İmam Hatip

Bu konuyu okuyanlar

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
güzel bir anadolu lisesine gidiyordum şehir değiştirmek zorunda kaldım şu anda 10. sınıfım ortalamam düşük değildi fakat anadolu lisesine girmeme yetmedi boş kontenjan sıkıntısı falan oldu bende puanımla imam hatibe gittim sizce yanlış mı yaptım kuran okumayı biliyorum fakat arpçayı bilmiyorum çok zor diyolar bide arapçadan sorumluluk sınavına girmem gerekti ne yapmalıyım sizce?

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
güzel bir anadolu lisesine gidiyordum şehir değiştirmek zorunda kaldım şu anda 10. sınıfım ortalamam düşük değildi fakat anadolu lisesine girmeme yetmedi boş kontenjan sıkıntısı falan oldu bende puanımla imam hatibe gittim sizce yanlış mı yaptım kuran okumayı biliyorum fakat arpçayı bilmiyorum çok zor diyolar bide arapçadan sorumluluk sınavına girmem gerekti ne yapmalıyım sizce?
Hayatın hatasını yapmışsın.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
İmam Hatip yerine keşke Mesleğe gitseydin. Nakil aldırabiliyorsan Meslek Lisesine aldır.

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Arakdaşın dediği çok büyük hata imam falan olmayacaksan nakil aldır

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
İmam hatip şu anda eski düz liselerin yerine geçmiş vaziyette. Bence de meslek lisesine geç. Ama meslek lisesine geçmek istemiyorsan arapça öyle zor bir dil değil. İngilizceden daha basit bir dil.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
kuran okumayı biliyorum fakat arpçayı bilmiyorum çok zor diyolar bide arapçadan sorumluluk sınavına girmem gerekti ne yapmalıyım sizce?

Okullar zaten öğrenmenin yeri. Oraya giden öğrenciler zaten tamamına yakını arapça bilmiyor, öğrenmeniz için size eğitim verilecek.

Ben düz lise mezunuyum, ama keşke imam hatip mezunu olsaydım. gerçi eskiden devlet imam hatip mezunlarının önünü kapatmıştı, adil olmayan şartlarda yarışıyordular. fakat şimdi şartlar eşitlendi.

Ben imam hatip lisesinde kalmanı, oradaki eğitimi hakkını vererek almanı tavsiye ederim.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Tavsiyem meslek lisesine gitmen iyi bir meslek öğrenmen. Ama goygoy olsun meslek öğrenmeyecek o işi yapmayacaksan hiç gitme. Ara eleman ve teknik personel bence çok önemli ve her yerde iş bulabilirsin. Üstelik yaşında uygun olduğundan dil öğrenip kanada gibi meslek gruplarından göçmen kabul eden bir ülkeye bile yerleşebilirsin.

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bende aynı durumu yaşadım meslek lisesine gidebilirdim ama anadolu istiyordum olmadı biraz baba faktçrü ile imam hatipe gittim sen arapçada sıkıntı yaşadığın gibi herkes aynısını yaşadı bende dahil kafana o kadar takma nakil aldırman konusundada meslek lisesine geçmeni kesinlikle önermem çünkü orda sadece bir meslek seçimi yaptırıp sana onu öğreticekler ama bişey öğrenememiş olucak 12.sınıfa geçtiğinde yks ile ğniversiteye girmek istediğinde sen tyt görüceksin sadece meslek lisesinde ayt yi görmiceksin ama imam hatip lisesi anadolu lisesi müfredatı bide dini dersler var imam hatip okuduğunda sana meslek değil asıl derslerin neyse onu hösteriyorlar sende düzenli çalışırsan istediğin mesleğin üniversitesini kazanır bende bu sene öezun oldum bu arada

