• GM 22 Plus kutusundan çıkıyor!

    Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 22 serisini tanıttı. Peki serinin güçlü modeli GM 22 Plus, kullanıcılara neler sunuyor?

Haber İmamoğlu’nun çağrısıyla 11 ülkeden 24 kentin belediye başkanı B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’nde buluştu !

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Katılım
21 Mayıs 2017
Mesajlar
669
Reaksiyon puanı
316
Puanları
63
Yaş
30
header logo

background mobile

Kurumsal

Haberler​

Haber Arşivi
30 Kasım 2021

( Bu üstteki kısım bilerek sunulmuştur. Haberin kaynağı resmi ibb sayfasıdır )

25 BELEDİYE BAŞKANINDAN ‘YEREL DEMOKRASİNİN GELİŞTİRİLMESİ’ İMZASI​


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısıyla toplanan ve ‘B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi’nde bir araya gelen 11 ülkeden 24 kentin belediye başkanı, ortak deklarasyona imza attı. Avrupa’nın geleceğine dair ortak bir vizyon geliştirmeyi hedefleyen başkanlar, karşı karşıya olunan iklim değişikliği ve diğer küresel sorunlara yerel, bölgesel ve küresel düzeyde ortak çözümler üretmek üzere beraber çalışma noktasında mutabakat sağladı. Başkanlar; yerel demokrasi ile iyi komşuluk ilişkilerini güçlendirmeye odaklanan yeni iş birliği alanlarını geliştirmeyi de ana hedef olarak belirledi. Zirvenin kapanış konuşmasını yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “B40 ağı; Balkanlara kesinlikle iyi gelecek, Avrupa'ya çok değer katacak, umarım dünyamıza da çok güzel bir hazırlık pozisyonu olacak” dedi.
26cf9373-499d-4eec-a911-0a5414030134.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kurum tarihinde ilk kez düzenlenen “B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi”nde, 11 ülkeden 24 kentin belediye başkanını ağırladı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısıyla bir araya gelen belediye başkanları, 29-30 Kasım tarihleri arasında Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen zirvede hem ortak oturumlara katıldı hem de birbirleriyle birebir görüşmeler yapma olanağı buldu.
PROF. TEKELİ’DEN “DEMOKRASİ” DERSİ
Katılımcılar, zirvenin ikinci ve son gününde sosyal bilimci, şehir ve bölge plancısı, sosyolog Prof. Dr. İlhan Tekeli’nin, demokrasilerde merkezi ve yerel idareler ilişkileri üzerine yaptığı doyurucu sunumu dinledi. İmamoğlu ve katılımcı belediye başkanları, Prof. Tekeli’nin ardından 2’şer dakikalık değerlendirme konuşması yaptı. Daha sonra, İBB iştirak şirketlerinin tanıtım stantlarının bulunduğu alana geçen İmamoğlu ve konukları, burada düzenlenen “mapping gösterisi”ni izledi. İmamoğlu, gösterinin ardından konuklarına, iştirak şirketleri stantlarını gezdirerek rehberlik yaptı. Stant ziyaretlerinin ardından belediye başkanları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi.
İMAMOĞLU: “AVRUPA’YA DEĞER KATACAK”
Teknik oturumların sonuçlarının sunumu ve başkanların geri bildirimleriyle şekillenen zirvenin sonunda, kapanış deklarasyonunun yayınlanmasına geçildi. Öncesinde zirvenin kapanış konuşmasını yapan İmamoğlu, bir sonraki B40 zirvesinin, gelecek yıl Atina’da gerçekleştirileceğini açıkladı. “Bizim Atina'ya çok daha kalabalık katılabilmemiz lazım” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:
“Yani bu konuda belediyelerin kendi ülkelerinde ya da ilişkide oldukları başka ülkelerdeki kardeş şehirleri üzerinden davetlerini güçlendirmeleri ve bu davetler üzerinden gerçekten daha güçlü, daha kalabalık bir katılımla yerel yönetimlerin olağanüstü bir zirvesini, Balkanlar adına, B40 networkünü güçlendirerek Atina'da, hep birlikte başaralım. Bir sonraki aşamada, talip olduğunu hissettiren, direkt söyleyen başka şehirlerimiz de oldu. Onların da elbette bir hazırlık içerisinde olacaklarını düşünüyorum. Bu yönüyle de biz, inşallah Atina'da bir sonraki şehri de anons ederken çok daha güçlü bir biçimde hazırlığın da temellerini atmış olacağız. Çok değerli oturumlar oldu. Çok güzel fikirler paylaşıldı. Tarihi bir buluşma olduğunu düşünüyorum. Zaten yaşam böyledir. Birileri başlatır. Bizler hep birlikte bunu başlatmış olduk. Ama gelecekte çok kıymetli işlere imza atacağımızı şimdiden hissedebiliyorum. Bu B40 ağı Balkanlara kesinlikle iyi gelecek. Kesinlikle Avrupa'ya çok değer katacak. Umarım dünyamıza da çok güzel bir hazırlık pozisyonu olur B40 ağı.”
25 BAŞKAN ORTAK DEKLARASYONA İMZA ATTI
Kapanış konuşmasının ardından 25 belediye başkanı, ortak deklarasyona imza attı. İBB Başkanı İmamoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Atina Belediye Başkanı Başkanı Kostas Bakoyannis, Belgrad Belediye Başkanı Zoran Radojičić, Dıraç Belediye Başkanı Emiriana Sako, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kotor Belediye Başkanı Vladimir Jokić, Laktasi Belediye Başkanı Miroslav Bojić, Midilli Belediye Başkanı Stratis Kytelis, Patras Belediye Başkanı Konstantinos Peletidis, Potgoritsa Belediye Başkanı Ivan Vuković, Pula Belediye Başkanı Filip Zoričić, Sarayevo Belediye Başkanı Benjamina Karić, Selanik Belediye Başkanı Konstantinos Zervas, Skopje Belediye Başkanı Danela Arsovska, Split Belediye Başkanı Ivica Puljak, Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj ve Üsküp Belediye Başkanı Danela Arsovska ile Köstence Belediye Başkan Yardımcısı Emiriana Sako, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, Priştine Belediyesi Uluslararası Yardımlaşma ve AB Entegrasyonu Daire Başkanı Merita Maliqi, Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazazi tarafından imzalanan deklarasyon metninde şu ifadeler yer aldı:

