ImgBurn 2.5.5.0

Bu konuyu okuyanlar

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
j166aq.jpg

ImgBurn, ücretsiz ve gelişmiş bir CD yedekleme ve yazdırma programıdır. Desteklediği diskler; CD, DVD, HD DVD ve Blu-ray'dir. Yazdırma işleminin yanı sıra dosyalarınızı imaj kalıplarına da basmanıza olanak sağlayan IMGBurn ile dosyalarınızı imaj dosyaları ile güvende tutabilirsiniz. Desteklediği imaj dosyaları: BIN, DI, DVD, GI, IMG, MDS, PDI, NRG, ISO

Sabit diskiniz üzerinde bulunan imaj dosyalarını da CD/DVD gibi optik disklere yazdırabileceğiniz bu ücretsiz program ile arşivinizi ister imaj dosyaları olarak bilgisayarınızda saklayın, isterseniz de optik disklere kopyalayın.

Özellikleri:

• İmaj dosyalarını diske yazar.
  • Dosya ve klasörleri diske yazar.
  • Disklerden imaj dosyası oluşturur.
  • Dosya ve klasörlerden imaj dosyası oluşturur.
  • Diskleri kontrol eder.
Kaynak

Üretici: LIGHTNING UK
Lisans: Ücretsiz
Platform: Windows (Tümü)
Dosya boyutu: 5.25 MB

İndirme bağlantıları:

Resmi site
MajorGeeks
Fdccdn (Fast)

Türkçe dil dosyası (resmi site)
indiremezseniz, bu sayfada, alttaki bölümden 'turkish.zip' dosyasını indirin.

Dosya hash bilgileri:

CRC32: 3F3AA0AA
MD5: 2EE60CADA64D2BE565DE78569D54130E
SHA-1: 3A89DAEE2C931D0AAA7B102D3DA9D2174DC5875E

Ekran görüntüsü:
125rz0p.jpg

» Change log

5.5.0 Released: Thursday 13th January 2011

• Added: Support for Plextor PX-870 / PX-880 / PX-L890 drives to be treated as LiteOn drives (rather than true Plextor drives) by the 'Book Type' / 'Advanced Settings' code. This negates the need to manually enter the Device IDs in the 'Configure Drive OEM' window.
  • Added: Support for /NOSAVELOG command line switch (see ReadMe.txt for usage).
  • Added: Support for /FILESYSTEMONLY command line switch (see ReadMe.txt for usage).
  • Added: Support for relative paths when reading the boot image file name from an IBB file.
  • Added: Proper support for CDI images (including multi-track/session ones) via Padus's PfcToc.dll file (must be present where ImgBurn.exe is).
  • Changed: Show a little more firmware version information for LG drives on the Device Capabilities window and when checking for firmware updates. This is useful for drives like the BH10LS30 that display 1.00 when the full version number might actually be 1.00-A9.
  • Changed: Increased precision of timestamps when 'building' UDF file system.
  • Changed/Fixed: DLL loading method to avoid Microsoft Security Advisory (2269637).
  • Fixed: An internal table containing file system info during a Read/Verify operation was using an incorrect size value for files when UDF was being used and the files had multiple allocation descriptors spread over multiple sectors. (Only used when logging which file a certain bad sector belongs to)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
sanal sürücü olusturabiliyomu hocam. ultraiso'ya bi alternatif ariyorum acikcasi, 2 özellik sanal cdrom sürücü olusturabilecek ve iso dosyasına dosya ekleyip cikartabilecek varmıdır elinde :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Daemon tools'un pro sürümleri, Alcohol, PowerISO, IsoBuster ve aklıma gelmeyen bir sürü vardır bu işi yapan.. :) En kapsamlıları Alcohol %120'dir diye tahmin ediyorum. CdBurnerXP ile de iso kalıpları oluşturulabiliyor ama var olan üzerinden düzenleme yapılabiliyor mu bilmiyorum. Sadece sanal sürücü oluşturmak için zaten ücretsiz ve ücretli birçok yazılım var piyasada. Game Jackal, Virtual Clone Drive, DVDFab Virtual Drive, Virtual CD, WinMount falan uzar gider..

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
daemon kullanmak istemiyorum. sadece sanal cd degil herseyi yapabilsin istiyorum. alcohol deniyelim bakalım. saolasın

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
daemon kullanmak istemiyorum. sadece sanal cd degil herseyi yapabilsin istiyorum. alcohol deniyelim bakalım. saolasın

Alcohol sanırım iso düzenlemiyor. Yüklüymüş bende kurcaladım az evvel öyle bir bölüm göremedim. PowerIso'yu öneririm. UltraIso'ya alıştıysan, buna da yabancılık çekmezsin. İstediğin kadar sanal sürücü oluşturabilirsin, resim kalıplarını düzenleme/yazma gibi işlevleri de var ve de Türkçe. Sana o lazım. :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
tamam saolasın bu konuyuda alakasız yere dağıttık.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
2.5.2 sürümünden sonraki sürümler türkçe yamayı desteklemediği için hala eski sürümünü kullanıyorum maalesef :(

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
2.5.2 sürümünden sonraki sürümler türkçe yamayı desteklemediği için hala eski sürümünü kullanıyorum maalesef :(

Konuda verdiğim ekran görüntüsü güncel sürümdendir hocam. Türkçe elbette ki destekleniyor. :)

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Konuda verdiğim ekran görüntüsü güncel sürümdendir hocam. Türkçe elbette ki destekleniyor. :)

sitesindeki türkçeleştirme dosyasnı kullandığımda işe yaramamıştı en güncel sürümde . Şimdi bi tekrar indirip bakıyorum hemen , sağolasın cevap için

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Türkçe dil dosyası 14.01.11 tarihine güncellenmiş görünüyor. Dün indirdiyseniz, buradan güncel çeviriyi tekrar indirmenizi tavsiye ederim.