İmamoğlu’ndan İstanbullulara Ekonomik Destek

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
f76f9fb8515b12d34780313dc1f4a818.jpg

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Milletçe Alkışlıyoruz çok faydalı olmuş... Sağlık personelinin böyle hamlelere ihtiyacı vardı. Ulaşım önemli...

Benim tek anlamadığım son madde 31 Mart'ta 30 bin Üniversiteliye 3200 TL burs yatacak lafı ? Burada kastedilen seçim zamanı vaat ettiği (75 bin kişiye verecem deyip 30 bin kişiye düşürdüğü ) 30 bin öğrencinin yıllık 3200 TL olan burs ücretinin zaten yatacak olan aylık 400 TL olan 4. taksidi mi ? Yoksa Üniversite öğrencilerine ekstradan Corona var diye 3200 TL para mı dahıtacaklar.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Güzel destek tebrik ediyorum, yalnız belediyelerin burs vermesi yasak değil miydi ben öyle hatırlıyorum da.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Belediye olarak elinden gelen bu kadar. Bir belediyenin çok da büyük şeyler yapmasını bekleyemeyiz. Sırf İmamoğlu yaptığı için eleştirecek değilim. Güzel bir şey.

Ama İBB bir şeyler yaptı diye övülüp Kahramanmaraş Belediyesi hakkında ise yalan algı oluşturulması adil değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Güzel destek tebrik ediyorum, yalnız belediyelerin burs vermesi yasak değil miydi ben öyle hatırlıyorum da.
2008 yılında CHP anayasa mahkemesine giderek belediyelerin burs vermesini engelemişti harbi. 2019 yılında bu bol keseden vaatler başlayınca gündeme gelmişti hep söyleniyordu yasak var Burs veremez belediye nasıl vereceksin diye. O düzenleme yeniden değiştirildi demek ki. Ama onunla ilgili bir haberde görmedim ben hiç.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın karşılıklı tartışma yaptığı zamanda; Ekrem İmamoğlu belediye olarak burs vereceklerini söylemişti ama Binali Yıldırım belediyenin burs verme yetkisinin kaldırıldığını, sebebinin ise CHP'nin AYM'ye yaptığı başvurudan dolayı olduğunu söylemişti.

Şimdiye kadar İmamoğlu İBB olarak burs verdi mi bilmiyorum. Ama Binali Yıldırım söylediğine göre verememesi lazım.
Yine de konunun nihayeti hakkında net bilgim yok.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Kutluyorum Sn. İmamoğlu'nu. Faydalı destekler olmuş. Bu sürede x,y demeden kolkola vererek birbirimize sahip çıkmalıyız. Burs değilde belki destek vs gibi bir isimle verecektir. Bir açığı vardır sanırım.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
İmamoğlunun açıklamasındaki iki maddeyi detaylandırayım bende

Borcu nedeniyle kesilen hane eve işyerlerinin suyu açılacak maddesini çevre ve şehircilik bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgede şunu söylüyor.

"İçişleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler gereği faaliyetleri durdurulan iş yerlerinin yanı sıra koronavirüs tehlikesi nedeniyle bazı iş yerleri de bu durumdan ekonomik olarak olumsuz şekilde etkilenmiştir. Diğer taraftan, belediyelerimiz ve bağlı kuruluşları tarafından sunulan içme ve kullanma suyu temini ve dağıtımı hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde devam etmesi koronavirüsten korunma ve bu virüsün yayılmasını önleme hususunda büyük önem arz etmektedir."

Ayrıca abonman kartların süresinin 31 marttan 30 nisana uzatılması ise 1-18 mart arası abonman yapanlar için geçerli

Keşke biraz daha açıklayıcı olsaymış tweet atarken

Son mesajlar