GELECEĞİN ŞEHİRLERİ İÇİN ORTAK AKIL VURGUSU
“Zirve’ye katılan Balkan şehirlerinin yerel yönetimler liderleri ve ‘B40 Balkan Şehirleri Ağı’nın kurucuları olarak bizler; sürdürülebilir kalkınma ve barışın bölgemizdeki şehirler için sunduğu potansiyelin farkında olarak;
- Avrupa’nın geleceğine dair ortak bir vizyon ile,
- Ortak çıkarlarımıza yönelik alanlarda verimli iş birlikleri kurmayı amaç edinerek,
- Karşı karşıya olduğumuz iklim değişikliği ve diğer küresel sorunların yerel, bölgesel ve küresel düzeyde ortak çözümler üretmek üzere beraber çalışmayı gerektirdiği bilinciyle,
- İyi yönetişimin dirençli, demokratik, şeffaf ve kapsayıcı, geleceğin şehirleri için veri, bilim ve ortak akla dayanan bir yerel yönetişim yaklaşımını gerektirdiğinin kabulüyle,
- Sürdürülebilir kalkınma amaçları başta olmak üzere, ‘Yeni Kentsel Gündem’ ve diğer uluslararası anlaşma ve planların yerelleştirilmesinin kritik önemine vurgu yaparak, ‘İstanbul Zirvesi’yle yukarıdaki ortak değerler ışığında oluşturduğumuz B40-Balkan Şehirleri Ağı çatısı altında;
- Bu ağ çerçevesinde beraber çalışarak şehirlerimiz arasındaki diyalogu güçlendirmeyi,
- Ekonomi, kültür, inovasyon, sürdürülebilirlik ve dayanışma alanlarında iş birliği kurmayı,
- İklim değişikliğinin etkilerini tersine çevirmeye ve bölgemizdeki yerel demokrasi ile iyi komşuluk ilişkilerini güçlendirmeye odaklanan yeni iş birliği alanlarını geliştirmeyi,
- Yerel ve bölgesel düzeyde karşılaşılan zorlukları, çözüm yollarını ve iyi uygulamaları taraflarla paylaşarak ortak platformlarda mütekabiliyet ve diyalog çerçevesinde değerlendirmeyi,
- Tüm seviyelerde karar alıcılara yönelik tavsiye geliştirilme süreçlerine katkı sunmayı,
- Ağ üyelerince belirlenecek yıllık öncelikler çerçevesinde, platform toplantılarının planlanması ve toplantı gündemlerinin belirlenmesine katkı sağlayarak, toplantılara Başkan ve teknik personel ile katılmayı,
- Düzenlenecek toplantılara ev sahipliği yapmayı ve katılmayı,
- Katılımcı faaliyetler yoluyla yerel toplulukların katılımını güçlendirmek,
- Ağ sekretaryasına destek sunmayı beyan ediyoruz.”
İMAMOĞLU’NDAN “ZİRVE HATIRASI”
Zirve, İmamoğlu ve konuk belediye başkanlarının aile fotoğrafı çekimiyle son buldu. İmamoğlu’nun, toplu fotoğraf çekiminin ardından katılımcı başkanlarla “selfie” (özçekim) yapması, renkli anların yaşanmasına neden oldu.
Ekrem İMAMOĞLU​

