Bu konuyu okuyanlar

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Bugün n11 den aldığım Everest marka kablosuz klavye ve mouse setini inceleyeceğiz.Bugüne kadar bu donanımları hep kablolu kullanmış biri olarak kablo kalabalığından kurtulmuş ve bunun beraberinde görüntü kirliliğinden arınmış bir şekilde bilgisayar kullanmanın keyfine vardım.En son kulaklığı da kablosuz yapıp kombo yapmak gibi bir düşüncem var.Kulaklık yüzünden hala ekrandan uzaklaşamıyoruz :D neyse...

Birçok marka ve bir çok model arasından bu ürünü seçtim: TIKLAYIP GÖREBİLİRSİNİZ
Nedeni ise sade bir klavye ve toparlak şişman mouse türünü sevdiğim için.Çok fazla para vermeden önce bir ucuz olanı kullanalım memnun kalırsam ilerde oyuncular için özel olanları alabilirim.Oyunun en heyecanlı yerinde pilin bitme korkusunu da ne yazık ki hala üzerimden atamadım.Mesela League of Legends oynarken TF de mousenin pili bir bitse o hışımla aynı anda mouseyi duvara, klavyeyide tavana savurarak garantinin uçmasına vesile olabilirim.Ürün 52 TL.Geldi açtım bir bakalım;

KARGODAN GELDİĞİ HAL (Kutusu)
NZ4vBk.jpg

Lb4Vzz.jpg

QVlrOA.jpg

KUTU İÇERİĞİ
----------------

qGloZ3.jpg

8Yb47r.jpg

Kutuyu açtığımızda 1 adet kablosuz klavye, 1 adet kablosuz mouse, 4 tane ince kalem pil ve 1 adet de garanti belgesi ile kullanım kılavuzuna sahip kağıt parçası çıkıyor.
Klavye internet cafelerde satılan 10TL lik a4 Tech'e benziyor.Ben zaten böyle seviyorum.Hele o karman çorman oyuncu mouseleri beni illet ediyor.Ne bir tutuş hakimiyeti ne bir rahat kullanım buradaki küçük toplarlak sade mouseyi 500 Liralık ışıklı karman çorman oyuncu mousesine tercih ederim.Tamam güzel oyuncu setleri de yok değil fakat sade tasarımı sevdiğimden fiyatına değecek bu ürünü aldım.52 TL ye kablosuz sade tasarım klavye ve mouse.Ayrıca hani kablosuz mouselerin bilgisayarın USB girişine takıldığı mini aparatı var ya hani.Kutudan 1 tane çıkıyor.İlkden şaşırdım dedim klavyenin yok mu bu nedir böyle :D sonra mini usb aparatını takınca ikisininde çalıştığını gördüm.Çok hoşuma gitti açıkçası.Klavye çok ta yumuşak değil.Orta sertlikte bir klavye bilginiz olsun sert basmalara dayanıklı yani.Daktilo gibi mübarek.

Mouse ise en sevdiğim tipden ele avuca pıt diye oturuyor.Hissiyat muhteşem.Yalnız hızı çok.Ayarlardan mouse hızını biraz kıstım ben çok hızlı geldi.Hemen bakalım;
p6oZ1m.jpg

Mosueyi her açıdan çektim.Altına a4 kağıt koydum o gölgelendirmeler nasıl oldu diye merak etmeyin direk halıya koyunca saçma sapan görüntü çıkıyor.

5Dk55R.jpg

Denedim memnun kaldım.Kablo kalabalığındna kurtulmak isteyenler bu ürünü alabilir.Klavyenin sert, mousenin hızlı olmasına dikkat ederek sipariş verin.
Fiyatına göre ürün güzel.Tek sıkıntı kargo firması.Adrese getirmeyip şubeye çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Adreste bulamadık bahanesiyle canınızı sıkabilirler ürün şubeye 2 günde geldi.Yakın yerde olduğundan 4.Gün gittim kendim aldım T.C kimlik kontrolü + 1 imza ile ürünümü aldım.Uygun boyutta torba yok bu arada.

Tuhaf bir bilgi ama yine de klavyenin altını merak etmek isteyenler olabilir.Onuda çektim.Buyrun;
BL0pqp.jpg

İncelememiz bu kadardır.Yakın zamanda detaylı Monster Tulpar T7 V13.1 incelemesi yapacağım haberiniz olsun.İyi forumlar...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:D ne yaptın sen ya Everest'in çabasını göstermek için mi aldın

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hayırlı olsun. Güzel inceleme yapmışsınız. :)
Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Neden Windows tuşu Alt Gr tuşunun sağ tarafına konumlandırılmış ki? :D Genelde klavyenin solunda olurdu o tuş.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Konu inceleme açısından uygun olduğundan, diğer üyelere fikir verebileceğinden ''sabitlenmiştir''

İyi forumlar...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu konunun incelemelerin olduğu junior editörler bölümüne taınması gerekmiyor mu? Yoks incelemeleri kendi bölümlerine mi açmak gerekiyor?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hayırlı olsun. Güzel inceleme yapmışsınız. :)
Bu arada bir şey dikkatimi çekti. Neden Windows tuşu Alt Gr tuşunun sağ tarafına konumlandırılmış ki? :D Genelde klavyenin solunda olurdu o tuş.
Hocam solda Fn var :D laptoplardaki gibi.Normalde soldada Windows tuşu oluyor bu laptop klavyesine özenmiş :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Hocam solda Fn var :D laptoplardaki gibi.Normalde soldada Windows tuşu oluyor bu laptop klavyesine özenmiş :)

:D FN için ayrı bir tuş koymaya üşenmişler ya yuh Windows Logo tuşuyla birleştirince ne elde ediyorki misal oyun oynarken sıkıntı yaratabilir arkaplanda müzik dinlemek istiyorsak

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
:D FN için ayrı bir tuş koymaya üşenmişler ya yuh Windows Logo tuşuyla birleştirince ne elde ediyorki misal oyun oynarken sıkıntı yaratabilir arkaplanda müzik dinlemek istiyorsak
Daktiloma laf etme :) güzeldir o.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Hocam öncelikle hayırlı olsun.Betimlemeleriniz beni benden aldı :D (Pıt diye oturdu,toparlak mouse)Ben gittim Logitech G213 Prodigy aldım klavyede FN tuşu yok.Medya kontrolü için ayrı yer oluşturmuşlar tamam da laptopun ekran parlaklığını açıp kısacağım diye geceleri neler çektim :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hocam öncelikle hayırlı olsun.Betimlemeleriniz beni benden aldı :D (Pıt diye oturdu,toparlak mouse)Ben gittim Logitech G213 Prodigy aldım klavyede FN tuşu yok.Medya kontrolü için ayrı yer oluşturmuşlar tamam da laptopun ekran parlaklığını açıp kısacağım diye geceleri neler çektim :D
Bunuda varya yeni keşfetmiş oldum dikkatimi çekmemişti bu FN, Windows tuşu olayı.Solda Fn, sağda Win tuşu olanlardan almak lazım demek ki laptoplara da uyum sağlaması açısından.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Bu konunun incelemelerin olduğu junior editörler bölümüne taınması gerekmiyor mu? Yoks incelemeleri kendi bölümlerine mi açmak gerekiyor?
Uygun görüldüğü taktirde incelenen ürün ile ilgili bölümde sabitlenebilir veya durabilir... İllaki ''Junior Editörler'' bölümüne taşınması şart değil. Zira incelemeyi yapan kişi zaten moderatör arkadaşımız...