[İnceleme]Director's Cut; Justice League

Bu konuyu okuyanlar

phanmetal

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,244
Giriş;
Havalı başlığımızdan sonra, film hakkında bir kaç kelam bir şey yazayım. Spoiler içerir.
Öncelikle film, arta kalanlar ile yapılmış bir film değil. Yeniden çekmişler. Bu yüzden bu adı alması saçma oldu. Director's Cut, yerine Remake kalıbını alabilirdi.
Film bölümlendirerek anlatmışlar. Bu da farklı bir hava kattı ama film 4 saat :D.

Gelişme;
Taa Superman v Batman kısmından, Superman öldüğü anda başlıyor film. Superman öyle bir acı çekerek bağırıyor ki; Atlantisliler, Amazonlar falan duyuyor.
Bu bağırması, 3 adet Değişim Makinesi olarak bilinen kutulardan birini uyandırıyor ve film bu andan itibaren başlıyor artık.
Yani bir başlangıç oluşturmuşlar.

1617103903010.png

Sonra eski savaşı anlatıyor film; Amazonlar, Yunan Tanrıları, Atlantisliler, Gökyüzünden gelenler (Green Lantern'e benzeyenler işte :D), helal süt emmiş insan kardeşlerimiz falan birleşip Darksaid ile savaşıyorlar. Biraz uzunca gösterdiler eski filme göre ve daha açıklayıcıydı. 4 saat.

Adsız.jpg

Sonra karakterleri anlatmaya başlıyorlar ve hepsine tek tek film çekmek yerine, 4 saatlik filme, karakterlerimizin başlangıçlarını (origin) eklemişler (!). Şaka bir yana, bu sefer film Batman'e yönelik hiç değildi. Batman en sevdiğim kahraman olmasına rağmen, ben bile rahatsız oluyordum. Ama bu sefer işler farklı ve bizleri mutlu etti.
Daha çok ön planda; Flash, Harika Kadın ( :hearteyes: ) ve Cyborg duruyordu. Detaylı ve güzel olmuş.

1617104072528.png
Adsız.jpg

Filmdeki bir çok karakteri Flash, Arrow dizilerinden biliyordum. Biliyordum çünkü sürpriz karakterler geldi. Örneğin Deathstroke. Daha fazla spoiler vermeden filmin eksikliklerinden bahsedeyim.

Eksiklikler;
1.Justice League diye bir ekip var ve Zümrüt Okçu (Green Arrow) ile Shazam yok. Deathstroke'a yer veriliyor lakin Oliver Queen yok. İşte bu çok üzücü oldu.

Zümrüt Okçu ve Deathstroke
1617103615413.png
1617103782822.png

2.Joker'in gülmemesi. Gelecekten bir anı olsa bile, Joker ağlamamalı (evet Joker'da var).
3.Bu biraz fazlalık ama WW her girdiğinde, arkadan zılgıt atılıyor. Bu ilk başlarda güzel olsa da, sonra gülüyor insan artık.
4.Darksaid'in korkutucu olmaması. Yani Thanos gibi bir karakter olacak lakin Steppenwolf kadar etkili değil bence.

Puanım: 10 üzerinden 7.

Filmin anlamlı bir sonucu, hatta bir yere vardığını söyleyemem o yüzden "Sonuç" kısmını eklemedim :D. Ayrıca spoiler çok vermeyeyim.

Wonder Woman hakkında ufak düşüncem;
Filmin aksiyon anlamında tek başına taşıyan karakterdir.

Şu resmi ekleyim de, gözümüz gönlümüz açılsın. Rabbim yaratmış diyelim.

1617104323212.png

Son mesajlar