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından ❤️ ile tasarlanmıştır.
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,884
Reaksiyon puanı
10,786
Puanları
113
Resmen G20'nin NATO toplantılarının çakması yapılmış :D

Gerek oturma düzeni gerek aile fotosu görseli bildiğin aynı...

Ne gerek var böyle SHOW'lara ? Ekrem İmamoğlu siyaseten büyük oynayacam diye bana çok kasıyor gibi geliyor ve antipatik duruyor artık.

Adınıda B40 koymuşlar. Ama toplantıya 24 Belediye başkanı anca gelmiş. Onunda 4-5 tanesi Türk.

Atina Belediye Başkanı Başkanı Kostas Bakoyannis,
Belgrad Belediye Başkanı Zoran Radojičić,
Dıraç Belediye Başkanı Emiriana Sako,
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis,
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu
Kotor Belediye Başkanı Vladimir Jokić,
Laktasi Belediye Başkanı Miroslav Bojić,
Midilli Belediye Başkanı Stratis Kytelis,
Patras Belediye Başkanı Konstantinos Peletidis,
Potgoritsa Belediye Başkanı Ivan Vuković,
Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karić,
Skopje Belediye Başkanı Danela Arsovska,
Split Belediye Başkanı Ivica Puljak,
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,
Selanik Belediye Başkanı Konstantinos Zervas,
Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj ve
Trikala Belediye Başkanı Dimitris Papastergiou katıldı.

Katılanların 4-5 tanesi Türk belediye zaten diğerlerinin çoğunun adını bile duymadım :D
 

Mr.Pavarotti

Doçent
Katılım
21 Mayıs 2017
Mesajlar
669
Reaksiyon puanı
316
Puanları
63
Yaş
30
Eee hocam glasgow da görev aldı ha bu büyük birşey yani iklim değişikliği için diyorum ve tek başına bir yere varamaz. Büyük ve Coğrafi bir tutum lazım. Cahilce tek yönlü düşünmeyin show yapmış fln. Hayır adam tarihi bir sürece öncülük ediyor. Katılan ülkelere baktın mı zaten gerek nüfus gerek coğrafi en büyüğü biziz Yunanistan Kosova fln tabiki öncülük bizde ve imamoğlunda olacak..
 

glossofobhia

Doçent
Katılım
19 Nisan 2013
Mesajlar
913
Reaksiyon puanı
448
Puanları
63
Resmen G20'nin NATO toplantılarının çakması yapılmış :D

Gerek oturma düzeni gerek aile fotosu görseli bildiğin aynı...

Ne gerek var böyle SHOW'lara ? Ekrem İmamoğlu siyaseten büyük oynayacam diye bana çok kasıyor gibi geliyor ve antipatik duruyor artık.

Adınıda B40 koymuşlar. Ama toplantıya 24 Belediye başkanı anca gelmiş. Onunda 4-5 tanesi Türk.

Atina Belediye Başkanı Başkanı Kostas Bakoyannis,
Belgrad Belediye Başkanı Zoran Radojičić,
Dıraç Belediye Başkanı Emiriana Sako,
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis,
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu
Kotor Belediye Başkanı Vladimir Jokić,
Laktasi Belediye Başkanı Miroslav Bojić,
Midilli Belediye Başkanı Stratis Kytelis,
Patras Belediye Başkanı Konstantinos Peletidis,
Potgoritsa Belediye Başkanı Ivan Vuković,
Saraybosna Belediye Başkanı Benjamina Karić,
Skopje Belediye Başkanı Danela Arsovska,
Split Belediye Başkanı Ivica Puljak,
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,
Selanik Belediye Başkanı Konstantinos Zervas,
Tiran Belediye Başkanı Erion Veliaj ve
Trikala Belediye Başkanı Dimitris Papastergiou katıldı.

