil ana programları kurmam 5-6 dk lık bir zaman aldı. Kurulum hem çok hızlı gerçekleşti hem de inanılmaz bir hızda çalıştı makine.

Sonuç olarak hem tasarım hem de hız konusunda tavsiye edebileceğim bir ürün. Pişman olmazsınız :)

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>asla hp almam..o hatayı bir kez yaptım bi daha yapmam...
>>Kingston 1 numaram..o olmazsa toshiba...

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
abartma yaa alt tarafı bi flash bellek. hız noktasında sadece format atma süresi hızlanmış, biraz daha çabuk format atmışsındır. tek faydası bu. onun dışında alt tarafı bir model flash yani.
birdiğer husus bende öyle tahmin ediyorumki o sandisk çok daha hızlı. çünkü bende kullanıyorum o kara sandiskten. 2 yıldır hiç sorunsuz. diğerlerine nazaran okuma-yazması daha hızlı

Reaksiyon puanı
2,146
Autorun mı hangi autorun :D grldr bi de menu.lst vardı, bi de win7 içeriği, win7 nin autorun'ı mı atılmadı, o atılmasa da olur :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
olmadı işte :D O şekilde yapıp başlattım yemedi :D :D

Reaksiyon puanı
2,146
Peki hocam demek o grldr her flash bellek için yeniden üretilmesi gerekiyor. Karşına o kırmızı ekran hiç gelmedi dimi :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Yok. Direkt disk hatası aldım :)

Reaksiyon puanı
2,146
Tamam hocam eyvallah :)

Hiç çalışmasa benim flash'da çalışıyo o da yeter :D

Bellek de güzel hayırlı olsun :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
kingston iyi hoşta diğerlerine göre çok yavaş gerçi bu ondan da yavaşmış.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Ben de bir çok marka kullandım içinde en iyisi hiç şüphesiz OCZ idi.
Bu Usb belleğe denk gelirsem alacam,küçük ve hoş bir şeye benziyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
farklı model 4 tane kingston var flash var elimde hepside yavas, sadece adı var kingstonun, alınacak marka değil.