İmamoğlu ile Erdoğan arasında sürpriz görüşme: İki talepte bulundu

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Küçükkaya’nın aktardığına göre, İmamoğlu Erdoğan’dan 2 talepte bulundu. İmamoğlu, “Sizden para istiyor değilim. Ama borçlanma talebimiz var, belediyenin durumunu biliyorsunuz. Borçlanma talebimizi onaylamanızı bekliyoruz. İkincisi de 8 yıldır belediyeye otobüs alınmıyor. Otobüs alımı var lütfen bu konuda yardımcı olunuz.”

Fakat haber kaynaklarında tutarsız olunan bir kısım mevcut bazılarında aşağıdaki aktaracağım yazı var bazılarında ise yok.

İmamoğlu, "Gelsin, ben cumhurbaşkanımızı karşılarım" demiş​

Edinilen bilgiye göre İBB Başkanı İmamoğlu cenaze töreninin ardından dua etmek için Fatih Sultan Mehmet'in türbesine geçti. Dua ederken Cumhurbaşkanlığı korumaları Erdoğan'ın türbeye geleceğini ve pandemi nedeniyle alanı boşaltmaları gerektiğini söyleyerek İmamoğlu'ndan ricada bulundu.

İmamoğlu da “Gelsin, ben cumhurbaşkanımızı karşılarım” dedi. Erdoğan da türbeye geldi ve birlikte dua ettiler.

"KORUMALAR DIŞARI ÇIKARMAYA ÇALIŞTI"​

"İmamoğlu şöyle anlattı" diyen Küçükkaya'nın aktarımı şöyle:

"Duamı ettim, Fatih'in türbesine geçtim ve orada da dua etmeye başladım ecdadımıza' dedi. Sonra bir güvenlik gelmiş sayın başkan sizi dışarı alabilir miyiz demiş. İmamoğlu şaşırıp hayrola demiş. Güvenlik 'beyefendi geliyor' demiş. İmamoğlu da 'Ben duamı ediyorum, siz dışarı çıkın. Ülkenin cumhurbaşkanı gelecek, ülkenin belediye başkanı burada' yanıtını vermiş."

Eğer bir belediye başkanı olarak 16 milyonun belediye başkanıyım deniliyor ve Küçükkaya'nın aktarımına göre Cumhuriyet ve Yeniçağ gazetesinde yazan ülkenin belediye başkanı diye verilmiş bir yanıt varsa İmamoğlu'nun bu konuda tevazu göstermeyi bırakın sanki tüm ülkedeki belediyelerin başkanıymış gibi bir ifade de bulunmasını tasvip etmiyorum. Umarım Küçükkaya bu cevabı yanlış aktarmış olsun.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Malüm medyada sürekli normal bir olaydan bile KAHRAMANLIK çıkarma veya SHOW yapma amacı var gibi geliyor bana. Burada haber değeri olacak bir şey bile yok bence

Ama lanse edilen laflarada bakın :D

"Duamı ettim, Fatih'in türbesine geçtim ve orada da dua etmeye başladım ecdadımıza' dedi. Sonra bir güvenlik gelmiş sayın başkan sizi dışarı alabilir miyiz demiş. İmamoğlu şaşırıp hayrola demiş. Güvenlik 'beyefendi geliyor' demiş. İmamoğlu da 'Ben duamı ediyorum, siz dışarı çıkın. Ülkenin cumhurbaşkanı gelecek, ülkenin belediye başkanı burada' yanıtını vermiş."

Eski Belediye başkanının cenazesinden sonra karşılaşıyorlar ve aralarında ayak üstü 2 dk konuşma geçiyor aslında gayet normal bir şey ama yansıtılmaya çalışılan efsane...

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Malum medyada sürekli normal bir olaydan bile KAHRAMANLIK çıkarma veya SHOW yapma amacı var gibi geliyor bana. Burada haber değeri olacak bir şey bile yok bence

Ama lanse edilen laflarada bakın :D

Eski Belediye başkanının cenazesinden sonra karşılaşıyorlar ve aralarında ayak üstü 2 dk konuşma geçiyor aslında gayet normal bir şey ama yansıtılmaya çalışılan efsane...
Malum medya diye alay eden adamın malum medyanın tüm medyanın %10'u bile olmadığını bilmemesi komik.
Muhalif arkadaşlardan ne bir yorum var ne de bir şey. Aynısını ben başka bir belediye başkanı mesela Konya vs söylese sen kimsin bu kibir ne derdim. Yeri geldiğinde eleştirileri sıralarken acaba bunun için neden bir şey diyemiyorsunuz.
Biri camiye girerken caminin boşaltılmasını görmeyen adamın da cumhurbaşkanıyla konuşmak isteyen belediye başkanını kibirli bulması da ayrı bir komik.