Katılanların 4-5 tanesi Türk belediye zaten diğerlerinin çoğunun adını bile duymadım :D
İmamoğlu gelmeden önceki dönemler de böyle bir şey görmedik yerel yönetimleri küçümsemeyin istanbul büyük bir metropol ve bu tarz toplantılara ev sahipliği yapması son derece güzel, siz buna show mu diyorsunuz ? aslında istanbul adına güzel bir şeyler görmek daha önceden yapılmadığını bilmek sizi üzüyor olmalı ne yapacaktı davetlilerini tavuk pilav eşliğinde mevlüt buluşmasındamı toplayacaktı ?
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,884
Reaksiyon puanı
10,786
Puanları
113
Eee hocam glasgow da görev aldı ha bu büyük birşey yani iklim değişikliği için diyorum ve tek başına bir yere varamaz. Büyük ve Coğrafi bir tutum lazım. Cahilce tek yönlü düşünmeyin show yapmış fln. Hayır adam tarihi bir sürece öncülük ediyor. Katılan ülkelere baktın mı zaten gerek nüfus gerek coğrafi en büyüğü biziz Yunanistan Kosova fln tabiki öncülük bizde ve imamoğlunda olacak..

Resmen şu saçma sapan toplantıyı PR çalışmasına döndürülmüş ama boş iş bana göre. Toplantı sonrası basına açıklama yapmış birde :) Orada resmen Cumhurbaşkanlığı için laflar ediyor gene iklim değişikliğiymiş küresel ısınmaymış flan bahane tamamen.

Bu listedeki belediyelerin çoğu köy gibi biryer Allah bilir ben adını bile duymamıştım daha önce. Bu belediyelerin ne özelliği ne bütçesi ne gücü var ki toplanıp ortak karar alınacak ! İklim değişikliği iile ilgili ne yapabilir bunlar ?

Bu belediyelerin 4-5 tane büyük olan hariç kalan 10-15 tanesinin yıllık bütçesinin toplamı Allah bilir İBB'nin 1-2 haftalık Cirosundan azdır. Laf olsun torba dolsun diye toplantı yapmışlar işte.

İmamoğlu gelmeden önceki dönemler de böyle bir şey görmedik yerel yönetimleri küçümsemeyin istanbul büyük bir metropol ve bu tarz toplantılara ev sahipliği yapması son derece güzel

Yapacaksa dengi belediyelerle yapacak. Gerek nufus gerek bütçe olarak. Nufusu 10 bin olan 5 bin olan köy gibi belediye İBB'nin dengi mi ? 15 milyon nufus 25-30 Milyar para döndüren belediye İBB.

Toplantı Sonrası Sputnik gazetesine verdiği özel demeç:

Ekrem İmamoğlu, Sputnik’e yaptığı açıklamada “Ben ısrarcı bir insanım. İnsanları birleştirmeyi seven biriyim. Bunun peşini bırakmayacağımı şimdiden ifade edebilirim. Görevim her ne olursa olsun konunun takipçisi olmayı düşünüyorum” dedi. Ne alaka şimdi ! Birleştirici olmak veya görevim ne olursa olsun ne demek :D Ben ısrarcıyım ne alaka !

 
Son düzenleme:

glossofobhia

Doçent
Katılım
19 Nisan 2013
Mesajlar
913
Reaksiyon puanı
448
Puanları
63
Resmen şu saçma sapan toplantıyı PR çalışmasına döndürmüş ama boş iş bana göre. Toplantı sonrası basına açıklama yapmış birde :) Orada resmen Cumhurbaşkanlığı için laflar ediyor gene iklim değişikliğiymiş küresel ısınmaymış flan bahane tamamen.

Bu listedeki belediyelerin çoğu köy gibi biryer Allah bilir ben adını bile duymamıştım daha önce. Bu belediyelerin ne özelliği ne bütçesi ne gücü var ki toplanıp ortak karar alınacak ! İklim değişikliği iile ilgili ne yapabilir bunlar ?

