İnanılmaz hızı için guinness rekorlar kitabına başvurdum

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yaklaşık iki aydır ttnet ile hız problemim üzerine boğuşuyorum. Sürekli sorun bizde değil sizde dedediler bende ev hattımı modemi bilgisayarları herşeyi kontrol ettim ekstra masraf yaptım, saçma sapan modemi aç kapa hız kontrol et işleri yaptım durdum... hat çektim modem değiştirdim fakat problem birtürlü çözülmedi. ttnet'te Sorunla ilgilenememek için ellerinden geleni yapıyor. İnternet indirme hızım 0.04 mbit hızlarına kadar düştü. Zaten çoğunluklada 8 mbit hız almama rağmen 2-3 mbit hız ya alıyorum ya da alamıyorum. Bu gece artık yeter dedim ve hız rekorum için guinnese resmi olarak başvurdum. yine fb'da http://www.facebook.com/telekommagdurlari diye bir sayfa açtım.

Adından şerefli Türk kelimesinin kaldırılmasını istediğim bu isme yakışmayan telekom firması T. Telekom... Uğraşmaya devam edeceğim. Umarım SND bu konuyu haber yapar. Yani ttnet'in müşterilerine olan ilgisizliği:hammer:

gin23_zps37a0c3d7.jpg

hiz_zpsd9e0484b.jpg

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
sanırım bulunduğun yerdeki türk telekom müdürlüğüne gitmedin en son çare o kalmış baktın ordada düzelmez ise yazık günah valla iptal et et kesinlikle çok ciddi bir sorun bu bende 1 mbs hız alıyordum internetten her yere şikayetimi yazdım sonuç hep aynı gittim türk telekom müdürlüğüne yazıcıdanda hızımın bu olduğunu gösterdim inlettim valla ortalığı önüme geleni fırçaladım en sonunda portumu değişmişler hızım 6mbse yükseldi 2 günde

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hocam portumuda değiştirdiler yinede boş. Sorun devam ediyor. TTelekom müdürlüğüne gidip orda sıkıntı çıkartabilecek bir tip değilim açıkçası. Keşke yapabilseydim.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hocam portumuda değiştirdiler yinede boş. Sorun devam ediyor. TTelekom müdürlüğüne gidip orda sıkıntı çıkartabilecek bir tip değilim açıkçası. Keşke yapabilseydim.

aklıma enteresan bir fikir getirdin. kendi hakkının mücadelesini vermekte bazıları tam bir çingene olabiliyorlar. ilgili ortamda ortalığı birbirine katarak hakkını fazlasıyla alabiliyorlar. bir çoğumuz mizacımız gereği bunu yapamıyoruz ve malesef bizim ülkede hak aramada en iyi yöntem bu. elinde ne kadar yasal hak hukuk olursa olsun ağzın laf yapmıyor, sesin çıkmıyorsa arkanı dönüp yediğin kazıkla evinin yolunu tutuyorsun. söylediğin tek şey isi "Allah belalarını versin" oluyor.

Bu tarz "yeteneğe" sahip yırtık elemanlardan oluşan bir ofis açacaksın. belli bir para karşılığı kendi sorununmuş gibi bu işlere koşturacaksın. hem istihdam olur, hem de haksızlığın hakkından gelinir. nasıl fikir? :)

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Hat kablosunu takmadığım zaman, modem ayarlarını yapamayacağımı söyleyen müşteri hizmetlerinin çalıştığı şirketten ne bekliyorsunuz ki???

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar en iyisi biri net. Tawsye ederm. Bnm hzım 23 mbps. Yaknda bende degstrcem. Fyatı artrmslar. 60 tl oducekmism. 35 tl oduyodum. En kısa zamand hakkınızı bulursnz insallah.

Bilimzeka

Doçent
Reaksiyon puanı
0
gittsen bölgenizdeki altyapı zayıf en yakın sürede bilmemne bilmemne derler ttnete güvenilmez (Ttnet kullanıyorum ama mecbur)

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
aklıma enteresan bir fikir getirdin. kendi hakkının mücadelesini vermekte bazıları tam bir çingene olabiliyorlar. ilgili ortamda ortalığı birbirine katarak hakkını fazlasıyla alabiliyorlar. bir çoğumuz mizacımız gereği bunu yapamıyoruz ve malesef bizim ülkede hak aramada en iyi yöntem bu. elinde ne kadar yasal hak hukuk olursa olsun ağzın laf yapmıyor, sesin çıkmıyorsa arkanı dönüp yediğin kazıkla evinin yolunu tutuyorsun. söylediğin tek şey isi "Allah belalarını versin" oluyor.

Bu tarz "yeteneğe" sahip yırtık elemanlardan oluşan bir ofis açacaksın. belli bir para karşılığı kendi sorununmuş gibi bu işlere koşturacaksın. hem istihdam olur, hem de haksızlığın hakkından gelinir. nasıl fikir? :)

Destekçin olurum seve seve. :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
arkadaşlar en iyisi biri net. Tawsye ederm. Bnm hzım 23 mbps. Yaknda bende degstrcem. Fyatı artrmslar. 60 tl oducekmism. 35 tl oduyodum. En kısa zamand hakkınızı bulursnz insallah.

Biri Net diyorsun ama o ve onun gibilerde Türk Telekom alt yapısını kullanıyor. Anlayacağın hiç birşey değişmez.

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
SDN de ki elemanları tanıyor musunuz? Bunu haber yapmalarını isteyebilir misiniz? Bence ttnet ile birlikte mücade edelim. Hem pahalı hemde kalitesiz hizmet almak zorunda değiliz! Geçen yıl her eve fiberoptik verileceğini 2012 yılında bu hizmetin tamamlanacağı söyleniyordu! Yapılmadı, durup düşündüğümde şunu farkettim, fiberoptik çektrince millet telefonlarını kapattıracak! iki katı kazanmak varken enayileri yolmak varken niye ekstra masrafa girsinler ki? Haksız mıyım?

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
[h=1]Türk Telekom’a Phorm Kesintisi Sebebiyle 590 Bin TL Ceza[/h]
Geçtiğimiz yıl 27 Nisan günü ülke genelinde yaşanan internet kesintisi, Türk Telekom’un ceza almasına sebep oldu. RedHack’in üstlendiği ancak sonradan Phorm çalışmaları sebebiyle yaşandığı anlaşılan internet kesintisi sebebiyle Türk Telekom 590 bin TL ceza aldı.
BTK tarafından verilen ceza ulusal ana hat şebekesini yöneten Türk Telekom’un hizmet kalitesi standartlarına uygun davranmadığı için verildiği belirtiliyor.
BTK tarafından 19 Şubat’ta yayınlanan ve Turk.internet.com tarafından haber yapılan 23 Ocak 2013 tarihli kararda Türk Telekom’un kesinti sebebiyle 2011 yılı net satış tutarının yüzbinde sekizi oranında ceza aldığı belirtiliyor. Metnin tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Hatırlarsanız 27 Nisan 2102 günü tüm ülkede internet iki saatliğine kesilmiş, bu skandalı daha önce saldırı yapacağını duyuran RedHack üstlenmişti. Ancak sonrasında Türk Telekom’un Phorm servisini altyapısına entegre ederken yaşanan ‘kaza’nın bir sonucu olduğu ortaya çıkmıştı. BTK ve Türk Telekom taraflarından gelen farklı açıklamalar kafaları karıştırırken kısa süre içerisinde işin iç yüzü ortaya çıkmıştı.

kaynak

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu paranın on katını Türkiyenin en küçük şehrinden ufak bir fatura oynamasıyla bile çıkartır...