Soru iMac mi MacBook Pro 16" mi?

fatihege

Asistan
Apple'ın resmi sitesinde en ucuz MacBook Pro 16" 20.199TL civarı ama iMac'ler 9.000TL - 10.000TL arasından başlayan bir fiyata sahip. Programlama için sizce hangisi daha uygun?

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
peki
Mesaj otomatik birleştirildi:

şahsi görüşün tersleyemem
Önermeme sebebim şu; Ekipman kalitesine önem verildiği için çok güçsüz PC'lere 2 katı para istiyorlar. Ondan dolayı normal PC almanızı öneriyorum.

peki

şahsi görüşün tersleyemem
Bu arada CPU'muz aynı. :)

fatihege

Asistan
Önermeme sebebim şu; Ekipman kalitesine önem verildiği için çok güçsüz PC'lere 2 katı para istiyorlar. Ondan dolayı normal PC almanızı öneriyorum.
Zaten bütçem max 6000TL istesemde alamam. :D Eğer bir gün zengin olursam hangisini almalıyım onu sordum?

Bu arada CPU'muz aynı. :)
Nasıl?.. Intel Core i5-2450M mi kullanıyorsun sen de?

Utku92

Profesör
Masaüstü pc var. Arada hackintosh kuruyorum canavar gibi oluyor. Çalışmayan donanım yok. Intel wifi de çözüldü. i5 9600k işlemci var. Rx 590 da ekran kartı oyun da canavar gibi açıyor. Bu özellikte mac bulmak zordur. Maddi açıdan da arkadaş belki o yüzden öyle düşünmüştür. Sizin sorunuza gelecek olursak da Macbook pro 16 daha iyi olacaktır. Taşınabilirlik anlamında da öyle. Imac derseniz imac pro daha mantıklı olur. Kodlama açısından daha büyük ekran ve daha sağlam donanım.

fatihege

Asistan
Evet, İ5 2450M kullanıyorum.
Laptop mı Desktop mı?

Masaüstü pc var. Arada hackintosh kuruyorum canavar gibi oluyor. Çalışmayan donanım yok. Intel wifi de çözüldü. i5 9600k işlemci var. Rx 590 da ekran kartı oyun da canavar gibi açıyor. Bu özellikte mac bulmak zordur. Maddi açıdan da arkadaş belki o yüzden öyle düşünmüştür. Sizin sorunuza gelecek olursak da Macbook pro 16 daha iyi olacaktır. Taşınabilirlik anlamında da öyle. Imac derseniz imac pro daha mantıklı olur. Kodlama açısından daha büyük ekran ve daha sağlam donanım.
Eyvallah :D