Bu belediyelerin 4-5 tane büyük olan hariç kalan 10-15 tanesinin yıllık bütçesinin toplamı Allah bilir İBB'nin 1-2 haftalık Cirosundan azdır. Laf olsun torba dolsun diye toplantı yapmışlar işte.Yapacaksa dengi belediyelerle yapacak. Gerek nufus gerek bütçe olarak. Nufusu 10 bin olan 5 bin olan köy gibi belediye İBB'nin dengi mi ? 15 milyon nufus 25-30 Milyar para döndüren belediye İBB.
Tamam bir dahakine söyleyelim İBB sen den müsade alarak yapsın toplantıları.
Şehirlerin nüfusuna ve bütçesine mi takıldınız şimdi de ,balkan ülkeleri genel yapıları itibariyle az nüfuslu ülkeler kaldı ki katılımcı şehirler arasın da belgrad,priştine ve saraybosna gibi başkentler de var.
Küresel ısınma tüm dünyanın ortak sorunudur lütfen mantık ile ilerleyelim ama sizin mantığınızla gidersek norveç 6 milyonluk bir köy bırak türkiye yi ibb nin dengi bile değil :D
 
Son düzenleme:

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,884
Reaksiyon puanı
10,786
Puanları
113
Küresel ısınma tüm dünyanın ortak sorunudur

Aynen dünyanın ortak sorunu ve bu sorunuda köy gibi belediyeler bir araya gelerek çözecek efsane vizyon :(

Adı B40 konuluyor o kadar belediye bile toplanamıyor :( 11 farklı ülke deniyor hiç yoktan o ülkelerin başkent veya en büyük şehir belediyeleri gelseymiş !!! Ama olsun boşver efsane haraket deyip geçelim ayakta alkışlayalım...
 

emin:)

Profesör
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
1,649
Reaksiyon puanı
1,062
Puanları
113
Yaş
21
Tamam bir dahakine söyleyelim İBB sen den müsade alarak yapsın toplantıları.
Şehirlerin nüfusuna ve bütçesine mi takıldınız şimdi de ,balkan ülkeleri genel yapıları itibariyle az nüfuslu ülkeler kaldı ki katılımcı şehirler arasın da belgrad,priştine ve saraybosna gibi başkentler de var.
Küresel ısınma tüm dünyanın ortak sorunudur lütfen mantık ile ilerleyelim ama sizin mantığınızla gidersek norveç 6 milyonluk bir köy bırak türkiye yi ibb nin dengi bile değil :D
Norveç köy değil mi zaten?
 

OzkanK.

Dekan
Katılım
3 Eylül 2019
Mesajlar
8,884
Reaksiyon puanı
10,786
Puanları
113
Ben kasaba diye biliyorum ama

Farkındaysanız NUFUS ve BÜTÇE olarak dedim.

Efsanevi B40 zirvesine kakılan mesela 15 bin Nufuslu Kotor belediyesi Küresel iklim krizine çare olur dimi ?
Veya 50-60 bin nufuslu Kırcaali tüm dertlere çare olur !
Nufusu 100 bini bulmayan belediyeler dünyanın çözemediğini ABD-ÇİN-RUSYAN'- ALMANYA- FRANSA İngiltere gibi ülkelerin yapamadığını yapar dimi İstanbulda toplandıysa ?
 

Mr.Pavarotti

Doçent
Katılım
21 Mayıs 2017
Mesajlar
669
Reaksiyon puanı
316
Puanları
63
Yaş
30
Toplantı Sonrası Sputnik gazetesine verdiği özel demeç:

Ekrem İmamoğlu, Sputnik’e yaptığı açıklamada “Ben ısrarcı bir insanım. İnsanları birleştirmeyi seven biriyim. Bunun peşini bırakmayacağımı şimdiden ifade edebilirim. Görevim her ne olursa olsun konunun takipçisi olmayı düşünüyorum” dedi. Ne alaka şimdi ! Birleştirici olmak veya görevim ne olursa olsun ne demek :D Ben ısrarcıyım ne alaka !

Malûm iktidarın hatalı dış politikalarının sonucu olarak (eyyy amarika eyyyyy israil eyy fransa eyyyyy bilmem kim eyyy..eyyy.. eyyy) bugün ki ekonomimizin ve uluslararası anlamda ki yalnızlığımızı düşünürsek bence gayet yerinde bir demeç..
 
Üst