İMac Mid 2007 Ortası 20 inç Ram hakkında

Bu konuyu okuyanlar

emrewashere

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Merhaba eski İMac cihazıma Ram alacağım fakat Apple'nin sitesinde 4 Gb kadar artırılabilir yazıyor bende zaten 4Gb Ram var. Fakat sorum şu ki internet sitelerinde 6gb ye yükselten kişiler var bu doğrumu? birde ram takarsam nasıl bi değişim olur? Teşekkürler.

Sin0w

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ram dan ziyade bir tane SSD takmanız yeterli olacaktır, zira stabilize bir işletim sistemini bir SSD ile birleştirmek, takacağınız 2 GB Ram dan 20 kat hatta daha fazla performans sunacaktır size. Ayrıca iMac'de bellek takma - Apple Destek şu konuyu da incele.

S

SDN Anonim 494645

SDN Okuru
iMac (2007 Ortası): Bellek Teknik Özellikleri - Apple Destek

Apple'ın resmi sitesinde belirttiği üzere maximum 4 GB RAM desteklemektedir ama bu 4 GB'dan fazla RAM takamayacağın anlamına gelmez. Apple'ın demek istediği 4 GB RAM'den daha fazla bir bellek kullanım sonucunda oluşacak sorunlardan ve problemlerden ben sorumlu değilimdir. Kullanılabilir, aynı şekilde zamanında MacBook Pro (13 inç, 2012 ortası) kullanırken gene aynı şekilde Apple'ın resmi sitesinde yazan maximum 8 GB RAM desteklediğiydi. 16 GB RAM kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım.

Zaten garantisi bitmiş bir ürün olduğu için pek sorun olmayacaktır ama amacınız bilgisayarınızı hızlandırmak ve performans almak ise RAM yerine Sin0w arkadaşın dediği gibi SSD takviyesi yapmanız daha bir avantajlı olacaktır sizin için. İnternetten araştırma yaparak SSD'lerin Apple'lar üzerinde ne kadar ciddi bir performans artışına yol gösterdiğini izleyebilirsiniz.