Soru İnce Hesaptan Hazır sistem alsam, garantisi nasıl oluyor ?

Bu konuyu okuyanlar

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Ucuz bir sistem gördüm, bunun faturasını alırken İşyerimin adına yazdırsam, başkasınada kutulu ürün sattıtığımda bu garanti aldığımda başlıyormu ve kimin adına başlıyor ve alır almaz garanti başlıyormu ?
Ekran kartı markası Asus, ben bunu incehesaptan aldığımda, garanti Asus'unmu, incehesabın garantisimi başlıyor ?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Ucuz bir sistem gördüm, bunun faturasını alırken İşyerimin adına yazdırsam, başkasınada kutulu ürün sattıtığımda bu garanti aldığımda başlıyormu ve kimin adına başlıyor ve alır almaz garanti başlıyormu ?
Ekran kartı markası Asus, ben bunu incehesaptan aldığımda, garanti Asus'unmu, incehesabın garantisimi başlıyor ?
Asus’un garantisi olur. İncehesap sadece satıcı statüsünde.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Asus’un garantisi olur. İncehesap sadece satıcı statüsünde.

Ben bu sistemi almak istiyorum, fiyatı çok düşük geldi bana, içindeki ekran kartının tekli fiyatı şuan 14.500 en ucuz. Ben bunu alırken işyerimin adına fatura kessem, sattığım kişiyede garantiyi verebiliyormuyum ?

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,759

Ben bu sistemi almak istiyorum, fiyatı çok düşük geldi bana, içindeki ekran kartının tekli fiyatı şuan 14.500 en ucuz. Ben bunu alırken işyerimin adına fatura kessem, sattığım kişiyede garantiyi verebiliyormuyum ?
Evet, faturası olduğu sürece sorun olmaz.
Bu arada bu sistemdeki anakart ve soğutucu işlemciye hakaret olmuş resmen.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Evet, faturası olduğu sürece sorun olmaz.
Bu arada bu sistemdeki anakart ve soğutucu işlemciye hakaret olmuş resmen.
Sistemi artırırım sorun değil, benim anlamadığım, ben bunu işyerimin adına aldım,ekran kartını kutulu olarak koydum, Hepsiburada, Trendyol dan mağazamı açtım, bu ürünü orda sattığımda, sattığım kişi, ekran kartını alınca garantisi kimin üzerine ve kim veriyor bu garantiyi,hemenmi başlıyor

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Parçaların garantileri ayrı. Her parça ayrı ayrı garantiye sahip. Tek faturadan hepsinin garanti işini halledebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemi artırırım sorun değil, benim anlamadığım, ben bunu işyerimin adına aldım,ekran kartını kutulu olarak koydum, Hepsiburada, Trendyol dan mağazamı açtım, bu ürünü orda sattığımda, sattığım kişi, ekran kartını alınca garantisi kimin üzerine ve kim veriyor bu garantiyi,hemenmi başlıyor
Sanırım al sat yapacaksınız. O zaman 2. ele düşüyor bildiğim kadarıyla. Yani fatura sizin adınıza kesilip , kesildiği an garantisi başlıyor.

Son düzenleme:

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Parçaların garantileri ayrı. Her parça ayrı ayrı garantiye sahip. Tek faturadan hepsinin garanti işini halledebilirsiniz.
Siz beni yanlış anladınoz herhalde, al sat yapmak istiyorum. İncehesaptan sistemi alırken işyerimin adına faturasını yazdırıp alıcam, kargom geldikten sonra içinden elran kartını alıp sadece onu satıcam.
Ben bunu diyelimki sattım, sistemi alırken garanti başlıyor ve işyerinin adına oluyor, ben bunu nasıl satıcam ve bu şekilde satabilrmiyim ?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Siz beni yanlış anladınoz herhalde, al sat yapmak istiyorum. İncehesaptan sistemi alırken işyerimin adına faturasını yazdırıp alıcam, kargom geldikten sonra içinden elran kartını alıp sadece onu satıcam.
Ben bunu diyelimki sattım, sistemi alırken garanti başlıyor ve işyerinin adına oluyor, ben bunu nasıl satıcam ve bu şekilde satabilrmiyim ?
İkinci mesajda yazdım birleştirdiği için bildirim gitmiyor. Ekran kartını satarken her ne kadar hiç kullanmasanız bile 2. el olarak satmış olacaksınız. Çünkü fatura şirketinizin adına kesilmiş. Satmanızda herhangi bir sorun olmaz ama faturayı sattığınız kişi adına kesemiyorsunuz. Ürünün garantisi siz aldığınız zaman fatura kesiliyor ve fatura kesim günü olarak başlıyor.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
@Jarvisit
Konu iki kere açılmış ben açmadım 2 kere, kaptabilirsin onu gereksiz konu olmasın

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,759
Bu ürünler benim bildiğim incehesap mağazasında barkodlu şekilde toplu olarak satılıyor. Yani tek sistem halinde. Siz eğer ekran kartını faturası ile vermek istiyorsanız faturanın aslını da vermeniz gerekiyor. Belki faturanın bir kopyası sizde durursa o zaman sorun oluşmayabilir.