Tabii ülkede terör var değil mi?

hqdefault.jpg

F-16 devriyesi koymamışlar ona üzüldüm.

Sabah sabah yine güldürdünüz ?

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
İmamoğlu'nun bu konuda tevazu göstermeyi bırakın sanki tüm ülkedeki belediyelerin başkanıymış gibi bir ifade de bulunmasını tasvip etmiyorum.

Bugünkü dersimizde 'Ben bu ülkenin ...' ile başlayan cümle kuruyoruz.

Örnek cümleler aşağıdaki gibidir.

Ben bu ülkenin mühendisiyim.
Ben bu ülkenin mimarıyım.
Ben bu ülkenin askeriyim.
Ben bu ülkenin belediye başkanıyım.
Ben bu ülkenin cumhurbaşkanıyım.
Ben bu ülkenin doktoruyum.
Ben bu ülkenin öğrencisiyim.

Bugünkü dersimiz sona erdi. Görüldüğü üzere 'Ben bu ülkenin belediye başkanıyım.' cümlesinde herhangi bir problem yoktur. Bir sonraki derste pireyi deve yapmak deyimini işleyeceğiz.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Ne alaka demekle ne diyorsun ? İnsani şekilde soruyoruz işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malum medya diye alay eden adamın malum medyanın tüm medyanın %10'u bile olmadığını bilmemesi komik.

Biri camiye girerken caminin boşaltılmasını görmeyen adamın da cumhurbaşkanıyla konuşmak isteyen belediye başkanını kibirli bulması da ayrı bir komik.

Tabii ülkede terör var değil mi?

Ekli dosyayı görüntüle 140260

F-16 devriyesi koymamışlar ona üzüldüm.

Sabah sabah yine güldürdünüz ?
Haberi okumadın galiba camiye değil türbeye gireceği için söylenmiş durum. Cumhurbaşkanı geleceği için söylenmiş. Anormal bir durum mu bu yani ?

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Eğer bir belediye başkanı olarak 16 milyonun belediye başkanıyım deniliyor ve Küçükkaya'nın aktarımına göre Cumhuriyet ve Yeniçağ gazetesinde yazan ülkenin belediye başkanı diye verilmiş bir yanıt varsa İmamoğlu'nun bu konuda tevazu göstermeyi bırakın sanki tüm ülkedeki belediyelerin başkanıymış gibi bir ifade de bulunmasını tasvip etmiyorum. Umarım Küçükkaya bu cevabı yanlış aktarmış olsun.

İmamoğlu bu ülkenin bir belediye başkanıdır. Bu laf ben bu ülkenin vatandaşıyım der gibi bir laftır. Bu laftan sanki tüm belediyelerin başkanıymış gibi söylediğini algılayıp imamoğlunun kibir yaptığı yorumuna ulaşmak zorlama ve eleştirmek için yer aramaktan başka bişey değildir. Geçmişler ne güzel beraber dua etmişler işte buna mı takıldınız cidden?

Çay Perisi

Profesör
Reaksiyon puanı
938
Haberi okumadın galiba camiye değil türbeye gireceği için söylenmiş durum. Cumhurbaşkanı geleceği için söylenmiş. Anormal bir durum mu bu yani ?
Cumhurbaşkanı girerken korona bahanesiyle alanı boşaltıyorlar ama iş mitinge gelince halkı dip dibe sokmakta bir sakınca görmüyorlar öyle mi?

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Ne sağcıyım ne solcu.Dümdüz tarafsız bir Türk genciyim.
Koca koca bireylersiniz hayatınızda ekran başından gördüğünüz siyasetçileri daha sadece söylemlerinden dolayı takım tutar gibi tutuyorsunuz.Ve bunun için herhangi birinin kalbini kırmaya . tartışmaya girmeye de göze alıyorsunuz.
Siyaset bir gün dediğini yarın yalanlama işidir.Tv kanalları gazateler. kısacası tüm medya organları bir tarafı tutuyor.Ve göre Dosdoğru haber verdiklerini iddia ediyorlar.
Arkadaşlar. Lütfen birbirinizle medeni insanlar gibi fikir alışverişi yaparaktan dünya görüşünüzü genişletin.Hep aynı pencereden bakmayın.Her şeye tarafsız yaklaşın.