Reaksiyon puanı
8,023
Meslek lisesi mezunu olarak sana da meslek lisesi tavsiye ederim. Eğer Teknik Programa girersen anadolu lisesindekiler gibi dersler alıyorsun , bölüm dersleri ekstra oluyor. Hem YKS'de yapamazsan veya liseden sonra işe girmek istersen çok rahat bir şekilde iş bulabiliyorsun mesleki bilgin olduğu için. YKS'de de 4 Yıllığa gidersen MTOK , 2 yıllığa gidersen ek puan veriyor.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Hayatının hatasını yapmışsın. İmam hatip çekilmez. Onun yerine AÖL geçseydin bin kat daha iyidi.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Proje imam hatip e yerleşmişsin. Çok şanslısın. Fen ve sosyal bilimler programının nerdeyse aynısı uygulanıyor. 11 ve 12. sınıfta mesela sayısalı seçtiğinde 6 saat matematik, 4 er saat Fizik, kimya, biyoloji görüyorsun Fen lisesi gibi. Zaten puanla girildiği için sınıf seviyesi de iyi olur. Nitelikli okul sonuçta. Aynı zamanda dini bilgilerini de yeterince öğreniyorsun. Arapça konusunda kolaylık gösteriyorlar, merak etme. Şimdiden üniversite hedefine odaklan, iyi çalış.

Son düzenleme:

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Proje iman hatip e yerleşmişsin. Çok şanslısın. Fen ve sosyal bilimler programının nerdeyse aynısı uygulanıyor. 11 ve 12. sınıfta mesela sayısalı seçtiğinde 6 saat matematik, 4 er saat Fizik, kimya, biyoloji görüyorsun Fen lisesi gibi. Zaten puanla girildiği için sınıf seviyesi de iyi olur. Nitelikli okul sonuçta. Aynı zamanda dini bilgilerini de yeterince öğreniyorsun. Arapça konusunda kolaylık gösteriyorlar, merak etme. Şimdiden üniversite hedefine odaklan, iyi çalış.
Aynen bende proje imamhatibe geçtim puana gore sozel sayisal diye ayiriyorlar bu arada benim imamhatibin puanı cokda dusuk degil 410 puan 10 sinif
Bize fen lisesi kitabı dagittilar
Hayatının hatasını yapmışsın. İmam hatip çekilmez. Onun yerine AÖL geçseydin bin kat daha iyidi.
Abartmayın

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
Aynen bende proje imamhatibe geçtim puana gore sozel sayisal diye ayiriyorlar bu arada benim imamhatibin puanı cokda dusuk degil 410 puan 10 sinif
Bize fen lisesi kitabı dagittilar

Abartmayın
bizede fen lisesi kitabı dağıttılar
sen 10. sınıftamı girdin?

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Kafalarda hep imam hatip mezunu insanların direk elinde tespih kafasında sarıkla dolaşan tipte insan modeli var. Hocam kafanızdaki meslek ile ilgili bir okula geçme ihitmaliniz var ise geçin. Yok ise güzelce okulunuzu bitirip mesleğiniz ile alakalı üniyi kazanın. Üni kazandın diye meslek sahibi olmayın. Mesleğiniz için üni kazanın. İmam hatipten mezun olan çok güzel Edebiyat ve Fen dallarında hizmet veren insanlar var. Ama bu okullara direk ön yargı ile bakıldığından bunlardan haberi yok insanların. En basitinden Kartal İmam Hatip mezunlarının yaptıkları ve geldikleri yere bakın

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Okullar zaten öğrenmenin yeri. Oraya giden öğrenciler zaten tamamına yakını arapça bilmiyor, öğrenmeniz için size eğitim verilecek.

Ben düz lise mezunuyum, ama keşke imam hatip mezunu olsaydım. gerçi eskiden devlet imam hatip mezunlarının önünü kapatmıştı, adil olmayan şartlarda yarışıyordular. fakat şimdi şartlar eşitlendi.

Ben imam hatip lisesinde kalmanı, oradaki eğitimi hakkını vererek almanı tavsiye ederim.
kanka nasıl arapça verildiğini bi görsen

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Hayatında yapabileceğin en büyük hatayı yapmışsın nakil alabiliyorsan aldır.